Nastavení mysli ekniha

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Jednoduchá myšlenka, kolem níž se tato kniha točí, a za níž stojí desítky let vědeckého výzkumu, se dá vyjádřit zhruba takto: úspěch máme ve svých hlavách. Profesorka Dwecková se svým týmem na Standfordské univerzitě zjistila, že svou přirozeností tíhneme ke dvěma relativně vyhraněným způsobům myšlení o sobě a své úspěšnosti: k myšlení růstovému a myšlení fixnímu (angl. „growth mindset“ a „fixed mindset“). To, které myšlení u nás převládá, pak významně ovlivňuje naši reálnou úspěšnost. Ke zjištěním Dweckové popsaným v knize patří nadějný závěr, že se navzdory své dispozici dokážeme během života změnit, a autorka ukazuje, jak na to: jak využít svůj plný potenciál. Chcete vědět, jak přesně se dva zmíněné typy myšlení projevují? Typickým rysem fixního myšlení je vzdávání se před překážkou, neschopnost přijímat zpětnou vazbu, špatný pocit při vnímání úspěchu ostatních, vyhýbání se výzvám a negativní postoj k úsilí jako takovému. Naopak růstové myšlení se projevuje vřelým vztahem k výzvám, vytrvalostí při čelení překážkám, pozitivním vztahem ke kritice. Růstově myslící člověk vnímá úsilí jako cestu k mistrovství a v úspěchu druhých vidí inspiraci....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353152/nastaveni-mysli-sdW-353152.jpg 3.8126
Literatura světová, Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl

28.12.2020

Kniha se četla dobře

T.Dino
28.11.2020

Tato kniha je mířena všem lidem, ať už jste rodič, učitel, trenér, vedoucí nebo pracující lidská bytost. Autorka dostatečně vysvětlila fixní a růstové myšlení, které je podloženo na různých výzkumech. Místy opakující se věci, takže kniha byla nudnější v určitých pasážích, ale i tak vás to nasměřuje ke změně myšlení.

FrutyZ
17.10.2020

Kniha nabízí nepřeberné množství příkladů autorky z vyučování na Columbia Univerzity a dalších mnoho výzkumů, které cituje a používá je na vysvětlení smyslu knihy. Celá kniha je věnována jednomu tématu, který je pořád dokola, ale autorka to měla výborně promyšlené. Kapitoly na sebe navazovaly a nejvíce (mě jako trenéra dětí) zaujala kapitola o trenérovi Johnu Woodym na straně 233. Tuto pasáž, by si měli přečíst všichni trenéři mládeže.
Je škoda, že kniha nenabízí více grafů, které by oživily celou knihu.

petra7309
07.10.2020

Shoduji se s těmi, kteří píší, že jim kniha pomohla změnit myšlení na růstové. Mně taky.
Roky jsem žila v přesvědčení, že úsilí a snaha a zdolávání překážek je pro ty méně talentované. A také jsem si myslela, že talent vyřeší a překoná vše. Ne. Talent + úsilí + propady = výsledek. Jinak to nefunguje.
Co autorka nijak nepostihla, je, že fixní nastavení = žití v egu (ve strachu, v oddělení). Pro mě další vrstva knihy a dalších milion aha momentů.

VítekP.
08.09.2020

Ač se celé téma této knihy točí stále dokola pouze kolem fixního a růstového nastavení mysli, řadím tuto publikaci k těm, které částečně mění mé paradigma/náhled na danou problematiku. Dále kladně hodnotím srozumitelný styl psaní autorky.

knihovna1
18.05.2020

Knihu teď držím v ruce a půjčím si ji pro přečtení pro mě přínosné snad akorát kapitolu č. 6:
VZTAHY:když myšlení (ne)potkává lásku a pak samozřejmě ještě kap. č. 8:Změna nastavení mysli.

ivettfox
03.05.2020

Tahle kniha mně změnila způsob vnímání světa a života. Doslova. Buď něco odsoudíte a necháte se tím pohltit a nebo to přijmente a něco s tím uděláte. Autorka uvádí spousty příkladů, kde se tato teorie potvrdila a mě tedy přesvědčila.
Možná, že se autorka opakuje, ale co si třeba místo toho kritizování něco odnést a plaikovat do svého života? :)
Čteno v anj

hana8727
30.04.2020

Knihu jsem našla při potulkách antikvariátem a s nadšením si ji odnesla, "Melvilovky" miluju.
Dnes jsem ji po dvou měsících dočetla a jsem nadšená, že jsem ji našla v antikvariátu za 80 Kč a neobjednala ji za plnou cenu. Celý obsah se točí okolo "Všechno jde, když se chce" a je to jeden příběh za druhým, fixní nastavení myslí vs. růstové nastavení myslí. Příběhy se Vám nakonec slijí v jeden a začněte je přeskakovat. Já děkuji předchozímu majiteli knihy, který v ní zvýraznil důležité pasáže (bohužel jich je poskrovnu).
Přínosné jsou pouze pasáže, jak pracovat s dětmi.