Doteky života

Kolikrát musí člověk utíkat před rozzuřeným býkem, nabrat si močůvku do bot nebo spadnout z koně, než usoudí, že je čas změnit zaměstnání? Jak chytá zloděje nešikovný detektiv? Kolik lásky potřebuje týraný pes, aby znovu začal věřit lidem, jak se jezdí kamionem s ohařem, vyjednává s počítačem nebo zavařuje dýně, a proč někdo vždycky najde zvíře - o tomhle všem vypráví příběhy autorky, žijící na šumavské samotě. Příběhy plné smíchu i bolesti vás pobaví, dojmou a přesvědčí, že i obyčejném životě se dějí neobyčejné věci....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267469/big_doteky-zivota-267469.jpg 4.546

Kniha Doteky života

Analady

Nádherná kniha plná citu a lásky ke zvířatům i životu s nimi. Umí rozesmát i rozesmutnět a hlavně pohladit po duši. Při četbě jsem se krásně ponořila do úplně jiného svět, než je ten můj. Bylo to krásné a nechtělo se mi z něj vůbec odcházet. Oceňuji i velmi pěkné kresby.

inachisio
30.08.2020

Úžasné. Hned zpočátku jsem se smála a věděla jsem, že tahle kniha se mi bude líbit. Četla se krásně, svižně. Brečela jsem u ní, smála jsem se u ní. Byla prostě skvělá.

babiočka
05.10.2019

Zpočátku jsem měla trošku problém se stylem psaní, ale po pár stránkách už jsem vnímala jen děj. Vtipné i dojímavé povídání o zvířatech a lidech a k tomu nádherné ilustrace. Báječná knížečka.

JarmilaNovotna
25.01.2019

Dojemná kniha a moc hezky napsaná.

sarka8202
26.11.2018

Tuhle knížku jsem četla v extrémních podmínkách v tlaku 15 mPa v barokomoře. Už po druhé, nejprve v pohodlí ložnice. Prožívala jsem přesně tak rozporuplné pocity. Život Barborky i nás ostatních je přesně takový, jako na houpačce. Její líčení, jak vynalézavě a organizovaně se chová stádo skotu na útěku mě m.j. dokonale rozesmálo. Přisuzuje zvířatům lidské vlastnosti, což dělám i já zcela běžně. Jen jedno zvířata nedokážou. Bezcitně a cíleně týrat jedno druhé, tak jako my lidi. Na druhou stranu mě zabolely a roztesknily vzpomínky na krutě týraná a nechtěná zvířata. Setkáváme se s tím dnes a denně, mnozí lidi už ztratili poslední zdravý rozum a cit. Je mi jasné, že se Bára potřebovala o svou bolest podělit a ulevit svému mnohdy zlomenému srdci. Což se jí dokonale povedlo. Má srdce na dlani a proto je text svébytný a důvěryhodný a tudíž hodnotný pro čtenáře, kteří mají rádi tento žánr. Jsem ráda za takové knížky, které se snaží a doufám, že ne marně, probouzet v lidech cit. Knížku vřele doporučuji.

martina2704
03.06.2018

Tohle je hrozně milá knížka. I když je kraťoučká a šla by přečíst za jedno odpoledne, četla jsem ji několik dnů - zkrátka jsem na ni potřebovala mít náladu. Chvílemi je to vtipné čtení, chvílemi moc smutné, Dvorecká dokáže dost pracovat s emocemi, pasáže, ve kterých ukazuje krutost některých lidí, se mi četly opravdu špatně a měla jsem z nich sevřený žaludek. A je to asi i důvod, proč jsem nedokázala najednou přečíst víc než pár (krátkých kapitol).
A ty ilustrace jsou prostě krásné, myslím, že kvalitu téhle knížky dost zvedly.
Jasně, stylem psaní a stylisticky by to mohlo být lepší, ale pokud máte rádi zvířata, tak to Dvorecké odpustíte.

knihovniceS
18.04.2018

Kniha se mi moc líbila. Citlivé příběhy psané i s humorem. Autorku obdivuji, její láska a péče je cítit na 100 %

Marekh
09.03.2018

Celkově se mi kniha líbila.

Kniha samozřejmě udělá radost čtenářům, kteří mají rádi zvířata. V knize se např. vyskytují psi, koně, kočky. Některé povídky jsou smutné, nutí k zamyšlení, některé povídky vypráví o lidech a jejich osudech. Většina povídek je krátkých, jiné jsou delší (např. Nejbližší hvězda). V knize se také vyskytuje humor. Líbily se mi také ilustrace, které jsou moc pěkné.

Často se říká, že ten, kdo nemá rád zvířata, nemůže mít rád ani lidi. Nepochybně něco na tomto tvrzení bude pravda. Existují lidé, kteří například nikdy nechovali žádné zvíře doma a obecně nemají rádi zvířata, nevytvořili si k nim vztah. Ne každý musí mít rád zvířata, nicméně důležité je, aby jim žádným způsobem neubližovali.

My jsme chovali v minulosti papouška, rybičky a určitý čas jsme měli doma i psa.