Amneris Amneris komentáře u knih

Historky z Tinderu Historky z Tinderu Lucie Macháčková

Od knihy jsem čekala, že bude zábavná a že se u ní zasměju. Pár vtipných momentů tam bylo, některé historky byly povedené, ale některé mi přišly dost nudné a klidně bych je do knížky nedávala. Škoda no, přitom autorku jako stand-up komičku mám docela ráda :-)

29.01.2024 3 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Poslouchala jsem jako audioknihu. Ze začátku jsem se trochu ztrácela v postavách, ale když jsem se podívala na rozbor díla, bylo mi to jasnější. Je to vlastně velmi depresivní kniha, která ale v sobě má cosi zajímavého, co člověka nutí poslouchat/číst dál :-)

27.01.2024 4 z 5

Hříchy pro pátera Knoxe Hříchy pro pátera Knoxe Josef Škvorecký

Na knihu jsem se těšila, protože mám moc ráda stejnojmenný seriál se Zlatou Adamovskou v hlavní roli. Ale při čtení přišlo zklamání. První a poslední příběh byl víceméně stejný jako v seriálu, ale další? Odehrávaly se v cizině, postavy a hlavně jména byly dost zvláštní, dost se mi to pletlo v ději. Celé vyústění případu, jak se stal zločin mi nějak nesedělo. Přitom kniha Smutek poručíka Borůvky, která Hříchům předchází, byla velmi povedená a výborně napsaná. Dočetla jsem opravdu velmi těžko. V tomto případě musím říct, že zde má seriál oproti knize opravdu navrch :-)

21.01.2024 3 z 5

Kopyto, Mňouk a únos policajtovy ženy Kopyto, Mňouk a únos policajtovy ženy Miloslav Švandrlík

Opět skvělý příběh žáků Kopyta a Mňouka. Tentokrát pátrají po zmizelé manželce nadporučíka Hojera. Nakonec se ukáže, že to s tím únosem bylo celé jinak, že to byla jen kamufláž... Tyto příběhy mám moc ráda, jsou zárukou vtipného počtení :-)

19.01.2024 5 z 5

Pošeptej po větru Pošeptej po větru Lenka Lanczová

Stejně jako u obou předchozích dílů, i poslední díl jsem přečetla jedním dechem. Zajímalo mě, jak to celé dopadne mezi Monikou a Mikulášem. Konec byl takový dost odseknutý, přitom by pár stránek navíc neuškodilo. Celá série se mi moc líbila, určitě se k ní v budoucnu vrátím :-)

15.01.2024 4 z 5

Žáci Kopyto a Mňouk na stopě Žáci Kopyto a Mňouk na stopě Miloslav Švandrlík

Knížku jsem poprvé četla už jako malá holka, hrozně mě příběhy žáků Kopyta a Mňouka bavily. Knížka rozhodně pobaví a potěší milovníky humoru pana Švandrlíka :-)

05.01.2024 5 z 5

Zašeptej do vlasů Zašeptej do vlasů Lenka Lanczová

Stejně jako u prvního dílu, tak i tady jsem se okamžitě začetla. Byla jsem zvědavá na další Moničiny trable s láskou, které se ukážou jako docela závažné... Těším se na poslední pokračování :-)

05.01.2024 4 z 5

Šeptej do ticha Šeptej do ticha Lenka Lanczová

Série Šeptej mě jako náctiletou nějak minula, takže jsem musela tento rest napravit. Monika je fajn holka, na to že byla modelkou v Německu mi nepřišla ano moc namyšlená. Když začala chodit s Jachymem, tak jsem byla hrozně ráda, protože to je přesně typ kluka, se kterým holka v Moničině věku touží chodit. Miki byl vůl jak z učebnice, vůbec nechápu, kam dala Monča oči... Moc mě bavil pan Blachout, toho fakt chcete mít za souseda. Jsem zvědavá na další díly :-)

31.12.2023 4 z 5

Toulky po stopách císařovny Sisi Toulky po stopách císařovny Sisi Dagmar Beňaková

Kniha o místech, které navštívila císařovna Sissi nebo jsou spojené s jejím pobytem. Najdeme i místa v České republice, která císařovna navštívila. Každá kapitola obsahuje velké množství fotek i dobových obrazů. Sissi byla nadšená cestovatelka, takže se těším i na druhé pokračování :-)

27.12.2023 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Stejně jako u předchozích třech dílů, i zde se člověk ocitne v kouzelnickém světě. Musím říct, že se mi líbilo, jak jsou scény ohledně Turnaje tří kouzelnických škol více popsány než to bylo ve film (chápu, že se do filmu všechno nevešlo). Jsem zvědavá na pátý díl, ten jsem jako náctiletá nečetla a film mě z celé série baví nejméně. Vůbec se nedivím, že je série o HP pořád tolik čtená, protože se paní Rowlingové podařilo napsat naprosto unikátní knižní dílo :-)

14.12.2023 5 z 5

Babiččina sladká terapie aneb jeden bláznivý rok Babiččina sladká terapie aneb jeden bláznivý rok Michala Jendruchová

Druhý díl pokračování knihy Tlustá tak akorát. Musím říct, že se mi první díl líbil o něco víc než druhý, ale i tak šlo o velmi mile čtení, doplněné řadou skvělých receptů. Mám v plánu některé z nich vyzkoušet :-)

12.12.2023 4 z 5

Vejce podle Stroganova Vejce podle Stroganova Naďa Horáková

Tak takhle detektivka mi vyloženě sedla, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Paní Horáková tentokrát vybrala velmi zajímavé téma, jako bonus byly přidány recepty na tradiční ruská jídla. Doufám, že i další knížky budou takhle povedené :-)

02.12.2023 5 z 5

Mozartovy slzy Mozartovy slzy Johann Schneider

Na knihu jsem narazila úplnou náhodou, takže jsem na ni byla velmi zvědavá. Jde o velmi obsáhlou knihu o životě jednoho z nejgeniálnějších hudebních skladatelů. Problém mi dělal styl psaní, ale na ten jsem si po pár stránkách zvykla. Některé informace pro mě byly úplně nové, některé jsem jít znala. Líbilo se mi propojení Mozartových dopisů s celkovým "příběhem". Jde o velmi zajímavou knížku :-)

19.11.2023 4 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Knížka se četla dobře, jen jsem ze začátku měla problém s velkým množstvím postav, ale to se po pár stránkách srovnalo. První polovina knihy mi přišla taková utahaná, druhá polovina už byla mnohem napínavější. Celkově jde o příjemné čtení :-)

17.11.2023 4 z 5

Třetí pokračování mám ve filmové verzi moc ráda a knížka rozhodně nezůstala pozadu. Mám pocit, že je tady hodně děje a zábavy, ale nepůsobí to tak strašidelným dojmem jako předchozí dva díly. Těším se na další díly :-)

01.11.2023 5 z 5

Ženy a lži Ženy a lži Naďa Horáková

Knihy od paní Horákové mám moc ráda, ale u téhle nějak nevím... Dva detektivní příběhy, které jsou vzájemně propletené, mnoho postav, chyby a nelogické chování. Musím říct, že jiné knihy od autorky jsou opravdu lépe napsané, tato je pro mě mírným zklamáním. Možná by paní Horáková měla napsat zase nějakou historickou ságu, ty jí jdou opravdu výborně :-)

15.10.2023 3 z 5

Vstupenka do ráje Vstupenka do ráje Lenka Lanczová

Oproti příběhům náctiletých hlavních hodinek se v této knize setkáváme s dospělou ženou. Laura je manželka a matka dvou dcer, v životě jí dost věcí štve a tak se rozhodne jednat. Jestli to bylo dobré rozhodnutí, se čtenář dozví, když si knihu přečte. Za mě je to průměrná kniha, někdy jsem Lauřino chování a jednání fakt nechápala. Mám pocit, že Lence Lanczové jde psaní příběhů spíše mladších hrdinek :-)

02.10.2023 3 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Irsko je zemí, kam se toužím podívat a proto jsem byla nadšená, když další kniha ze série Romantické útěky byla umístěna právě sem. Po prvních kapitolách jsem se zděsila, protože to vůbec o Irsku nebylo, hlavní linku zde měli Hannah a Conor, což bylo místy opravdu nudné a zdlouhavé. Popis Irska mi v této knize opravdu chyběl, z jídel se tu řešily akorát ryby. Oceňuji zmínku o sestře Mině. Doufám, ze další díly budou zase stejně našlapaný jako Kavárna v Kodani, Pláž v Chorvatsku nebo Chata ve Švýcarsku :-)

24.09.2023 3 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Knížky paní Mornštajnové miluji a byla jsem si jistá, že tato bude opět peckovní jako ostatní. Ale u této poslední nějak nevím... Samozřejmě jsem zaznamenala onu kauzu uražené umělkyně, že se v případně AM jedná o plagiát a ukradení hlavní myšlenky, ale to mi ve čtení nové knížky vůbec nevadilo. Spíš jsem měla pocit, že v případě Lesu v domě čtu úplně jinou autorku. Určitě to bylo tím, že se celý děj odehrává v opravdu nedávné minulosti a hlavní hrdinka najednou mluví v ich formě. A hlavně jsem měla po celou dobu čtení pocit, že to bylo psané na sílu bez té pověstné lehkosti, se kterou paní Mornštajnová umí tak krásně kouzlit. Škoda no, doufám že další kniha bude zase z té vzdálenější historie :-)

18.09.2023 3 z 5

Pohádková babička Pohádková babička Eduard Petiška

Pohádky jsem neznala, takže jsem byla zvědavá o čem budou. Některé byly hezké a u některých mi přišlo, že jsou až moc dlouhé. Líbily se mi ilustrace, básničky u jednotlivých pohádek bych osobně vynechala. Takový průměr mezi pohádkami.

18.09.2023 3 z 5