Hříchy pro pátera Knoxe přehled

Hříchy pro pátera Knoxe
https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56354/bmid_hrichy-pro-patera-knoxe-tCm-56354.jpg 3 187 187

Poručík Borůvka série

< 2. díl >

Cyklus deseti inteligentních detektivních povídek, jejž autor Smutku poručíka Borůvky (i jeho konce) napsal pro českého čtenáře v roce 1969 – a který se objevuje jako připomenutí, že čas může zvýraznit kvality literatury, stejně jako dobrého vína. Hříchy totiž poprvé vyšly v Kanadě u Publishers 68. Páter Knox, velký anglický detektivkář, vymyslel desatero, co se v detektivce nesmí. Josef Škvorecký postavil po bok svého detektiva Borůvky zvídavou zpěvačku Evu Adamovou, která hřeší proti všem varovným regulím a odhaluje na své cestě světem vrahy, sňatkové podvodníky, lupiče a lháře – typy, s nimiž je sladko i těžko pobývat pod jednou oblohou. Škvorecký se vrátil k typu logické detektivní hádanky, a vedle estetického zážitku může každý čtenář vyzkoušet, zda je schopen vyřešit kriminalistický rébus. Hříchy pro pátera Knoxe jsou virtuózní vypravěčsky – baví i bystří rozum.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hříchy pro pátera Knoxe. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (40)

Eicherik
28.04.2024 3 z 5

Tohle prostě nebylo ono. Přiznám se, že nejednat se o Škvoreckého, tak knihu ani nedočtu. Detektivní linka byla většinou krkolomná. Některé pasáže jsou vtipné a poutavé a jiné zase zbytečně rozvláčné. Škvorecký psát uměl, ale tohle se úplně nepovedlo.

martineknatasa
25.04.2024 2 z 5

Těšila jsem se a jsem zklamaná. Nějak jsem té knize nepřišla na chuť.


midre
24.03.2024 2 z 5

Trošku těžší čtení. Mám za to, že dnes se píše trošku čtivěji. U této knihy se musí pořádně přemýšlet. Není to kniha, která se čte jedním dechem. Pokud se zamyslíte, jednotlivá pochybení proti desateru se dají rozpoznat.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Hříchy pro pátera Knoxe v seznamech

v Právě čtených6x
v Přečtených274x
ve Čtenářské výzvě40x
v Doporučených11x
v Knihotéce180x
v Chystám se číst34x
v Chci si koupit3x
v dalších seznamech3x