Vejce podle Stroganova

Vražda majitele prestižního hotelového řetězce obrátí život naruby redaktorce brněnského gastronomického časopisu Taťáně Krempové. K nelibosti svého bratrance, kriminalisty Richarda, a jeho kolegy Alexeje pátrá po vrahovi na vlastní pěst, aby získala podklady pro článek. Motiv vraždy sahá hluboko do minulosti ruského šlechtického rodu Stroganovů a Taťána brzy pochopí, že byla příliš naivní. Vypátrá vraha dřív, než se stane jeho obětí?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/298985/vejce-podle-stroganova-iVU-298985.jpg 4.230
Detektivky, Literatura česká
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Anasa

Nebudu zapírat, že kniha se četla lehce, ale tak nějak to byla spíš červená knihovna než detektivka. Pokud mi něco zamotalo hlavu, tak to ani tak nebyla zápletka jako příbuzenské vztahy mezi postavami s ruskými předky. V tom, kdo je čí babička nebo bratranec jsem se poměrně rychle ztratila. Navíc vtip a rozhovory jenotlivých postav byly jak švihnuté přes kopírák. Vyslovená oddechovka.

raty

Čtení mě moc bavilo. Zajímavé prostředí, zamotané vztahy, vtipné rozhovory hlavních hrdinů i romantika. Totožnost vraha byla pro mě překvapením. Navíc spousta jídla - takže by se tato kniha skvěle hodila do letošní čtenářské výzvy jako kniha o jídle.

Schamila

První knížka ze současnosti od této autorky - a za mě "dobrýýýý", autorka zkrátka umí vše, skutečnost i historii, bylo tam vše, co má detektivka mít, navíc ještě byla chutná a voňavá, a to jsem ještě nezažila. Takže všem mohu jen doporučit.

Honzin

"Konec dobrý - všechno dobrý."
Te je hláška mého středoškolského profesora na ruštinu a dějepis.
Nějak to patří i sem k moji oblíbené autorce.

bigben

moc postav, moc receptů, moc historie...nemám ráda když případ nevyšetřuje policie...prostě nelíbilo

Boby17

Detektivka se mi líbila a tak dávám plný počet hvězd. Chvílemi jsem měl trošičku problém přiřadit jména k jednotlivým postavám, ale chápu, že každá pořádná rodina se v několika generacích pěkně rozkošatí. Také jsem při čtení narazil na obvyklé pánské problémy s identifikací žensky definovaných barev (oblečení barvy levandulové a kobaltové). Recepty byly zajímavé, ale k těm starodávným budu asi hódně opatrný. Tetřeva podle mužika bych ale z kuřete zkusit mohl - nevím, kde bych sháněl starou vynesenou slepici :-) .

EmmaKrizova
22.12.2017

Ještě se mi nestalo, že by hlavní hrdinka chodila po náměstí, kterė dobře znám. Zajímavá byla i společnost potomků Ruské emigrace. A spoustu receptů z Ruské kuchyně. Já dnes k obědu budu mít Stroganova, teda něco jako. Za velkou slabinu považuji způsob vyšetřování, zcela odtržený od reality a celkově jsou všechny postavy neuvěřitelné, jejich jednání podivné a vtípky jakoby přepsané z jiné knihy. Rodiče hlavní hrdinky a její teta se mi ale líbili. Vražda byla v této detektivce jaksi zbytečná. Přesto se mi líbila a můžu doporučit.

Tvefisto
10.12.2017

Celou knížku jsem netrpělivě čekala, jak do celého příběhu zapadá prolog. Velmi čtivé a napínavé.

nero 13
07.11.2017

Bezva detektivka z gastronomického prostředí. Jelikož jsem sám strávil v pohostinství dost dlouhou dobu tak se mi to hodně líbilo, a jako bonus je tam i několik dobrých receptů, chystám se zkusit Tetřeva podle mužika dělaného ze slepice.

Schamila
10.09.2017

RogiS
31.08.2017

Přečetl jsem přečetl, nebylo to špatné, jen opakovaný motiv z Žen a lží - někdo jde někam inkognito a všichni ho tam znají...
A nejsem si jist, jestli se ve skutečně dobré restauraci kazí cappuccino skořicí...

bagel
25.08.2017

Moc pěkně napsaná kniha a bonusem navíc byly výlety do historie a kulinářství.

alnahu
20.03.2017

Zajímavá čtivá detektivka ,děj zasahující do minulosti .Četla se dobře.

Selinute
29.11.2016

Vtipná, nápaditá a opravdu povedená detektivka, kterou číst byla radost, mě zaujala od své první stránky. Líbilo se mi důvěrně známé brněnské prostředí se svou neopakovatelnou atmosférou i skvěle vykreslenými postavami, téměř skutečnými. Tato novinka má svižný děj, napětí a nechybí ji ani záhada a romantika. Vejce podle Stroganova si právem zaslouží palec nahoru a plný počet. Je to doporučení nejen pro labužníky, ale hlavně pro všechny příznivce dobré české detektivky.