Vejce podle Stroganova

Vražda majitele prestižního hotelového řetězce obrátí život naruby redaktorce brněnského gastronomického časopisu Taťáně Krempové. K nelibosti svého bratrance, kriminalisty Richarda, a jeho kolegy Alexeje pátrá po vrahovi na vlastní pěst, aby získala podklady pro článek. Motiv vraždy sahá hluboko do minulosti ruského šlechtického rodu Stroganovů a Taťána brzy pochopí, že byla příliš naivní. Vypátrá vraha dřív, než se stane jeho obětí?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298985/vejce-podle-stroganova-iVU-298985.jpg 4.240
Detektivky, krimi, Literatura česká
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Vejce podle Stroganova

Jana92
17.01.2019

Dobra knizka,ale bohuzel na me hodne postav,takze jsem se v nich obcas ztracela a nevedela jsem kdo ke komu patri.Docetla jsem hlavne kvuli tomu abych se dovedela jak vsechno dopadne..

Anasa
23.08.2018

Nebudu zapírat, že kniha se četla lehce, ale tak nějak to byla spíš červená knihovna než detektivka. Pokud mi něco zamotalo hlavu, tak to ani tak nebyla zápletka jako příbuzenské vztahy mezi postavami s ruskými předky. V tom, kdo je čí babička nebo bratranec jsem se poměrně rychle ztratila. Navíc vtip a rozhovory jenotlivých postav byly jak švihnuté přes kopírák. Vyslovená oddechovka.

raty
17.08.2018

Čtení mě moc bavilo. Zajímavé prostředí, zamotané vztahy, vtipné rozhovory hlavních hrdinů i romantika. Totožnost vraha byla pro mě překvapením. Navíc spousta jídla - takže by se tato kniha skvěle hodila do letošní čtenářské výzvy jako kniha o jídle.

Schamila
27.07.2018

První knížka ze současnosti od této autorky - a za mě "dobrýýýý", autorka zkrátka umí vše, skutečnost i historii, bylo tam vše, co má detektivka mít, navíc ještě byla chutná a voňavá, a to jsem ještě nezažila. Takže všem mohu jen doporučit.

Honzin
05.06.2018

"Konec dobrý - všechno dobrý."
Te je hláška mého středoškolského profesora na ruštinu a dějepis.
Nějak to patří i sem k moji oblíbené autorce.

bigben
05.04.2018

moc postav, moc receptů, moc historie...nemám ráda když případ nevyšetřuje policie...prostě nelíbilo

Boby17
28.02.2018

Detektivka se mi líbila a tak dávám plný počet hvězd. Chvílemi jsem měl trošičku problém přiřadit jména k jednotlivým postavám, ale chápu, že každá pořádná rodina se v několika generacích pěkně rozkošatí. Také jsem při čtení narazil na obvyklé pánské problémy s identifikací žensky definovaných barev (oblečení barvy levandulové a kobaltové). Recepty byly zajímavé, ale k těm starodávným budu asi hódně opatrný. Tetřeva podle mužika bych ale z kuřete zkusit mohl - nevím, kde bych sháněl starou vynesenou slepici :-) .

EmmaKrizova
22.12.2017

Ještě se mi nestalo, že by hlavní hrdinka chodila po náměstí, kterė dobře znám. Zajímavá byla i společnost potomků Ruské emigrace. A spoustu receptů z Ruské kuchyně. Já dnes k obědu budu mít Stroganova, teda něco jako. Za velkou slabinu považuji způsob vyšetřování, zcela odtržený od reality a celkově jsou všechny postavy neuvěřitelné, jejich jednání podivné a vtípky jakoby přepsané z jiné knihy. Rodiče hlavní hrdinky a její teta se mi ale líbili. Vražda byla v této detektivce jaksi zbytečná. Přesto se mi líbila a můžu doporučit.

Román o růži
Román o růži