amenufus amenufus komentáře u knih

Malé ženy (skrátené vydanie) Malé ženy (skrátené vydanie) Louisa May Alcott

Je to jedna z mých hodně oblíbených knih, ke kterým se také ráda po čase znovu a znovu vracím. Je taková miloučká, oddechová, ale v tomto případě jí to v rozhodně neubírá na kvalitě.

04.09.2017 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Pohodové, příjemné čtení, zkrátka klasická Hartlovka :) Možná v tomto případě byl děj méně spletitý než obvykle, což vůbec nebylo na závadu.

25.08.2017 4 z 5

Řekla jsem si, že bude v tomto případě pořadí kniha, potom film. Autorův styl mi vyhovoval, příjemné, pohodové čtení. Tématicky je to trochu mimo můj styl, ale byla jsem spokojená. Děj mě vtáhnul a bez dočtení jsem jít spát nemohla :) Jak se knížka blížila ke konci, obávala jsem se, že ubývající stránky mi nenabídnou zajímavý konec, ale zklamána jsem nebyla. Docela uvažuji o koupi dalších dílů.

23.08.2017 4 z 5

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Já tedy musím říci, že za mě rozhodně žádná nuda. Však má knížka jen 140 stran. Pocity a myšlenky obou hlavních postav jsou citlivě popisovány, úplně mě to navnadilo si po dlouhé době film znovu pustit. To je možná to, co některým přijde zbytečně zdlouhavé. U mě to bylo naopak, tyhle detaily mi v knížce dávaly smysl, patřili tam.

21.08.2017 5 z 5

Na zimu zavřeno Na zimu zavřeno Jørn Lier Horst

Nenadchne, neurazí. Několikrát jsem se musela v ději vracet, protože v té změti jmen jsem se né vždy zvládla zorientovat. Za mě je to spíš takový průměr, posouvám z knihovny dál.

16.08.2017 3 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Za mě prozatím nejlepší autorova kniha. Jako obvykle vše jede na plné obrátky od první stránky, odložit knihu je nemožné. Pořád čekáte až autor trochu poleví, že odložíte na druhý den a můžete na kutě. V případě Keplera ne, co knížka, to probdělá noc :)

07.08.2017 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Recenze z okolí zněly jasně: Keplerova nejlepší. Možná jsem Lovci králíků pohoršila tím, že předchozí den jsem přečetla Svědkyni ohně, která mě naprosto dostala. Uznávám, že děj byl zajímavý, spletitý. Ale nosné téma deseti vražd je pro mě trochu ohrané a u mě knize trochu ubralo. Ale to nezměnilo nic na tom, že jsem ji jako zatím všechny jeho knihy přečetla jedním dechem. To je jeho doménou, knížku vezmete do ruky a do poslední stránky neodložíte.

07.08.2017 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Má první kniha od Nesba. Musím se přiznat, že v počátku to trochu vázlo. Od Keplera jsem zvyklá, že to na první stránce rozjede a zastaví se na poslední. Tady mi to cca 100 stránek trvalo. Za to potom to stálo za to. Pak už jsem ji neodložila a všechny zbylé denní povinnosti se musely zvládnout s knihou v ruce :)

07.08.2017 4 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Knížka se četla opravdu dobře, styl Levina mi vyhovuje. Líbilo se mi opravdu důkladné provázání děje a hlavního tématu, který se v závěru rozuzlí. Bohužel jsem se trochu ošidila a vinou mé zvědavosti v půlce knihy na internetu našla pointu, ale i přesto spokojená. Tak teď hurá na film, který má rovněž skvělé hodnocení.

19.07.2017 4 z 5

Nataša Gollová. 2 - Černobílé vzpomínání Nataša Gollová. 2 - Černobílé vzpomínání Aleš Cibulka

První knížku jsem zatím nečetla, ale po přečtení téhle jí musím urychleně mít :) Psané opravdu s citem, přečetla jsem jí jedním dechem.

09.06.2017 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Tedy řeknu Vám, že start knížky byl hodně pozvolný, až jsem si říkala, že mě asi nic nepřekvapí a že bude trochu nuda. Druhá polovina se mnou však docela zamávala a nedala jinak, než dočíst jedním dechem. Takže líbila a moc :)

06.06.2017 4 z 5

Santiago de Compostela Santiago de Compostela Ondřej Šebesta

Kniha je psána poměrně úspornou formou, chybí mi např. popisky u fotek, i když mnohdy je zřejmé, čeho se týkají. Pro nasbírání inspirace či rad před cestou určitě fajn počtení.

30.05.2017 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Přiznám se, že v duchu jsem srovnávala s Radkou Třeštíkovou, jejíž práce mě nedávno vůbec neokouzlila. Hartl z tohoto souboje vyšel vítězně. Přes spletité komplikované vztahy jednotlivých postav je výsledný efekt na jedničku. Knížka se mi moc líbila, jak já říkám, četla se sama. Byla to má první od tohoto autora a určitě ne poslední.

27.04.2017 4 z 5

Osudová láska Osudová láska Marie Formáčková

Ještě, že tenkrát neexistoval "Bulvár", protože jinak by to bylo pro osudy všech aktérů možná ještě dramatičtější. Zlatá doba, kdy si v tomhle směru každý hleděl svého a soukromí slavných mohlo být opravdu soukromí /což je asi ode mě paradox, vzhledem k tomu, že ráda čtu biografie podobného typu :)

21.02.2017 3 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Já tedy bohužel takovou chválu pět nebudu. Moje třetí knížka od Jojo a pro mě zatím nejslabší. Ano, člověk už ví co od ní může čekat a že to sem tam zkrátka bude trochu přitažené za vlasy (tahle fráze se u ní koukám opakuje poměrně často). Ale tady mi to prostě do příběhu moc nazapadalo. Rozhodně si taky myslím, že v mých očích knížce uškodila skutečnost, že Me before you jsem viděla rovněž ve filmovém zpracování (které se mi MOC líbilo). Lousu jsem si tak představovala spíše jako její filmovou představitelku, nikoliv knižní z předlohy. A k ní mi prostě Život po tobě vůbec, ale vůbec neseděl. Výsledkem bylo, že zatímco ostatní knížky jsem přečetla jedním dechem, tady jsem se s tím trochu prala.

13.02.2017 3 z 5

Lvíče Lvíče Josef Škvorecký

Parádní počtení, Škvoreckého styl mi sedne, radost číst. Pro mě zas tolik nepředvídatelné nebylo, holt má dětská obliba Hříchů pro pátera Knoxe přinesla ovoce :)

25.01.2017 4 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Taky se mi zdá o chlup lepší než dvojka :) Každopádně opět velice příjemně pobavila, párkrát jsem si jí smíchy doslova poprskala.

24.01.2017 4 z 5

Mildred Pierceová Mildred Pierceová James M. Cain

Viděla jsem nejprve seriál, potom četla knihu a nakonec jsem vše završela filmovým zpracováním (1945). Za mě byla bohužel nejslabší sama kniha. Cainův způsob psaní mi v případě natolik ženského příběhu moc nesedl.

20.01.2017 3 z 5

Jana Brejchová otevřeně: Lásky mé, já stůňu Jana Brejchová otevřeně: Lásky mé, já stůňu Michaela Remešová

Na první stránce jsem se zalekla nejprve představením autorů, kteří jsou či byli v té době redaktory Blesku. Ajaj. No jo, vždyť on tomu i ten název odpovídá... Je to má první kniha o Brejchové, těžko tedy posoudit objektivitu. Nicméně obzvlášť v první části knihy, která se skládá z "rozhovorů" Blesk - Brejchová, by o ní bylo možné pochybovat. V knize je také ofoceno množství článků z Blesku. Nutno říci, že i přes určitou dávku zvědavosti a voyerství, která mě vede ke čtení tohoto žánru, nejsem fanynkou zmíněného deníku a tak mi tahle skutečnost z celkového dojmu spíš ubrala. Knize bych vytkla podivné pořadí kapitol. Mě více vyhovuje chronologický vývoj. Naopak chválím všudepřítomné fotografie. V závěru se mi líbili vzpomínky filmových režisérů.

19.01.2017 2 z 5

Tentokrát jsem si zážitek s knihy ještě umocnila návštěvou přednášky na stejné téma (u toho musíte být!). Nejdřív jsem při otevření knihy měla obavy, že jsem se tím o něco připravila, ale nikoliv :) V knížce toho bylo pořád dost a dost. Stejně dobrá jako prvotina. Takže Ziby, aby už ses zase vydal na cestu...

19.01.2017 4 z 5