Na zimu zavřeno

Idyla na chatě v létě, eldorádo pašeráků v zimě – tak to vypadá na řadě míst podél norského pobřeží. Malé chaty se choulí mezi ohlazenými skalisky a ve vzduchu ještě slabě voní grilované maso. Ale zima se neúprosně blíží. Krajina se noří do podzimní mlhy a v oknech prázdných chat se zrcadlí šedomodré moře. Jorn Lier Horst popisuje opuštěné chatové oblasti tak zručně, že čtenářům běhá mráz po zádech. Po přečtení této knihy už podzimní víkend na chatě nikdy nebude jako dřív. Pobřežní krajinu halí hustá podzimní mlha. Ove Bakkerud se chystá strávit poslední klidný víkend na chatě předtím, než ji na zimu zabední. Dorazí však na místo, které zloději vyrabovali a obrátili vzhůru nohama. A ve vedlejší chatě leží zavražděný muž. Vrchní inspektor William Wisting už se s hrůznými vraždami setkal, ale zoufalství, jehož je tento podzim ve Stavernu svědkem, je pro něj nové. Tato kniha potěší všechny vyznavače tradičních detektivních románů, které velmi přesně a věrně popisují průběh policejního vyšetřování. William Wisting však nepatří do řady detektivů alkoholiků s problémy v osobních i profesních vztazích. Je to prostě jen naprosto normální, zkušený a empatický policista plně oddaný své práci....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/193704/na-zimu-zavreno-tWB-193704.jpg 3.588

William Wisting (7.)

Vinterstengt (2011)

Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, Jota

Kniha Na zimu zavřeno

kadgam
31.10.2018

Wisting a jeho dcéra Line - zaujímavé spojenie detektívnej a žurnalistickej práce. Trochu mi vadilo zaznávanie východného bloku , ale tak nás zrejme vidia.

dalia1769
23.05.2018

Dobrá detektivka, nejvíce oceňuji vhled do každodenní činnosti vyšetřovatelů a podrobné popisy jejich práce, to bylo velmi zajímavé. Je poznat, že knihu psal bývalý vyšetřovatel. Příběh samotný se mi také celkem líbil, postavy mají potenciál dalšího rozvoje. Je pravda, že styl knihy je spíše "dokumentární" než emotivní, ale myslím, že to nebylo na škodu a kniha se tak alespoň odliší od ostatní severské krimi produkce. Další díl si ráda přečtu.

Michi.01
22.05.2018

Čtení mě moc bavilo, zápletku jsem vytušila už brzy, nicméně jedna z hlavních postav byla opravdu překvapením.. Neurazí, ale ani výrazně nenadchne :)

Andy1106
15.01.2018

Kniha nadbytečně přibližuje přílišné množství konkrétních osob, zápletka je mělká, snad jen prostředí může být zajímavé, děj je táhlý, bohužel se jedná o knihu nečtivou, výhodnou pro výtek vlakem

Agnesita
05.12.2017

Civilni detektivka, nezrazi, neohromi. Vic se mi libila dalsi v poradi Honici psi.

Slaďoška
30.10.2017

Neurazí, ale ani nijak výrazně nepřekvapí...

davas
19.08.2017

Celkem kvalitní příběh, propleteny několika příběhy, které na konci do sebe zapadají.. Chyběl mi,ale nějaký šokující zvrat... Přesto dobrá kniha

amenufus
16.08.2017

Nenadchne, neurazí. Několikrát jsem se musela v ději vracet, protože v té změti jmen jsem se né vždy zvládla zorientovat. Za mě je to spíš takový průměr, posouvám z knihovny dál.

bbara155
10.04.2017

Trochu jsem se v tom příběhu ztrácela. Hodně postav a zápletka taková nijaká. Zajímavý byl popis Litvy, ale lezlo mi na nervy neustálé opakování jak "východoevropané" zvýšili kriminalitu v severských zemích.

Teclaireddy
16.02.2017

Průměrná detektivka, která mě nijak zvlášť nenadchla. Trvalo mi, než jsem se do ní začetla, vadilo mi množství vedlejších postav, které pro příběh nebyly nijak zvlášť významné, místy zdlouhavé popisy policejní práce (uvařil jsem si novou kávu, dal spis do šuplíku apod.). Chybělo mi tam nějaké překvapení, zápletka byla podle mě trochu překombinovaná (do zločinu bylo zapojeno neobvykle mnoho postav). Líbila se mi strašidelná atmosféra v chatařské oblasti a popisy Litvy.

ritta
01.03.2016

Docela dobrá detektivka,nic převratného.Jak je to s Tommym jsem tušila už v půlce knihy.

fis.rena
06.02.2016

Psané jednoduše,bez velkých překvapení,ale velice sympaticky. Knížku jsem si užila jako odpočinkovou četbu.

MAXA71
25.01.2016

dobrá kniha. Písaná jednoducho, ale dobrá.

jarin58
29.10.2015

Pro mne zatím nejlepší co jsem ze severu četl.

konicekbily
05.10.2015

Spíše popisování metod práce policie než namáhání šedých buněk mozkových. Čtení na dovolenou.

petrels
03.05.2015

Dobrá severská dedektivka. Určitě lepší než někteří renomovaní severští spisovatelé. jasně doporučuji.

Marceles
01.02.2015

Lepší čtení než jiní - známější a propagovanější - severští autoři ...

Izu
30.06.2014

Jednohubka která neurazí,nenadchne.

čef
09.06.2014

Na příběhu je opravdu znát, že autor ví o čem píše. Nekomplikovaným způsobem popisuje současné metody policie, která už v stále větší míře vysedává a hlavně účinně řeší kauzy u počítače a v laboratoři než v terénu. Škoda, že je tak v podstatě konec detektivů drsné školy, kteří museli hodně pátrat v ulicích a nastavovat vlastní krk, aby na něco přišli. Akce a černého humoru v této knize opravdu mnoho není, ale o to více je příběh dnešní a uvěřitelný.

Maragad
30.05.2014

Kniha na Zimu zavřeno je klasická detektivka, která je podaná velmi čtivým způsobem. Je vidět, že Jørn Lier Horst dříve působil jako vrchní vyšetřovatel, protože dokázal precizně popsat celý průběh vyšetřování. Od pátrání v místě činu, přes komunikaci s novináři, až po práci techniků, kteří zkoumají vyhořelý byt.

Hella
18.05.2014

Slušná, lehce nadprůměrná detektivka.

ichinose
12.04.2014

Můj první severský literární počin a zároveň další detektivka, které jsem dala šanci. Na zimu zavřeno není nijak náročný román, čte se velice dobře a rychle, což je vhodné především pro lidi, kteří si chtějí u četby oddechnout a nezatěžovat svou mysl zbytečně složitými podněty. Nenáročný jazyk by ale dle mého měl být vyvážen precizně zkonstruovaným příběhem a u detektivního žánru i provázaností činů a motivů jednotlivých postav, což mi tento román neposkytl. I tak se ale jedná o dílo hodné pozornosti čtenáře, který holduje žánru krimi či thriller a který neklade důraz na vyšší náročnost četby, jako to dělám já.