amenufus amenufus komentáře u knih

Já Vám nevím. Všeobecně je to hodnocené skvěle, mě však příliš neuchvátilo. Okolo sté stránky jsem měla trochu krizi a přemýšlela, jestli vůbec dočtu. Postupem děje velmi rychle dospějete k názoru, že vše co nejméně pravděpodobné, se v této knize dřív či později stane. Rozhodně bych nepřirovnávala k Forestovi. Pro někoho mohli být zvraty v ději překvapivé, za mě však až příliš přitažené za vlasy.

18.01.2017 3 z 5

Vzlety a pády slavných českých žen Vzlety a pády slavných českých žen Robert Rohál

Knížka je v podstatě jen soubor citovaných článků z jiných zdrojů. Nic nového, navíc tahle podoba pro mě extrémně snižuje čtivost. Kvantita osobností na úkor kvality.

18.01.2017 1 z 5

Ano, je slabší než první díl, už jsem nečetla jedním dechem. Autor se hodně snaží navázat na úspěch jedničky, ale na knize je to až příliš znát. Některé pasáže jsou až příliš vyumělkované a o ničem.

Noc s Audrey Hepburnovou Noc s Audrey Hepburnovou Lucy Holliday

Pro mě lehké dovolenkové čtění, splnilo mé očekávání. Souhlasím s ostatními názory, tedy celkem čtivé, oddechovka. Autorka zamýšlí volná pokračování s Marylin a Grace Kelly, možná si je pak na dovolenou od někoho zas zapůjčím, ale na koupení to není.

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Musím říci, že se mi kniha opravdu líbila. O životním osudu Adiny Mandlové jsem něco málo tušila. Ale její osobní vyprávění dává jejímu životnímu příběhu v mých očích zcela nový rozměr. Velice zajímavá osobnost s pro mě blízkým smyslem pro humor, kterého se vzdávala málokdy. Způsob jejího vyjadřování mi opravdu sedl a líbí se mi, jak na události zpětně nahlíží, bez zbytečného pathosu.

18.01.2017 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Bohužel za mě velké zklamání.
Způsob, jakým píše mi blízký je, ale příběh je plytký, předvídatelný. Je to má druhá knížka od autorky a obě jsou na stejné úrovni. Další zkoušet už určitě nebudu.

29.11.2016 odpad!