Alitairmir Alitairmir komentáře u knih

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Tato krimi série patří mezi moje nejoblíbenější. Všechny knihy sem hltal a nemohl se od nich odtrhnout, všechny postavy týmu mi od samého začátku přirostly k srdci a každým dalším dílem se můj vztah k nim více a více prohluboval, takže jsem se o členy týmu hodně krát bál, aby všechny strasti, nástrahy a překážky překonali a mohli se společně vrhnout na další případ. Tato kniha je naprosto dokonalá, stejně jako ty předchozí. Přesto je z celé série jediná, kterou budu nejen milovat, ale zároveň i nenávidět. A rozhodně je jediná u které mi na konci tekly slzy proudem, měl jsem knedlík v krku a ještě teď si říkám, že tohle prostě nemůže být pravda. Těším se na další knihy série a vím, že budou skvělé. Nikdy to už ale nebude takové jako dosud.

05.01.2020 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Za mě rozhodně nejlepší kniha od Cartera. Postava Luciena v člověku vzbuzuje strach, odpor a extrémní zhnusení nad tím, jakou zrůdou může "lidská bytost" být. Vědomí, že příběh stojí na reálném základu a není jen autorovým smyšleným příběhem tomu dodává ještě více děsu. Dokonalá ukázka, že do lidí nevidíte a nikdy s jistotou nevíte, co mohou být Vám blízcí lidé zač.

19.10.2018 5 z 5

Vzpomínka na světlo Vzpomínka na světlo Robert Jordan (p)

Komentář obsahuje vztahy mezi postavami.
Nejvelkolepější sága všech dob je u konce. První kniha série Kolo času se mi dostala do rukou před mnoha lety a okamžitě si mě získala stejně jako její hrdinové. Léta ubíhala, knihy přibývaly, a já tak stále mohl vcházet do světa této epické ságy a zažívat nová a nová dobrodružství postav, které mi přirostly k srdci více, než u jakékoli jiné knihy, co jsem kdy četl. Jako bych je znal osobně : Čestný a všem přátelům vždy věrný Perrin, který běhal s vlky a své srdce navždy věnoval hrdé Faile, která jeho lásku plně oplácela, vždy veselý, na pohled lehkomyslný Mat, který měl až kouzelnou moc dostat se do každého maléru a následně z něj zázračně vybruslit a svým šarmem dokázal získat i samotnou Tuon, ženu tak odlišnou od všech, co kdy předtím potkal, Rand, Drak Znovuzrozený, který nesl na svých ramenou tíhu celého světa a postupně se vyvíjel v muže, kterým se měl stát a který byl navždy svázán s trojicí žen, neohroženou děvou oštěpu Aviendhou, vyjímečnou, obrazy vidící Min a vznešenou, spravedlivou budoucí královnou Elain, Moirain, vždy klidná, vyrovnaná, inteligentní žena mající po boku svého strážce, nemluvného avšak mimořádně čestného a nezdolného Lana, který ve svém srdci našel lásku k mladé vědmě Nyneivě, té, co se nikdy nevzdávala a vždy pomohla ostatním, Egwain, která dozrála v nejvznešenější a nejrespektovanější amyrlin, co kdy žila, milující Gawyna, který by za ní obětoval kdykoli svůj život, ctihodný Galad, který za všech okolností dělal to, co bylo správné a jehož srdce získala vznešená, obětavá Berelain, která mu na oplátku dala to své, nezlomný Tom, co byl mnohem více než "pouhým" kejklířem, Siuan, jasně dokazujíc, že ani utišení ji nemohlo zlomit, Gaul, který se smíchem bojoval na místech kde většina lidí vřískala strachy, zaprodankyně Lanfear, jejíž nadpřirozenou krásu vyrovnávalo jen zlo, které nosila ve svém srdci a spousta a spousta dalších postav, jejichž jména a činy nikdy nezapomenu. Mohl bych tu napsat knihu pocitů a zážitků, co ve mně sága Kola času vyvolala, a stejně by to bylo málo. Děkuji Robertu Jordanovi za to nejlepší co jsem kdy četl a následně Brandonu Sandersonovi, že mohl ságu dopsat, když se Jordan vydal psát knihy na nebesa. Nechť ho Světlo opatruje, jeho dílo nebude nikdy zapomenuto.
Poslední kniha série odložena, slzy stékají po tvářích. Co dodat? Snad jen - Děkuji, mistře.

28.12.2017 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Seveřané umí krimi příběhy jako nikdo jiný a Sněhulák patří k absolutnímu vrcholu. Mrazivý příběh, který mi nedal ani na chvíli vydechnout, obsahuje několik působivých zvratů a autor dokázal to, co se nikomu předním (a asi ani po něm) už nepovede. A co, že tím myslím? Fakt, že ode dneška když uvidím sněhuláka, tak mě silně zamrazí. Po dočtení knihy vím jediné - Musím mít celou sérii příběhů ve kterých vystupuje svérázný detektiv Harry Hole který, i přes spoustu svých démonů, je vyšetřovatelem kterého by si přálo každé oddělení vražd.

16.11.2017 5 z 5

Ostrov panenek Ostrov panenek Jeremy Bates

Jako vždy velmi originální kniha, která se odehrává na strašidelném místě, které skutečně existuje. Takže v tomto to je klasický Bates. I tak je ale "Ostrov panenek" jiný než autorovy předešlé knihy. Ze všech knih mi tato přišla nejvíce ponurá, depresivní a bezútěšná. Dvě vyprávěné linky, jedna z minulosti a druhá ze současnosti, se velmi dobře doplňují, postavy jsou uvěřitelné a i jejich motivy jsou logické. Pasáž z chaty je vynikající hororový psychothriller, kdy se ke slovu silně hlásí paranoia, nevraživost a smutná pravda o tom, kam jsou někteří lidé schopni zajít. Naprostá spokojenost, plná palba a těším se na, doufám, další knihu.

06.11.2023 5 z 5

V lesích V lesích Tana French

Cassie a Sam byli velmi sympatičtí a fandil sem jim. Rob se ze začátku jevil stejně, časem se z něj však stal ubulený sobec, který se uměl akorát litovat a přitom to byl jen a pouze on, kdo pokazil co mohl a ani se to nesnažil napravit. Na konci knihy nám Rob říká, že ví, jak na nás asi působí, ale že jsme naletěli všichni stejně jako on. Inu Robe, já nenaletěl...

Každopádně velmi dobré krimi a nejzajímavější postavou z celé knihy pro mě byla jednoznačně Rosalind.

20.11.2020 5 z 5

Oběť Oběť James Carol

Polámané panenky bylo skvělé dílo, Dobře se dívej byla velmi dobrá kniha (i když pro mě přeci jen nejslabší ze série) a Oběť mě dostala díky ďábelské Amélii. Nemohu s jistotou říci, že je Oběť lepší než Polámané panenky, ale postava Amélie je, za mě, zaručeně nejmrazivější protivník, kterého proti sobě Jefferson Winter měl. U pasáží, kde se s Winterem střetává v rozhovorech, které jsou vlastně soubojem dvou geniálních mozků, mě mrazilo. Nikdo jiný (kromě otce) nedokázal Wintera přinutit, aby v koutku duše o sobě začal pochybovat, tolik jako právě Amélie, která na mě působila jako ztělesněný démon, bytost která dokáže ve Winterovi naplno probudit jeho možné vražedné touhy. Kdyby v budoucnu vyšel další díl s Amélií, jásal bych. Perfektní kniha.

12.03.2018 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Stejně jako kniha "V lese visí anděl" je i román Sova mistrovským kouskem. Samuel Bjork dokazuje že, v žebříčku autorů severských krimi, může směle soupeřit i se samotným Nesbem. Sova je příběh plný smutku, zoufalství a čtenář je svědkem beznaděje a hrůz, které musejí hrdinové knihy překonat, aby dokázali polapit geniálního vraha, kterého jsem nemohl nenávidět, leda upřímně litovat. Nejvíce jsem však litoval opět Miu Krügerovou, která si mě naprosto získala už v první knize. Geniální vyšetřovatelka, která chce jen jediné, být se svou rodinou, díky čemuž mě při každém ,,Pojď, Mio, pojď" zamrazilo až do morku kostí. Za sebe zcela sobecky prosím - ,,Nechoď, Mio, nechoď". Úžasná kniha

28.11.2017 5 z 5

Bílý oheň Bílý oheň Lincoln Child

Ta Corrie je prostě nepoučitelná, člověk by čekal, že po všech svých špatných rozhodnutích, kdy něco podnikla na vlastní pěst a vždy to pro ni dopadlo katastrofálně, konečně dostane rozum, který ve všech ostatních situacích očividně má. Inu každý má svou Achillovu patu a v případě Corrie je více než jasná. Už teď se těším, do čeho se vrhne příště, jak jinak než sama. Žháře sem odhalil, Pendergast byl opět brilantní a kapitánka Stacy velmi svérázná a zábavná. Vedlejší vložka - Pátrání po záhadě zabitých horníků - byla famózní. Mini příběh Sherlocka Holmese zrovna tak. Celkově opět maximální spokojenost i když, pro mě nejlepší, "Zátiší s vránami" zůstává nadále nepřekonáno.

07.07.2020 5 z 5

Návrat do Watersbridge Návrat do Watersbridge James Scott

Thrillerové drama z prostředí divokého západu, kde se matka se synem vydávají po stopách vrahů své rodiny, znělo velmi lákavě. Bohužel prvních sto stran se dost táhne, spousta skákání z minulosti do přítomnosti a zase nazpátek mi také moc nesedla. Pak sem se na knihu naladil a zbylých cca 250 stránek jsem si užil až na naprosto odfláknutý konec, kde mi přišlo, že ani sám autor neví, jak vlastně chce, aby kniha skončila. Každopádně postavě Caleba nešlo nefandit a celou knihu jsem mu držel pěsti, ať se dočká své pomsty. K jeho matce jsem si cestu najít nedokázal, což asi nebudu sám. I přes vady na kráse se mi kniha líbila a doporučuji hlavně čtenářům, kteří mají rádi pochmurné, depresivní příběhy.

01.10.2019 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Parádní závěr.

12.10.2018 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Krásná ukázka, jací lidé jsou. Nejvíce znepokojující je fakt, že během čtení jsem si pokládal otázku, jestli by se lidé v reálu chovali stejně, když by mohli hlasovat o něčí smrti, či životě. A obávám se, že by se chovali naprosto stejně jako v knize. Autor tak perfektním příběhem ukázal jeden z hlavních problémů dnešní doby, kdy většina lidí doslova blbne z různých "reality" show a nezastaví se před ničím, pokud mohou hlasovat.

17.09.2018 5 z 5

Batman: Zatracení Batman: Zatracení Brian Azzarello

Vím, že názorem budu v drtivé menšině, ale tento komiks je pro mě, vizuálně i obsahově, umělecké dílo !

12.03.2020 5 z 5

Dům smrti Dům smrti Bernhard Aichner

Příběh byl zajímavý, ale tak neuvěřitelně nesympatickou hlavní postavu snad ani nepamatuji. Blumová mi opravdu pila krev celou dobu a dokonale mi zkazila požitek z knihy :-D

19.03.2019 3 z 5

Odvrácená strana Odvrácená strana Belinda Bauer

Velmi poutavá kniha, kde finální rozuzlení příběhu způsobilo člověku zamrazení až do morku kostí.

17.01.2019 5 z 5

Krysařovy děti Krysařovy děti Belinda Bauer

Velmi povedený kousek, kde si čtenář pokládá otázku, jestli je hlavní hrdina skutečně nešťastný vdovec, nebo psychopatický vrah. A jak děj plyne, názor se bude měnit až ke konci, kdy už jsem opravdu netušil a jen hltal stránky, abych zjistil pravdu. Hlavní příběh krásně popisuje šílenství zoufalého člověka, který přišel, stejně jako hlavní hrdina o vše, co miloval. Konec je hořkosladký a velmi mě mrzí, že další díl už nebude.

23.11.2018 5 z 5

Na koho to slovo padne Na koho to slovo padne M. J. Arlidge

Další napínavý a velmi smutný příběh, který člověka vtáhne a nepustí. Vražedkyně sice byla chladnokrevná bestie, na druhou stranu mi jí bylo líto. Helen opět nezklamala a přeji jí, ať se na ní v příštím díle už také štěstí trochu více usměje. Trápení si užila až až

03.04.2018 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Má první kniha od Nesba byl román Sněhulák a to hned poté, co jsem viděl v kině film. Zaujala mě tak, že jsem okamžitě sehnal všechny díly série HH a byl jsem velmi zvědavý, jak na mě Netopýr zapůsobí. A zapůsobil na mě více než dobře. Sice o kapku slabší než Sněhulák, ale na první knihu v sérii je to skvělý počin kde Nesbo ukazuje, že od začátku uměl krásně poutavě vyprávět příběh a čtenáři ukazuje, že Harry rozhodně není úplně bez chybičky a má své démony. I přes své chyby si tento detektiv snadno získá sympatie čtenáře už pro svou odhodlanost dopadnout vraha za každou cenu. A nezabrání mu v tom ani jeho největší protivníci - alkohol, drogy či stavy absolutní lhostejnosti.

02.02.2018 5 z 5

Paříž: Katakomby Paříž: Katakomby Jeremy Bates

V první řadě půjdu proti proudu ohledně chválení prologu. Osobně mám podstatně raději, když nevím hned od první stránky, kdo z hrdinů zemře. Napětí ohledně pár postav tak zmizí, jelikož prostě víte jak dopadnou. Jako když jdete na film a někdo Vám vyžvaní půlku děje...Kdo to nemá také 2x v lásce, tomu doporučuji prolog přeskočit a začít 1. kapitolou. To je ale zároveň jediná výtka, kterou ke knize mám. Zbytek je jedna velká, napínavá, mrazivá jízda, která mě nutila otáčet stránky, dokud nebyl konec. Že je zde podobnost s Lesem sebevrahů nepopírám, je mi to ale jedno, obě dvě knihy se mi velmi líbily a rozhodně to není přes kopírák, spíše Bates použil to, co za mě skvěle fungovalo už v Lese sebevrahů a ještě to vylepšil. Většině postav se dá fandit, snad jen Pascal mi přišel otravný. Will, Daniéle a Rob mi každopádně byli sympatičtí avšak nejzajímavější postavou pro mě byla Katja.

18.10.2017 5 z 5

Psycho: Sanatorium Psycho: Sanatorium Chet Williamson

Kniha se četla velmi dobře, bohužel na konci to autor už dost překombinoval a vysvětlení událostí mi moc nesedlo. Rozhodně však mrazivé čtení a uvítal bych zfilmování.

17.09.2018 4 z 5