Bílý oheň

Zvláštní agent Pendergast se ocitá v luxusním lyžařském středisku, kam přijel na pomoc své chráněnce Corrii Swansonové, jež se ocitla ve vážných problémech se zákonem. Pendergast se střetává se žhářem, který zapaluje v horském letovisku luxusní milionářská sídla, přičemž v plamenech nalézají smrt rodiny majitelů – a to nikoli náhodou. Současně řeší Corrie záhadu horníků, které před 150 lety zabil medvěd – ale při zkoumání ostatků narazí na skutečnosti, jež mohou zásadním způsobem ohrozit samotnou existenci lyžařského rezortu a tím i výnosný byznys zdejších podnikatelů. Douglas Preston a Lincoln Child ani tentokrát nezklamali a předkládají čtenáři napínavou knihu, která se opět čte jedním dechem a bez přeskakování....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202485/big_bily-ohen-202485.jpg 4.4198

Pendergast 13.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , BB art

White Fire, 2013

Kniha Bílý oheň

Pavlína2019
05.07.2021

Chvála za tyto autory a knihy!!!! A že jich je víc dílů. Já je prostě zbožňuji!!!!!

Eicherik
06.06.2021

Třináctý, tentokrát holmesovský díl a první ze čtveřice s barvou v názvu. To ale bude nejspíš jen náhoda a s dějem to asi souviset nebude. Líbila se mi částečná účast pánů A. C. Doyla a O. Wilda a celá ta lidožroutská linka. Ta žhářská byla docela drsná. Závěr byl ohledně Corrie a paní Kermodeové hodně překvapivý. Jsem spokojený a těším se na pokračování.

DvěTéčka
09.04.2021

Samé požáry a vtipně napsané scénky, pecka!

Alitairmir
07.07.2020

Ta Corrie je prostě nepoučitelná, člověk by čekal, že po všech svých špatných rozhodnutích, kdy něco podnikla na vlastní pěst a vždy to pro ni dopadlo katastrofálně, konečně dostane rozum, který ve všech ostatních situacích očividně má. Inu každý má svou Achillovu patu a v případě Corrie je více než jasná. Už teď se těším, do čeho se vrhne příště, jak jinak než sama. Žháře sem odhalil, Pendergast byl opět brilantní a kapitánka Stacy velmi svérázná a zábavná. Vedlejší vložka - Pátrání po záhadě zabitých horníků - byla famózní. Mini příběh Sherlocka Holmese zrovna tak. Celkově opět maximální spokojenost i když, pro mě nejlepší, "Zátiší s vránami" zůstává nadále nepřekonáno.

jiri9568
01.05.2020

Opravdu dobra knizka. Dobre se četla všem doporučuji. Hlavně je to spojené s sherlockem holmesem

čef
30.04.2020

Další díl s Pendergastem mne bavil možná i více než některé předchozí. Jeho podoba se Sherlockem je zde ještě více zvýrazněna epizodou setkání A. C. Doyla s O. Wildem a vloženou povídkou o lidožroutech v hornickém městečku. Hrůza se stupňuje a závěr je hektický tak, jak to má vždy v těchto románech být. Jiné doporučení netřeba.

petulka.sasanka
09.01.2020

Tentokrát s Corri Swansonovou. Kniha čtivá, napínavá.
Trochu už se ztrácím ve vedlejší dějové linii agenta Pendergasta (zřejmě jsem vynechala nějakou předchozí knihu).

L_Into
03.01.2020

Neskutečně hloupá kniha. Předvídatelná zápletka, děj i postavy samé klišé. Možná k tomu přispěl i překlad, ale po tom pátrat nebudu. Milovníkům detektivek rozhodně nedoporučuji.