Aliii Aliii komentáře u knih

Hrajeme si s dětmi na rodičovské dovolené Hrajeme si s dětmi na rodičovské dovolené Jana Němečková

Tipy na hry a každodenní rituály pro menší i větší děti. Některé povedené, jiné méně.

09.10.2019 3 z 5

Projekt potomek Projekt potomek Graeme Simsion

Don Tillman a jeho nelehký život mě opět rozesmáli. Oproti prvnímu dílu přibylo i smutných okamžiků, ale fandila jsem (a věřila), že smutek bude jen dočasný.
Snad se mi brzy dostane do ruky i třetí kniha série.
Při čtení trochu rušily nepřesnosti v překladu - např. recept (místo účet) připnutý na krabici masové pizzy.

22.09.2019 4 z 5

Všechno, co byste měli vědět o mužích a ženách Všechno, co byste měli vědět o mužích a ženách Allan Pease

Příjemné opáčko předchozích knih od této manželské dvojice.
Bohužel bylo v knize nemálo chyb - překlepů, chybějící písmena, špatně umístěné mezery či rozdělovací znaménka apod., takže jsem z hodnocení ubrala 1 hvězdičku.
Aspoň jedna chyba ale pobavila: zatímco muži měli v kvízu svádění "index BMI", u žen bylo uvedeno tvrzení "Pokud jde o IBM, jsem v normě." :-D

10.09.2019 3 z 5

Ani sami bohové Ani sami bohové Isaac Asimov

Kniha mě nenadchla tolik jako jiné hodnotící. Nejzajímavější mi přišla prostřední část, ale spíše z hlediska popisu paravesmíru a jeho fungování, styl v této části mi připadal příliš jednoduchý. Příště zkusím od Asimova asi něco trochu klasičtějšího.

24.07.2019 3 z 5

Legend of Sleepy Hollow / Legenda o Ospalé díře (dvojjazyčná kniha) Legend of Sleepy Hollow / Legenda o Ospalé díře (dvojjazyčná kniha) Washington Irving

Pěkná povídka, i když jsem čekala trochu více hororové pojetí. Audionahrávka (rodilý mluvčí) nebyla nic extra, takový horší průměr.

14.07.2019 3 z 5

Mikro Mikro Michael Crichton

Tenhle dobrodružný výlet do džungle mě bavil. Oceňuji to množství literatury shromážděné jako podklady ke knize - popisy hmyzího světa byly velmi zajímavé a sugestivní a při představě, že by se člověk ocitl na místě studentů, běhá mráz po zádech. Až mi bude zase něco bzučet u hlavy, pořádně si to prohlédnu ;-)

13.07.2019 4 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Zajímavý pohled na japonskou kulturu (nebo alespoň její část), který mi pomohl lépe porozumět světu gejš. Neříkám, že mu rozumím úplně (dražení mizuage apod.), ale příběh byl čtivý a rozhodně mě obohatil.
Líbilo se mi, že se Čijo a poté Sajuri nenechala zlomit osudem a šla si za svým i přes tlak okolí, aby se podřídila.

07.07.2019 4 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Od autora jsem čekala o dost více. Mám radši jeho dialogy než popisy a navíc mi není blízké ani venkovské prostředí a válečná doba.
Asi nejsem ta správná cílová skupina...

25.06.2019 2 z 5

Zápisky z Londýna / Letters from London (dvojjazyčná kniha) Zápisky z Londýna / Letters from London (dvojjazyčná kniha) Iva Pekárková

Čtení o Londýně, Britech i jejich kultuře bylo zajímavé, i když toho humoru slibovaného na zadní straně obálky jsem moc nenašla.
Hodnocení bohužel dost snížily chyby v textu (chybné řády číslovek, rozdílné letopočty v českém a v anglickém textu, opakovaně chybně napsané slovo "drily" místo "dryly"), které mi dost vadily a nemůžu vědět, jestli jsem našla všechny.
Audionahrávky kapitol namluvené rodilým mluvčím byly na vyšší úrovni (o dost) než ty namluvené rodilou mluvčí - ta text v podstatě jen nevýrazně četla.
Užitečné byly výukové části na konci každé kapitoly, jen nechápu, proč byla některá slovíčka z textu překládána opakovaně u několika různých kapitol.

12.06.2019 3 z 5

Jedenáct Jedenáct Mark Watson

Kniha o osudech několika lidí, které se vzájemně propletou. Bylo zajímavé sledovat příčiny, následky a souvislosti jednotlivých činů (nebo nečinností). Pro mě osobně přinesla kniha i zamyšlení nad tím, kam až vlastně může člověk zajít v pomoci ostatním bez toho, aby to vnímali jako vlezlost nebo narušování soukromí.
Bohužel byly v knize i překlepy a chyby, což při čtení rušilo...

04.06.2019 4 z 5

Příručka čínského soudce pro přežití Příručka čínského soudce pro přežití Frédéric Lenormand

Tenhle soudce Ti mi tedy zrovna moc sympatický nebyl. Tak nějak se ztratila jeho důstojnost, serióznost a způsob vyjadřování mi misty také neseděl. Množství kulturních podrobností (hlavně v první třetině knihy) bylo spíše na škodu, ubíralo čtivosti a působilo v textu násilně.
Druhá polovina příběhu už byla lepší, i když těch mrtvých bylo na můj vkus příliš.

30.05.2019 2 z 5

Mimozemšťané v Guslaru Mimozemšťané v Guslaru Kir Bulyčov (p)

Podle anotace jsem čekala román, nikoliv povídky... Některé části mě pobavily, některé spíš nudily. Společensko-kritické povídky v tomto podání nejsou úplně můj šálek čaje.

28.05.2019 3 z 5

Colorado Kid Colorado Kid Stephen King

Příběh, který není příběhem a záhada, která zůstane nevyřešená (ostatně to se píše už na zadní obálce). King tohle všechno čtenářům několikrát opakuje a provokuje tím. Není to typický King, ale to mě na autorovi právě baví, ta rozmanitost témat a stylů, kterými dokáže psát.
U téhle knihy je důležitý i doslov a hlavně je důležité si uvědomit, že není pro čtenáře, kteří chtějí jen bezmyšlenkovitě polykat stránku za stránkou.

27.05.2019 4 z 5

Vrah od Temže Vrah od Temže Anne Ellsworth

Dobrá pomůcka při studiu angličtiny, Oliver Grice čte skvěle.

23.05.2019 4 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

Třetí díl mě bavil stejně jako dva předchozí, byť (podle občanky) nejsem zrovna cílová skupina.
Jistě, není to žádné hlubokomyslné sci-fi a všichni hrdinové jsou dost černobílí, ale grafické zpracování knihy a střídání různých zdrojů informací mi sedlo.
Co mi však v tomto díle hodně vadilo byly překlepy, nepřesnosti a nejednotnosti v překladu, proto jen 3 hvězdičky.

14.05.2019 3 z 5

Napínavá angličtina: Děvče ze stanice King Napínavá angličtina: Děvče ze stanice King Bernie Martin

Povedená a zdařile namluvená audiokniha, skvělá pomůcka při výuce AJ nebo jen pro udržení kontaktu s jazykem. V knize k audiu jsou i otázky a úkoly k textu a slovníček.

08.05.2019 4 z 5

Další příběhy nečekaných konců Další příběhy nečekaných konců Roald Dahl

Zajímavé povídky, byť pointa občas překvapila tím, jak málo překvapila. Nejvíc se mi líbil Muž s deštníkem a Jed (i když mám za to, že krajta jako škrtič jedovatá není). Až se mi podaří v knihovně sehnat první díl, tak si ho určitě přečtu.

08.05.2019 3 z 5

Amsterdam Amsterdam Ian McEwan

Trochu zklamání, podle anotace i podle předchozí zkušenosti s autorem (Myslete na děti!) jsem čekala mnohem víc. Oba přátelé si jeli víceméně po své koleji a potkávali se a komunikovali spíše sporadicky. Třeba to takhle mezi chlapy chodí, nevím.

06.05.2019 3 z 5

Zlá krev Zlá krev John Sandford (p)

Virgil se mi začíná líbit víc a víc. Na Lucase Davenporta sice nemá, ale v téhle knize se mu o dost přiblížil. Téma je dost silné, konec trochu přehnaný, ale fanatismus spojený se sektou bohužel dost reálný.

06.05.2019 4 z 5

Milostné rošády Milostné rošády Roald Dahl

Tohle byl náhodný objev v knihovně a Dahl, kterého mám přiřazeného k dětským knihám, mě velmi mile překvapil a pobavil. Obálka knihy se také moc povedla :-)

29.04.2019 4 z 5