Alienn Alienn komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kdybych mohla, dám deset hvězdiček. Autorku mám velmi ráda, z každé její knihy jsem naprosto nadšená, i když z každé trochu jiným způsobem a z každé si odnáším jiné pocity. Toto byl neobyčejně silný příběh, který si prostě musíte přečíst, víc k tomu ani není co dodat.

19.05.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Vyprávění této autorky, ať již jde o jakoukoli její knihu, ve mně vždy dokáže vzbudit spoustu emocí a ani u této to nebylo jinak. Krásná čeština, skvěle vykreslené postavy, naprosto výstižný název. Je to kniha, která rozhodně stojí za přečtení.

09.04.2022 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásná kniha a pro mě opět pohlazení od této skvělé autorky. Uvěřitelný příběh, který volně plynul a četl se tak lehce. Opravdu moc se mi to líbilo a nemám výhrady.

05.04.2020 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Jedním slovem nádhera. Vůbec nechápu, proč jsem se této knize tak dlouho vyhýbala. Mám moc ráda příběhy, kdy při čtení cítím emoce a je v podstatě jedno jaké. A u této knihy se to podařilo beze zbytku a ještě se to v průběhu čtení měnilo. Je to jedna z knížek, ke které se ráda vrátím, nejen pro tu lidskost a příjemný pocit, který jsem při ní měla, ale také proto, abych si připomínala, že nic není jen černobílé.

25.05.2019 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Tak to byla síla. Pro mě pět hvězd málo. Příběh mě úplně pohltil a rozhodně mi ještě dlouho zůstane v hlavě. Knih o válce už mám načteno hodně, ale tento příběh odehrávající se v okupované Francii je zase trochu jiný. Nádherná kniha.

28.12.2023 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Milé pohlazení, inteligentní humor, knížečka, která zlepší náladu a vykouzlí úsměv na tváři. Klidně mohla být delší.

28.12.2023 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Mrzí mě, že už je tato poslední. Napínavá a velmi čtivá do poslední stránky. Tato série se autorovi opravdu hodně povedla. Fandím mu, ať mu to stále tak dobře píše.

12.04.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Krásná kniha, kterou rozhodně doporučuji přečíst. Témata a mentalita, které jsou nám blízké. Ráda čtu naše autory a tato spisovatelka je u mě rozhodně na špici.

22.03.2019 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Tento autor je pro mě sázka na jistotu, že se od knihy nebudu moct odtrhnout, že se mi dostane napětí až do konce a vždy je to pro mě skvělý čtenářský zážitek. Jeho knihy jsou pro mě z detektivek jednoznačně nejlepší a proto mohu 100% doporučit.

17.04.2022 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Naprosto skvělá detektivka. Styl autora mi vyhovoval již od prvních stránek. Napínavý děj, dobře a poctivě vedené vyšetřování a pro mě sympatická inspektorka. Již se těším na další díly.

06.04.2020 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Tento autor je pro mě sázka na jistotu a na jeho novou detektivní sérii jsem se moc těšila. A nezklamal mě. Nová vyšetřovatelka mi sedla od začátku, příběh je napínavý od prvních stránek až do konce. Velmi doporučuji a těším se na pokračování.

09.04.2022 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Budu se opakovat ale opět výborná kniha, přečtena jedním dechem. Skoro mě mrzí, že už tato skvělá série bude končit.

08.04.2020 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Další velmi povedený případ mé oblíbené inspektorky. Opět se poměrně záhy dozvídáme pachatele, ale to knize vůbec nic neubírá. Moc se mi líbí prostřídávání kapitol - inspektorka x pachatel. Celá série je tak neuvěřitelně čtivá, že jí člověk jen nerad odkládá.

07.04.2020 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Kniha, kterou jsem nedokázala odložit a přečetla jí naráz. Kniha, která mě naprosto pohltila. Kniha o velkém utrpení, smrti, neuvěřitelné statečnosti a lásce. Kniha, kterou rozhodně schovám pro dceru a kterou bych nejraději dala všem jako povinnou četbu.

17.01.2016 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Vůbec nechápu, jak mě mohla tato detektivka tak dlouho míjet, asi proto, že v ní není můj oblíbenec Poirot... Jsem ráda, že na ní došlo, je jednoduše skvělá. Tato autorka mě nikdy neomrzí.

05.10.2015 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Tato kniha je pro mě první setkání s autorkou. A je to krásné setkání. Začetla jsem se velmi rychle a příběh se mi moc líbil. určitě si vyhledám i její další knihy.

04.04.2020 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Po přečtení této autorčiny druhé knihy si jí řadím mezi oblíbené. Velmi se mi líbí styl psaní, to jak umí udržet pozornost čtenáře, jak celý příběh postupně graduje. Skvělý psychothriller, který ale není odtržený od reality a je naprosto uvěřitelný. Doporučuji.

04.04.2020 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Pro mě zatím bezkonkurenčně nejlepší kniha od této autorky a směle jí zařazuji mezi to nej, co jsem v uplynulém roce četla. Bavilo mě úplně všechno, postavy, jejich příběhy, zápletka, konec přesně jaký bych si sama přála, v podstatě nemám co vytknout.

17.01.2016 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Autora mám ráda, to musím uvést hned na začátek. Nicméně tuto knihu jsem málem odložila. Jsem asi příliš velký realista a tak jsem měla hodně problém naladit se do trochu snového světa a světa fantazie. Pak se mi ale podařilo začíst a jsem tomu ráda, ve finále se mi líbila moc.

15.04.2022 4 z 5

Nevěsta ze zámoří Nevěsta ze zámoří Hana Marie Körnerová (p)

Vůbec to není bezduchá červená knihovna, jak by to mohlo na první pohled vypadat. Moc pěkný příběh s napínavou zápletkou. To že autorka psát umí, už vím z předchozích knížek a i tato kniha mě mile překvapila.

12.04.2020 4 z 5