Alíček83 Alíček83 komentáře u knih

Píseň zimy Píseň zimy S. Jae-Jones

Příběh byl zdlouhavý, nečetl se zrovna dobře. Hlavní hrdinka mě vadila. Byla ukřivděná, uvzdechaná, stále omýlané - neoblíbené dítě, škaredé dítě, sestra ve stínu bratra a sestry. Prostě zahleděná do sebe. Až na konci se začala zajímat o Krále duchů. Moc jsem nepochopila , jak dopadli ti proměnčata. Ale do druhého dílu se pustím, i když tomu moc nedávám.

05.02.2022 3 z 5

Statečné a zlomené srdce Statečné a zlomené srdce Brigid Kemmerer

Víc se mi líbil první díl. Tento jak jsem předpokládala byl o vedlejších postavách z 1. dílo. Místy se děj táhl. Závěr se mi moc líbil, dobře vygradované. A je jasné, že bude třetí díl, ve kterém se vrátí hlavní postavy z 1. dílu spolu s postavami z 2.

27.01.2022 4 z 5

Začátek cesty Začátek cesty D.M. Cornish

Tak tohle mě nebavilo. :-( Ani se mě to dobře nečetlo. Bylo tam pár dobrých akcí, který se mě líbili, za to ty hvězdičky. Ale prostě začátek - seznámení, strašně popisování, vleklá cesta, dlouho mě trvalo se přinutit knihu číst, i když je krátká (250 str., vysvětlivky nečtu - dalších 100). Další díl už asi nepřečtu.

13.12.2021 2 z 5

Zapovězený trůn Zapovězený trůn Victoria Aveyard

Tento díl je spíše taková vsuvka - začátek je děj, který předcházel, pak prostředek vsuvky k určitým dějovým linkám a závěr je jak to skončilo, plus dovětek, který zmíní následující generace. Jako když si tento díl nepřečtete, tak se nic nestane. Začátek mě docela i nudil, konec byl zase zamilovaný, ten šel.

02.12.2021 3 z 5

Výhled na hvězdy Výhled na hvězdy Brandon Sanderson

V tomto díle se mi líbili všichni mimozemšťany, jejich popis, dozvěděli jsme se více z vesmíru, zase tam chyběli známé postavy Jorgen a spol. V půlce knihy jsem se trochu nudila. Závěr byl napínavý, bojovný, ten mě bavil a opět bez konce, takže uvidíme, co přinese další díl.

29.10.2021 3 z 5

Vzhůru k obloze Vzhůru k obloze Brandon Sanderson

Není to úplně můj žánr. Ale bylo to zajímavé. Nejsem moc na tu techniku, takže všechny ty popisy stíhaček šli trochu mimo mě. Začátek byl zdlouhavý. Ale ráda si přečtu druhý díl. Napínavé to bylo, boje mě bavili, vždycky jsem počítala, kolik bude asi ztrát z řad kamarádů. Na závěr nás čekalo rozuzlení, ale s příslibem dalšího pokračování.

14.10.2021 3 z 5

Čtyři mrtvé královny Čtyři mrtvé královny Astrid Scholte

Líbila se mi mapa v knize, námět - království se 4 kvadranty zaměřující se na něco jiného. Ale potom se pořád opakoval stejný děj, bylo to táhlé, strašně mě rozčilovala hlavní hrdinka, která "to věděla" a nic s tím neudělala. Závěr mě překvapil, nečekala jsem, že to takto dopadne. Kniha mě bavila, musela jsem o tom přemýšlet, takže za mě určitě doporučuji přečíst.

15.09.2021 3 z 5

Led nebo oheň Led nebo oheň Sara Raasch

(SPOILER) Pokračování ságy jsem musela přečíst. Kniha se mi četla vcelku dobře. V 1. díle jsem dost fangila Theronovi a Meiře, ale hned na začátku byl Theron divný. A najednou se vylepšoval Mather, který byl zase hroznej v 1. díle. Každý by hned zpozornil, když se Theron choval jinak, proč si na něho Meira nedávala hned pozor. Strašně lehce jí vzal 1. klíč, proč si ho neschovala. I mrtvola na zemi naznačovala, co asi napadlo všechny čtenáře, koho měla podezírat. Další, co mě naštvalo bylo, jak Alice přinesla meče, jako pokud to bylo zakázaný, nestáli by venku a neklábosili, ale šli se schovat. A jako on si Mather nevšiml, že někdo za Alice? Kdyby to byl šíp z dálky, ale meč? A závěr měl spád, ale zase zaváhání s čakramem. A lehký útěk z vězení. Nicméně 3. díl určitě dočtu.

24.08.2021 3 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Kniha se mi líbila. Byla napínavá, dobrodružná, byl zde boj i láska. Ano, byly zde i chyby. Například s těmi zvědy, 1 sejme ona, 3 sir, a ostatní jako nic, asi fandili? Takže si nevšimli, že jim ten poslední zdrh? Nebo si ona v táboře nechá vzít zbraň, kterou si tak pracně vyráběla, poté ještě bič. Tak tohle mě zvedalo ze židle. Ale třeba se mi líbilo, že to, co bylo jasné od začátku, bylo prozrazeno až na konci. Fandila jsem Theronovi. A těším se na další díl.

04.08.2021 4 z 5

Zlodějská přísaha Zlodějská přísaha Mary E. Pearson

Příběh se mi líbil. Byl hodně napínavý i romantický, četl se dobře. Líbilo se mi, že se na konci spojili postavy z předchozí série, aspon víme, jak to s nimi dál pokračuje.

26.07.2021 5 z 5

Krvavý lístek Krvavý lístek Crystal Smith

Zezačátku mi trvalo než jsem se začetla a pochopila souvislosti, hned se skočilo po hlavě do vody, neseznamovalo se s prostředím. Pak na konci mě trochu naštvalo, jak mohla zapomenout na .... maminku. Jsem zvědavá na druhý díl.

09.06.2021 3 z 5

Neslyšno Neslyšno Richelle Mead

Zajímavá knížka o vesnici, kde neslyší. Jak je těžké vysvětlit někomu zvuk, který nikdy neslyšeli, k čemu to přirovnat?

29.05.2021 3 z 5

Půlnoční klenot Půlnoční klenot Richelle Mead

Půlka knížky cca 200 stran byla nudná. Opakovalo se, co jsme věděli z 1. dílu. Od poloviny už to začalo být dobrý. Bylo to napínavé, dobře se to četlo. Postava Miry mě přišla lepší než Adelaid. Jsem zvědavá, čím překvapí díl o Tamsin.

18.05.2021 3 z 5

Třpytný dvůr Třpytný dvůr Richelle Mead

Zajímavý příběh o obchodu s bílým masem na úrovni :-) a kolonizaci. Někdy mě to bavilo, jindy hlavně přesuny mě nebavili. V závěru nebylo vše vyřešeno u vedlejších postav, což bude v dalších knihách, které si také přečtu. Ale autorku mám ráda, takže si její knihy vždy přečtu.

05.05.2021 4 z 5

Jeden temný trůn Jeden temný trůn Kendare Blake

Naprosto super. Napínavé, čtivé, pořád se něco dělo, kniha měla spád. Na konci i ztráty na obou stranách. Katarinu ovládají mrtvé královny, které do ní vstoupili, a tak je zlá a krutá. Arsinoe se konečně spřátelí s Mirabellou, což už mohlo být v prvním díle. Už se moc těším na třetí díl, do kterého se hned pustím.

25.03.2021 5 z 5

Úkryt před světlem Úkryt před světlem Barbara Erskine

Kniha se trochu táhla. Závěr byl zase nahuštěný, a nebylo vysvětleno vše. Například z minulosti toho tam bylo na konci málo. Nevysvětlilo se, proč dům rodiny Sarah už rodině nepatřil. Strašně mě vadilo, že Alex umřel. A Lyndsay opravdu zemřela? To skončilo dřív, než se o tom začali bavit, zprávy z nemocnice k ostatním nedorazili. Jen přes Billa, který údajně viděl její duši.

28.02.2021 4 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Mě se moc líbila celá trilogie. Je to můj žánr. Bylo to místy napínavé, romantické, nenudilo, mělo to spád, dobře se kniha četla. Za mě spokojenost. Madoc mohl být víc potrestanej. Těžko říct, jestli bude ještě pokračování. Taryn a Přízrak?? Doubek jako dospělí...

09.01.2021 5 z 5

Třináct relikvií Třináct relikvií Michael Scott

pěkný thriller, detektivka. Četlo se to dobře. Vražd bylo brutálních a hodně. Relikvie nás dovedli až k Josefovi a Ježíšovi.

18.11.2020 4 z 5

Ptačí zpěv Ptačí zpěv Meagan Spooner

Ze začátku mě hrozně trvalo než jsem se začetla. Než jsem to vůbec nějak pochopila. Pak některé pasáže moc nedávali smysl nebo nebyli vysvětlený. Ale asi mě bude zajímat další díl, abych věděla, jestli se zase uvidí s Orenem, jestli najde bratra. A co se dal bude dozvídat o sobě. Jestli bude moct zombíky vyléčit.

01.11.2020 3 z 5

Návštěvnice Návštěvnice Amanda Stevens

Opět napínavé. Ale bylo divné to s tou schůzkou s Louvenii, jako že si na ni neudělala ani chvilku čas. Podruhé měla přijet rovnou na hřbitov a vůbec se tam neobjevila, jako by se na to zapomnělo, protože už byl sled událostí. Ztroskotaný vztah Amelie a Devlina - škoda no. Ale hned jsem se vrhla na další díl. Jsem ze série nadšená.

15.09.2020 5 z 5