alexpo alexpo komentáře u knih

Majitelé klíčů Majitelé klíčů Milan Kundera

Tak to byla úžasná hra. Ty dvě rozehrané partie, kdy jedna polovina rodiny řeší problém klíčů, zatímco druhá odboj, to je rafinované. Také psychologie postav je moc dobrá. Tohle se tedy Kunderovi fakt povedlo.
U hry sice byly scénické poznámky, takže jsem si uměla představit, jak se v jednom pokoji zhasne a v druhém nasvíceném probíhá děj, ale třeba tu chvíli , kdy se má hrdina rozhodnout mezi dvěma alternativami, bych raději viděla na jevišti.

25.03.2014 4 z 5

Žert Žert Milan Kundera

Asi jsem na to už moc jinde. Hlavně mi nesedl hlavní hrdina. Tu zmýlenou jsem mu přála, ještě si měl ty prášky vzít on.

25.03.2014 3 z 5

Soukromá vichřice Soukromá vichřice Vladimír Páral

Tak já z ní depresi měla. Hned jsem si šla přečíst některé pasáže z knihy Vejce a já a bylo mi zas fajn.

25.03.2014 3 z 5

Milenci a vrazi Milenci a vrazi Vladimír Páral

Mně se na téhle knize líbí nejvíc to, jak je napsaná. Co chvíli jiný vypravěč, jiná forma, inzerát, kronika, novinový článek. Páral má velmi osobitý styl. Přečíst dvě tři jeho knihy, a už ho člověk pozná.

25.03.2014 4 z 5

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Jsem ráda, že jsme tuto knihu měli ve druháku jako povinnou četbu. Docela ráda jsem si ji přečetla, ale do mých TOP se prostě nedostane. Není to snad stylem, ten je ukázkový (zvlášť ty vnitřní monology hlavní postavy), ani příběhem, ale je to staré napětím, dobou a hlavně psychologizací postav. Jsme už prostě dál, takových vražd, výčitek svědomí i sebestředných jedinců už jsme zažili víc. Pro mne už Raskolnikov není svým činem výjimečný. Je to další chlap myslící si, že je nadčlověk. druhý díl už byla více méně nuda. Holt už v sobě nemám respekt k autoritám.

23.03.2014 3 z 5

Zamilovaní andělé Zamilovaní andělé Lauren Kate

Kvůli prvnímu dílu jsem si koupila celé dárkové balení a už jsem dlouho neudělala tak drahou chybu. Dvojka opakuje fígle z jedničky, třetí díl se nic neděje, protože jde pouze o vzpomínky, kde všude se protagonisté v minulosti setkali, a čtyřka už mele z ničeho. Naprosto vágní, neuvěřitelné, nudné. Kdyby zůstalo u nápadu z prvního dílu a děj se zbytečně nenatahoval, dala bych i tři hvězdičky.

17.03.2014 2 z 5

Neznámý manžel Neznámý manžel Sylvia Day

Skoro se mi nechce věřit, že to napsala stejná spisovatelka jako ta, co píše Crossfire sérii. Chybí mi tam ta rafinovanost, jazyková pohotovost, vtipné dialogy, nějaká zápletka. Takhle je to jen červená knihovna s erotickými pasážemi a historickým pozadím, z kterého se ani nedá poznat, kdy probíhá.

10.03.2014 2 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Hodně napínavé, čtenář se jen tak neodtrhne, příval různých informací, občas až dokumentární ráz, ale to mě baví.

08.03.2014 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Když ono to působí tak autenticky! To je tak sladkobolné, že člověk brečí už od půlky knížky. A přitom ta kniha je napsaná poměrně střízlivě, nesentimentálně. Moc se mi to líbilo. A dopadlo to dobře, když se jeho stav nemohl změnit, taky bych to tak řešila.

12.02.2014 5 z 5

Dům v Bretani Dům v Bretani Marta Davouze

Takové hezké vyprávění starší milé dámy, čte se to lehce, ale zrovna tak lehce se to opouští, mezitím jsem totiž stačila přečíst jednoho Larssona a jednu Loukotkovou. Myslím, že se k tomu za nějaké ty roky ráda vrátím. A dočtu tu poslední čtvrtinu, co už mě moc nebavila.

29.01.2014 3 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Mně ten jejich studený styl nějak nesedí. A navíc ten přítomný čas!

14.01.2014 3 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Chvilku jsem si musela zvykat na formu knihy. Málem jsem ji odložila, když jsem po první kapitole myslela, že jde o povídky. Ale pak mě to docela pohltilo. Film se mi nelíbil, jen jako by podtrhl bezvýchodnost prvočísel.

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Mě ty válečné romány moc neberou, ale tenhle se mi fakt líbil. Právě pro tu absurdnost v nařízení. A Yossarian mi ani náhodou nepřišel jako Švejk!

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Jak pomalu autor přidává informace a tím vždy nutí čtenáře znovu přehodnotit příběh, je tedy opravdu chytré. ještěže nemám děti, ta volba je děsivá.

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Tak to je kniha, u níž jsem se popadala za břicho. Jela jsem metrem a chechtala se jak blázen. Ten pán vedle mne taky. Asi mi četl přes rameno :-). Nebo ji taky znal. Konec nic moc, ale to předtím stačilo. Miluju jazykový humor.

26.10.2013 5 z 5

Šťastný Jim Šťastný Jim Kingsley Amis

Bylo mi řečeno, že je to humoristická kniha. Ale že bych se popadala za břicho! To tedy ne. Takže jsem si odškrtla Mladé rozhněvané muže :-)

26.10.2013 3 z 5

Když nastaly deště Když nastaly deště Louis Bromfield

Moc pěkná kniha. Ještě jsem žádnou knihu z tohoto prostředí nečetla, tak mi to přišlo dost zajímavý.

26.10.2013 4 z 5

Všichni lidé bratry jsou Všichni lidé bratry jsou Johannes Mario Simmel

Politický trilller? By to nazvali ve filmu? Ale i tak mě to bavilo, i když ty vztahy mezi bratry a "jejich" ženou byly prostě neúnosné. Ale je to moc dobře napsané, zvlášť ten začátek je překvapivý. Ale to už od Simmela čekáme, ne?

07.10.2013 4 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Ta retrospektiva je velmi účinná. musela jsem si nejdřív trochu zvyknout na ten přítomný čas, ale pak už jsem to dala za víkend. Je tam obrovská množství epizodních postav a každá si zasluhuje být tou hlavní. Na mě je to také dost brutální, žádná velká romantika, což by člověk od názvu očekával.

07.10.2013 5 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Někdy bych chtěla, abych si nějaké knihy nepamatovala, abych si je mohla přečíst ještě jednou. Tato k nim patří. Bavila mě od úplného začátku. Nenáviděla jsem boha zrovna tak jako Maggie. Nenáviděla a nechápala jsem Ralpha jako Maggie.

06.10.2013 5 z 5