Alex.rrr Alex.rrr komentáře u knih

Anděl smrti Anděl smrti Vlastimil Vondruška

Jubilejní vydání, ale přiznám se, že ač celou sérii zbožňuju, je pro mě tento díl slabší. Je čtivý, příběh se mi líbí, ale postavy se mi pletly víc jak jindy a celkově je to takové divotvorně nedotažené. Všechno mi přišlo jak nakouslé. Po dočtení jsem měla ještě spoustu otázek. Nevím, určitě se budu těšit na další díly, protože Oldřich pořád baví, ale za mě tentokrát jen 3 hvězdičky.

29.10.2022 3 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

(SPOILER) Tuhle sérii mám hodně ráda, že to s Asadem nebude jen tak, to jsme věděli již pár díl zpět, ale tenhle díl už hraničí trochu s tím, že jsem si nebyla jistá, jestli je to ještě reálné. Samozřejmě happy ending, vše ok, příběh se mi líbí stále, ale trochu už autor sklouzává z té původní linky.

27.09.2022 4 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Další super díl ze série. Chvílemi na mě trochu moc, chvílemi pomalý rozjezd, ale vše se vyvážilo a převažuje ta pozitivní stránka. Happy ending se konal až moc, ale celkově to dodalo takovou hezkou tečku z knihy. za mě supr a těším se na další. Postava Remy se mi hodně líbila a neměla jsem problém se s ní sžít.

10.09.2021 4 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Další skvělý duchařský kousek. Kniha se četla velice rychle, za jeden den máte hotovo, ale příběh je čtivý a hlavně je každý díl trochu jiný. Takže se nemůžes stát, že budou příběhy podobné. Zatím mě tato série moc baví.

27.08.2021 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Skvělé! Na mě je v knize sice až moc pasáží o sexu, ale to napětí to celkem vyváží. Knihu prostě neodložíte, dokud to nedočtete a po vlažném začátku to nabere pěkné obrátky. Konec vás nechá stejně na vážkách, ale takovým správným způsobem.

07.09.2020 5 z 5

Dům o tisíci patrech Dům o tisíci patrech Jan Weiss

Ke knize jsem se dostala od kamarádky, která mi ji půjčila do výzvy. Označila bych toto dílo za překvapení roku. Čekala jsem starou knihu = nudný příběh, ale nejhorší na knize je opravdu jen obal. Na to, jak je kniha stará Vás upoutá, že ji prostě musíte dočíst. Příběh nemocného vojáka zmítajícího se zlým snem je pojednáním sci-fi fantasy, kde detektiv Brok potřebuje svrhnout pána domu a Boha v jedné osobě Mullera v jeho domu o tisíci patrech. Vykreslení postav není tak ideální, ale cítíte z knihy pocity, místa, úzkost. Poprvé mi došel skrytý podtext o utlačování, ovlivňování atp. Opravdu jedním slovem zajímavá kniha a stojí za to si ji přečíst.

20.04.2020 4 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Řekla bych, že první kniha Zaklínače, kde se už neztrácím. Je to skvělý příběh a tímto dílem je zajímavější a zajímavější. Je hodně o Ciri a její výchově, ale odkazuje se na předchozí díly, které Vám začnou dávat větší smysl a spojitosti.

06.12.2019 4 z 5

Maryčka Magdonova Maryčka Magdonova Petr Bezruč (p)

Přečteno kvůli čtenářské výzvě. Krátké, ale svým způsoben i pěkné a smutné.

05.11.2019 4 z 5

Na rozdíl od prvního dílu, mi tahle kniha představila trochu více postavy a pro mě neznámá mihnutí ve filmu dostala nový smysl. Pro Potterfandy prostě nutnost. Svět kouzel nepřestanu milovat.

13.08.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Kniha je celkem pěkná a moc dobře se čte. Čekala jsem silný příběh..po dočtení nevím.. Kniha mi připadá jako bych sledovala film nebo jiné přepracování Vlaku dětství a naděje. Co se mi hodně líbilo - dějová linie postav krásně přechází z generace na generaci a ani jsem nezaznamenala výměnu hlavních postav. Osudy a myšlenky jednotlivých postav jsou hezky rozepsané a nejsou přemrštěné. Přechody režimů a popis války z pohledů Čechů, super.
Zklamal mě trochu konec, ten je trochu podle mě divný - nechci prozradit, ale přišlo by mi to jako velké štěstí...

24.07.2019 4 z 5

Stručná historie času Stručná historie času Stephen W. Hawking (p)

Než se mi tato kniha dostala do ruky, tak jsem fyziku a cokoliv s ní spojené zakopala hluboko pod povrch při ukončení základní školy a okrajově o ní zjistila něco max z Teorie velkého třesku. Nicméně jsem se hecla a zkusila se ve chvílích klidu knihu přečíst. Není to vůbec pro úplné laiky. Ale i přesto musím říct, že mi uvízlo v hlavě hodně informací. Konečně můžu říct co je horizont událostí, chápala jsem problém černých děr a konečně vím, co znamená teorie strun. Nad něčím jsem jen nechápavě pročítala úryvky, ale to nebudu asi jediná. Velice zajímavé čtení.

14.03.2019 4 z 5

Sekáč Sekáč Terry Pratchett

Kniha mě velice překvapila. Nejedná se od začátku o smutný příběh, u stránek se zasmějete a prožijete opět fantastické dobrodružství, ale k závěru knihy vše nutí k zamyšlení a trochu i ke smutku. Moc zajímavá kniha velkého autora.

01.03.2019 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Knihou jsem se sotva prokousala. Musím sice složit poklonu autorovi, že se pustil vůbec do pokračování série s Lisbeth, ale je to takové neslané nemastné. Kniha ztratila na spádu, příběh je sice zajímavý, ale překombinovaný a místy nechápu, proč jsou v knize některé pasáže. Proč například je zmiňovaná Serner Media? Problémy mohlo mít Milénium i bez nich.. jako v předchozích dílech... Spojitost s Kamilou mi přijde zajímavá, ale její nadpozemská krása opět přehnaná. Nevím, sérii dočtu, ale doufám, že nebude už pak pokračovat.

15.01.2019 3 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Nikdy nedávám na ozn. Bestseller. Od knihy jsem vlastně nic nečekala. Dostala se mi do ruky a rychle jsem se začetla. Děj odloženého nevyřešeného případu se mi moc líbil. Ztracené dívky, novinářka s reálným uvažováním a možnostmi. Do ¾ knihy to bylo naprosto ok, chtěla jsem vědět, co bude dál a příběh se zajímavě hýbal. V závěru, kdy je Nora uvězněná a jako každá uvězněná si zvrtne kotník, odbelhá se, podomácku vyrábí Molotovy, kickboxem srazí všechny nepřátele a podaří se jí skokem z okna utéct za hodně groteskních okolností mě závěr maličko zklamal. Kniha má hezký happyend. Na přečtení určitě ano, ale v knihovně bych ji mít nemusela.

04.06.2018 3 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Pokračování ságy se mi líbilo, ale už mi to přijde zde malinko natahované a takové zbytečně až ukňourané. Ze začátku mi Bella přišla sice nešikovná, ale rozhodná. Ale teď je to takové nerozhodné stvoření co neví co chce. Edvard se malinko uklidnil se svým panovačným jednáním. Příběh s novorozenými mohl být trochu rozepsán, bavily mě příběhy o historii jak vlků, tak upírů.

15.05.2018 3 z 5

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

Hodně povedený díl, kde jsem se hodně nasmála. Nejlepší je výběr jmen, stará Chlebochníková mě hodně rozsekala. Jinak příběh se rychle čte a poté co se šašek Magrátě představil, tak už jsem čekala, že konec bude tak nějak v duchu jak dopadl. Věta, která se mi bude hodit i v praxi - Vím přesně kde jsem, jen tak docela nevím, kde je všechno ostatní – je naprosto vystihující. Doufám, že v dalších dílech se opět setkám s triem čarodějnic a jejich svérázným pohledem na svět.

24.04.2018 5 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Perfektní příběh napínavý od první stránky do konce. Skvělé zpracování. Podvědomě řešíte případ spolu s policií a netušíte do posledních stran, kdo je tajemný chirurg. Skvěle napsané a propracované dějově. Hodně mě překvapilo, že autorem je žena. Ač je kniha „silnější kafe“ není tam nic nechutného na odvrácení očí od knihy. Opravdu skvěle napsané a poutavé. Kniha si zaslouží 5 hvězd.

23.01.2018 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Tak celou knížku jsem si říkala, jak je to super příběh, že se rovná předešlému, ale prostě v závěru zase musí být předimenzováno. Přitom bez toho neskutečného konce by to taky bylo top! Krásně je zde ale zaděláno na nový díl. Trochu mi vadí, že z příběhu začíná hodně vypadávat starost HH o jeho sestru a i Oleg a Dřevák nemají už moc pasáží. Je zde víc důraz na tu hlavní linii a pachatele. Přechody z pasáže do pasáže byly trochu krkolomné, spíš by se hodily do filmu. Ale jinak pěkné čtení a další díl si určitě taky přečtu. Minimálně proto, že jsem četla všechny předchozí :)

21.09.2017 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Absolutně nejlepší kniha (prozatím) od začátku série. Skvělý příběh a napětí. Tento díl se mi moc líbil. Při hledání sériového vraha není ani tak moc popsána brutalita, což oceňuji. Několikrát jsem nemohla přestat číst, jak jsem byla zvědavá na další děj. Kniha dává několik možností, kdo by mohl být pachatel a o to větší a lepší je závěr. Moc doporučuji.

07.06.2017 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Jednoduše skvělé. Příchod další postavy do rodiny se mi moc líbí. Kniha neztrácí na čtivosti a rozhodně budu vyhlížet v knihkupectví další díly. Tohle nemůže jen tak skončit :). Svět je báječný, růžový béžový...

16.03.2017 5 z 5