Alethea_k Alethea_k komentáře u knih

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Každý koho znám, Kafe a cigárko chválil. Proto jsem od toho čekala hodně. Docela dost má očekávání kniha splnila, ale...
Nezaujalo mě to tolik, jako P.S. od Áňi Geislerový. Myslím, že kniha Kafe a cigárko způsobila velký boom částečně z toho důvodu, že Doležalová píše o hercích/režisérech atd. ze svého pohledu a nevychvaluje je pořád. Dokáže je nejspíš vystihnout. Zatímco P.S. má horší hodnocení, líbilo se mně mnohem víc a četla jsem ho už 2x, Kafe a cigárko je super na odreagování, ale jednou a stačilo.

18.06.2016 4 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Jedna z nejkrásnějších knih, které pohladí po duši. Tracyho tygra bych nejspíš přirovnala ke čtení Malého prince. Buďto se zamilujete nebo se vám kniha nebude líbit. Nic mezi tím. Ráda si od autora přečtu něco dalsího.

11.06.2016 5 z 5

Zpovědi podezřelé Zpovědi podezřelé James Patterson

Kniha se mi vůbec nelíbila, ani jsem ji nedočetla. Slibovala jsem si od toho docela dost, ale místo toho jen nenávidím větu: Ale to až později.
Možná mi přišla pod ruku jen v blbou chvíli a někdy jí dám druhou šanci.

04.06.2016 1 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

P.S. Je to nejlepší z české literatury, co jsem doposud četla. Annin pohled na svět, její přirovnání... viděla jsem v tom kousek sebe. Dokázala jsem se zasmát, ale zároveň nejednou zamyslet. A to výtvarné zpracování posouvá P.S. ještě výš, až na pomyslný vrchol.
Pokud Aňa ještě něco napíše - jakože předpokládám, že ano, hned letím do knihkupectví a kupuji! Stojí to za to!

02.06.2016 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Do Selekce jsem se zamilovala od první kapitoly. Sice si je podobná s Hunger Games, Rudou královnou a dalšími, ale to ničemu nevadilo. Příběh je skvěle promyšlený a už teď se těším, až se dozvím, jak to všechno dopadne.

29.05.2016 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Rudá královna je opravdu skvělá. Nejradši bych jí dala nálepku fantasy vyvražďovačka!
Příběh je dobře promyšlený, všechno na konci zapadlo tak, jak mělo, jenže podobných knih jsem už četla dost a všechny se podobají Hunger games - ať chtějí nebo ne. A proto jsem předpokládala, jak se bude příběh vyvíjet, co se s kým stane. Ale i přes to všechno se těším na další díl.

20.05.2016 3 z 5

Roznese tě na kopytech Roznese tě na kopytech Simona Monyová (p)

Obdivuji spisovatelku, jakým způsobem se dokázala vcítit do muže. Svým sarkasmem povýšila knihu z nudné české beletrie na knihu, za kterou se nemusíme stydět.
Film je knižní předloze velmi podobný a zároveň neskutečně odlišný. Pokud chcete vědět, co se mu honí hlavou, přečtěte si knihu, ale pokud chcete vědět přibližnou dějovou linku a odpočinout si, podívejte se radši na film. :)

17.05.2016 4 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Fangirl. Kniha, kterou jsem přečetla během jediného dne. Kniha, která mě od svého děje nepustila do doby, dokud jsem ji nedočetla. Hlavní hrdinku jsem si zamilovala a teď nejspíš nebudu číst knihy od nikoho jiného, než od Rainbow Rowell. Krásný příběh. :)

15.05.2016 5 z 5

Hon Hon Andrew Fukuda

Hon se mi až na některé maličkosti líbil. Posledních cca. 100 stran bylo plných akce, což je jednoznačně plus po pomalejším rozjezdu. Už se těším na další díly.

13.05.2016 4 z 5

Proč jsem se neoběsila Proč jsem se neoběsila Halina Pawlowská

Knihy Pawlowské mě prostě baví. I kdybych je četla pořád dokola, nikdy mě neomrzí a naopak pohladí po duši. Člověk konečně vypne, přečte si kraťoučké příběhy, u kterých se zasměje, ale zároveň zamyslí. Pro tuto spisovatelku budu mít vždycky slabost.

07.05.2016 5 z 5

Soustředění Soustředění Leo Babauta

Čekala jsem od toho mnohem víc. Píše se tu pořád o sociálních sítích. Tato kniha by měla pomoct lidem zbavit se jejich závislosti na Twitteru, facebooku, atd. Poté, co jsem viděla na každé straně minimálně 3x sousloví sociální sítě, myslela jsem si svoje. Jestli je to terapie zhnusením, zabírá dostatečně. Nenašla jsem tam nic, co bych nevěděla. Zaujaly mě pouze citáty na začátcích kapitol.

06.05.2016 3 z 5

Teď už tě vidím Teď už tě vidím Nicole C. Kear

Po delší době kniha, která mě opravdu zasáhla. Miluji knihy s touto tematikou a je mi líto, že stran není víc. Za mě jednoznačně MUST HAVE!

17.04.2016 5 z 5

Ostrov lhářů Ostrov lhářů Emily Jenkins

Jsem na rozpacích. Posledních 80 stran je velice zajímavých, ale celkově mně kniha připadala jako všechny - "na jedno brdo". Čekala jsem, že bude nějaký konec - epilog, kde se dozvíme, co se stalo s hlavní hrdinkou. A ono nic.

27.03.2016 3 z 5

Zmrzlinové sedmé nebe Zmrzlinové sedmé nebe Abby Clements

Konečně jsem u některé z knih mohla vypnout a užívat si krásný příběh. Sice každý od začátku a v průběhu knihy ví, jak to dopadne, ale to ničemu nevadí. Nechat se odnášet vlnami a v mysli jíst zmrzku ještě nikomu neuškodilo, ne? :)

24.03.2016 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Knihu jsem přečetla počtvrté, tentokrát hlavně kvůli čtenářské výzvě, přiznávám. Ale díky ní jsem si uvědomila, že pokaždé, když si knihu přečtu znovu, najdu něco nového. Něco nového, co mi může kniha dát. Myslím, že knihu budu číst každý rok. Bude to takový můj Rituál :)
Jak už se tady psalo, knihu může číst dítě i dospělý. Každý si z toho odnese něco jiného. Každý může mít rád malého prince, který bydlel na planetě sotva větší než on a potřeboval přítele...

19.03.2016 5 z 5

Výlet za všechny peníze Výlet za všechny peníze Jeff Kinney (p)

Vím, že na tyto knihy už nemám věk, ale Deník malého poseroutky je již taková klasika - stejně jako Harry Potter. Někteří šťastlivci vyrůstali společně s Harry Potterem, já zase můžu říct, že jsem vyrůstala s Gregem Heffleyem. :D
Nebylo to psáno nuceně, děj se vyvíjel naprosto přirozeně. Což je u série s tolika díly téměř zázrak. Myslím si, že Výlet za všechny prachy je jeden z nejlepších dílů Malého poseroutky.

16.03.2016 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Nikdy bych nevěřila, že mi může některá kniha dát tak mnoho. Nejen příběh, který je sice kraťučký, ale také vše, co člověk musí vidět mezi řádky. A uvědomí si toho mnoho. Nejen o sobě, ale o světě jako takovém.
Myslím si, že kniha nesedne každému, ale kdo má rád tento styl psaní, nikdy na Alchymistu nezapomene.

15.03.2016 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Zmizelá, všemi vychvalovaná kniha. Říkám si: Všem se zatím líbila, není důvod se do ní nepustit.
Mohu říct, že nelituji, i když - měla jsem asi moc velká očekávání, která by nejspíš nemohla splnit žádná kniha. Děj je skvělý, kniha je oceňovaná právem. V každé kapitole, na každé straně se něco děje.
Nejsem si v tomto případě jistá, zda je lepší kniha nebo film. Film se knize podobá obsahově, ale nedoporučuji se na něj dívat hned, jakmile dočtete knihu. Zbytečně si pak všímáte nedostatků, drobných chybiček, kterých se režisér dopustil, možná naschvál. Přehráváte si v hlavě každý rozhovor znovu, dokud nezjistíte, co všechno neřekli. :D
Ale film mi i přes to všechno možná připadá malinko zajímavější.

06.03.2016 4 z 5

Úschovna rozhovorů Úschovna rozhovorů Tomáš Přidal

Ze začátku jsem si nebyla jistá, jestli knihu vůbec přečíst do konce. Čtete o spoustě věcí, které člověku nedávají smysl. Čtete dál. Asi do poloviny se mně texty vůbec nelíbily. V polovině se ale něco zlomilo a přišla jsem jim na chuť. Říkám si: Jo, už se mi to líbí, jen ať to tak zůstane do konce. Jenže ani ne po 10 stranách se historie opakuje. Texty jsou stejné, jako na začátku. Nebaví mě. Pokud chcete číst něco a nepřemýšlet nad tím, jděte do toho. Pokud se snažíte texty pochopit, jen budete ztrácet čas. Nejsem si jistá, jestli tomuto autorovi dám ještě někdy šanci. Vtipným textům se teď budu nejspíš vyhýbat.

28.02.2016 2 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Knihu jsem si chtěla přečíst, protože ji všichni kolem mě vychvalovali. A měli pravdu. Je to úžasná kniha. Pokud máte rádi love story, ideální. Kdo po ní nesáhne a nezkusí, nemůže ani předpokládat, jak úžasná kniha to je. Obdivuji autorku, jak dokázala promyslet příběh až do konce. Jediná chybka - asi jen pro mě - ocenila bych aspoň jednu kapitolu, kterou by vyprávěl Will.

31.01.2016 5 z 5