AlbionFoxyFox AlbionFoxyFox komentáře u knih

Má sestra je sériový vrah Má sestra je sériový vrah Oyinkan Braithwaite

Nebyla to převratná kniha, ale fakt mě bavila. Kapitoly byly velmi krátké, děj měl spád, takže se mi příběh četl velmi dobře a svůj účel splnil.

04.03.2022 4 z 5

Ostrov ztracených vzpomínek Ostrov ztracených vzpomínek Jóko Ogawa

Velmi originální a ponuré, v dnešní době hodně nutí k zamyšlení. Konec byl hodně zvláštní. Knihu jsem četla v angličtině a velmi se mi líbil poměrně jednoduchý jazyk, který neubíral vážnému tématu.

03.03.2022 4 z 5

Houslistka z Osvětimi Houslistka z Osvětimi Ellie Midwood

Nádherně napsaná kniha, plná zajímavých informací a postav. Je až neskutečné, co vše se za zdmi tábora dělo a jak moc se lišilo postavení jednotlivců.

24.02.2022 5 z 5

Rajská zahrada Rajská zahrada Ernest Hemingway

Byť byly postavy mírně řečeno zvláštní, děj byl zajímavý a kniha se díky mnoha dialogům četla velmi dobře. Těžko říct, zda měl příběh vyplynout jinak, když byl vydán posmrtně.

20.02.2022 4 z 5

Nejšťastnější miminko v okolí Nejšťastnější miminko v okolí Harvey Karp

Kniha obsahovala mnoho zajímavých tipů a byla psána milým jazykem, místy úsměvná. Avšak kdyby se některé pasáže neopakovaly, mohla být o polovinu kratší. De facto základní principy byly rozebrány v první čtvrtině.

18.02.2022 3 z 5

Mansfieldské panství Mansfieldské panství Jane Austen

Hodně dlouho jsem knihu nečetla tolik dní. Děj jako takový nebyl špatný, připomínal pohádku o Popelce, ale kniha byla zbytečně zdlouhavá a naopak konec extrémně rychlý. Jiné knihy Austenové mě bavily mnohem více.

17.02.2022 2 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Hodně mě bavilo prostředí a povolání hlavní postavy, zmínky o historii, genealogii, práci v archivu s matrikami. Ale vlastně první 2/3 knihy jsem nevěděla, o čem je, co se tam vlastně má dít, jestli se budou nějak více rozvíjet osudy postav. Konec byl sice úplně jiný, konečně se něco dělo, přišly i zvraty, ale celkově to pro mě byla první a asi poslední zkušenost s autorem, kterého jsem si vyhledala díky Čtenářské výzvě.

04.02.2022 3 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Má čtvrtá zkušenost s autorem a opět jsem byla nadšená. Hodně se mi líbí propojení minulosti s přítomností, prostředí a vztahy v menším městě a velmi sympatická hlavní postava. Až mě mrzí, že další knihy nejsou, tento styl mi totiž dokonale sedí.

30.01.2022 5 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Mám smíšené pocity, příběh jako takový nebyl špatný, líčení přírody a krajiny se mi velmi pěkně četlo ale celkový dojem mi příliš kazilo neustálé zabíjení všeho živého a jeho detailní popisy.

27.01.2022 3 z 5

Operace Valkýra Operace Valkýra Jesús Hernández

Perfektně napsaná kniha, obsahuje vše potřebné k atentátu a výborně se čte.

25.01.2022 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Kniha byla psaná krásným jazykem, jednotlivé momenty byly silné a každá z postav jedinečná. Posledních třetina knihy byla neodložitelná a na konci jsem měla slzy v očích, závěr mě velmi překvapil. Nádherný příběh.

23.01.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Hodně se mi líbilo prostředí a střípky z minulosti, byť se v příběhu nic moc nedělo, byl napsán velmi čtivě a knihu jsem přečetla za 2 dny. Opět spokojenost :)

19.01.2022 4 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Po předchozí knize jsem měla obavy, zda mě tato bude bavit a s potěšením jsem zjistila, že byl, zbytečné. Postav bylo sice hodně, ale každá byla výjimečná. Děj rychle ubíhal, kniha se četla sama, i když některé věci bych ještě potřebovala dokončit, zůstaly pro mě otevřené. Celkově však velká spokojenost.

17.01.2022 5 z 5

Habsburkové: Vzestup a pád světové velmoci Habsburkové: Vzestup a pád světové velmoci Martyn Rady

Z hlediska světových dějin pro mě v knize nebylo nic nového, avšak představovala výborné shrnutí v rozumném rozsahu. Text byl velmi čtivý a oživovaly jej mnohé zajímavosti a perličky. Možná bych ocenila bohatší obrazový doprovod, ale to je jen na okraj.

17.01.2022 5 z 5

Zatímco hudba hrála Zatímco hudba hrála Nathaniel Lande

Mně osobně kniha vůbec nesedla. V předmluvě se píše, že se autor dopustil nepřesností, což byl za mě eufemismus. Větší slátaninu jsem asi nečetla, příběh i jednotlivé postavy byly těžko uvěřitelné, nereálné, neorientovala jsem se v čase. Obrovské zklamání :(

14.01.2022 1 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Tudor s každou knihou roste. Skvělé prostředí, zápletka, celkové propracování příběhu, střípky minulosti a překvapivý závěr. Knihu jsem si užila.

10.01.2022 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Pohodové čtení o ne moc pohodovém životě. Četlo se samo, ale u knih pana Hartla jsem holt zvyklá více se smát nahlas, tady mi moc do smíchu nebylo.

09.01.2022 4 z 5

Dívka v zeleném svetru Dívka v zeleném svetru Daniel Paisner

Pro mě další z mnoha knih s tématikou holocaustu a opět se jednalo o originální příběh a jedinečné osudy. Kniha však nebyla tolik čtivá, některé věci byly popisovány opakovaně, často jsem měla problém se hlouběji začíst.

04.01.2022 4 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Extrémně návykové, psáno stylem, jaký mi přesně sedí. Byť byl konec předvídatelný a místy chování a reakce hlavních postav naivní a nelogické, celkově to byla jízda od začátku do konce :)

01.01.2022 4 z 5

Každodenní stalinismus Každodenní stalinismus Sheila Fitzpatrick

Čtivě napsáno, velmi zajímavé informace (byť se mnohdy opakovaly), ocenila jsem pokládání textu vyprávěním či dobovými vtipy.

31.12.2021 5 z 5