AlbionFoxyFox AlbionFoxyFox komentáře u knih

Inkoust Inkoust Alison Belsham

Vyhovovaly mi krátké kapitoly popisující události a zážitky z pohledu jednotlivých postav, kniha se díky tomu četla sama, trošku mi v tomto díle nevyhovoval Francis a jeho chování a Marni, která spíš byla v pozadí. Navíc mi v některých dialozích vadilo, že se jednou větou postava vždy nechala ukecat. Např. Lékařka rezolutně odmítá rozhovor policie s pacientem, stačí říct, že honí vraha a hned v následující větě obrátí. Protože se tato situace opakovala několikrát, už mi to přišlo úsměvné. Zároveň nevím proč, to je spíš o překladu, ale moc mi nesedělo, když Francisovi celý jeho tým tykal, bylo to takové zvláštní číst "Šéfe, nemáš pravdu.", ale to je jen můj osobní pocit a detail.

23.05.2021 4 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Další případ mého oblíbeného Frosta (a Shacka). Sice mě moc nezaujalo prostředí a motivy a celková atmosféra neustálé špionáže, ale kniha byla napsaná nesmírně čtivě, byla plná zvratů, neskutečně akční. Musela jsem jít spát později a dočíst ji, i když můžu říct, že posledních pár řádků knihy způsobilo, že jsem se pak vztekala a nadávala ještě notnou chvíli po odložení :) doufám, že bude další díl, ať mám klid.

26.03.2021 5 z 5

Veterinářka Veterinářka Gillian Hick

Velmi příjemně napsaná kniha, byť humorná zase tolik nebyla, ale utvrdila mě v tom, že jsem se kdysi dobře rozhodla, že se přece jen raději veterinářkou nestanu :)

03.02.2021 4 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Kniha se velmi dobře četla, myslím, že je vhodná pro ty, kteří by rádi četli něco z období druhé světové války, ale bojí se přílišné brutality. Místy byl příběh až moc neuvěřitelný, závěr byl až naivní, ale proč ne. Oceňuji reálnou dějovou linku propojenou s fikcí.

27.10.2020 4 z 5

Najdi Rebeccu Najdi Rebeccu Eoin Dempsey

Ačkoli byl příběh velmi nereálný a stejně jako u Růže mi happyend ve stylu amerického filmu trošku neseděl, oceňuji velmi přístupný jazyk, krátké kapitoly, zajímavě pojaté časové úseky knihy a alespoň nějaká, byť velmi lehce naznačená historická fakta. V prostřední části knihy jsem cítila schindlerovského ducha a hodně se mi líbila hlavně úvodní část, kdy byl líčen život na ostrově.

31.08.2020 4 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Četla jsem i Odložený život přímo od Dity Krausové a tato kniha jej výborně doplnila, protože se soustředila přímo na léta v Osvětimi. Bylo pro mě velmi zajímavé dozvědět se i o dalších osobnostech více podrobností románovou formou. Pro mě to byla další skvělá kniha o příšerných věcech, které však nesmí být zapomenuty.

11.08.2020 5 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Kniha měla spád, byť mi trošku vadilo, že odhalení a závěr byl moc rychlý na to, že po většinu knihy se s vyšetřováním moc nepohne. Hodně prostoru zde měl osobní život hlavní dvojice, což pro mě bylo příjemné, protože jsem si hrdiny oblíbila.

01.08.2020 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Pro mě asi můj nejoblíbenější díl série, škoda, že je tak krátký. U některých momentů se člověk i po letech opakovaného čtení stále směje, jindy mě umí kniha dojmout a to je přesně to, co na čtení miluji.

11.07.2020 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Knihu jsem dostala k Vánocům před téměř 20 lety, od té doby si každé léto dopřeji celou ságu znovu a znovu dokola a jediné, co mi vadí, je, že nejsou knihy alespoň 5x delší.

09.07.2020 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Přemýšlím, jak napsat po přečtení názor na tuhle knihu. Pěkná obálka... Zbytek zklamání, bohužel.

15.06.2020 odpad!

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

První čtyři pětiny knihy jsem byla rozhodnutá dát 5 hvězd. Hezky popsaná situace předválečného Německa, napětí, knihu nešlo odložit. Poslední část příběhu mi připadala, jako by měl autor dán počet stran, do jakého se vejít. Vše bylo poměrně rychle ukončeno ve stylu amerického filmu a to, co se během celé knihy vytvářelo a formovalo skončilo během pár rychle po sobě jdoucích momentů.

24.04.2020 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

První knihy série mě příliš nenadchly, postupně jsem měnila názor a od Pentagramu jsem si Harryho oblíbila. I když jsem se nemohla odtrhnout a knihu jsem přečetla za 3 dny, konec mi přišel už překombinovaný a zbytečně natahovaný. I tak jsem ale nadmíru spokojená a s chutí si přečtu další :)

29.01.2020 5 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Opět pohodové, úsměvné i smutné, nic víc asi od Hartla nečekám. Kdybych před 2 týdny nečetla Nejlepší víkend, dala bych i 5 hvězd, ale knihy mi přišly až moc podobné.

17.12.2023 4 z 5

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

Série je fajn, na to, že mě Lottie neskutečně štve, jsem si už taky zvykla, ale mě prostě nebaví ta práce týmu jako taková. Přijde mi, že Lottie s Boydem jezdí od jednoho podezřelého k druhému, dokud se pachatel nějak sám nenajde. Budí číst i další díly, jsem v tomhle příliš konzervativní, ale v porovnání s Marsons, Nesbem, Carterem je to slabší.

25.09.2023 3 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

(SPOILER) Za mě jedna z nejlepších knih série, byť velmi krutá, neskutečně mě vtáhla. Obdobný závěr jsem pořád čekala, jen mě hodně naštvalo, v jakém momentu kniha skončila. POZOR SPOILER!!! Úmrtí Paxe a Dolly mě během čtení zlomilo, chápu, že u Dolly bylo asi důležité pro celý příběh, ale u Paxe bylo pro mě zbytečné :(

20.08.2023 5 z 5

Teror pochází z hlubin Teror pochází z hlubin Steve Alten

Je to klasická béčková žralokovina? Jsou postavy a děj stereotypní? Je český překlad na prd? Třikrát ano, ale i přesto jsem se ke knize v rámci čtenářské výzvy po 20 letech vrátila, a i když jsem nesedla na zadek jako tehdy 12letá holka, čtení jsem si jednoduše užila a o tom to koneckonců je :)

28.06.2023 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Začátek mě bavil hodně, postupně jsem se ale ztrácela a ke čtení se spíš nutila. Jsem ale ráda, že jsem si tuto legendární knížku přečetla.

01.03.2023 3 z 5

Lidice Lidice Vladimír Konopka

Oproti Kynclovým Lidicím hodně stručný obsah a nepříjemně tendenční, což mi často kazilo čtenářský dojem.

28.12.2022 3 z 5

Ženy za zády Ženy za zády Kateřina Tůmová

Plytká a laciná. A kniha je rovněž ztrátou času. Jediné pasáže, které se dají číst, jsou úryvky a výroky opravdových spisovatelů. Z hov*a holt dort neupečeš, ať se snažíš sebevíc.

03.12.2022 odpad!

Krvavý anděl Krvavý anděl Franck Thilliez

Ke knize jsem se dostala po doporučení a přečtení mnoha kladných recenzí a jako milovnice brutalit, Chrise Cartera především, jsem se nemohla dočkat. Byla jsem však neskutečně zklamaná. Co mi vadilo především a čtení poměrně krátké knihy rozvleklo do několika dnů, byl naprosto zbytečný a otravný květnatý básnický styl psaní. Jako opravdu musí policejní vyšetřovatel popisovat hrom jako Diovo kýchnutí?
Kniha se skutečně brutalitami jen hemžila, v kombinaci se sexem toho bylo místy už tolik, že efekt to na mě mělo opačný a spíš mě to už nudilo. Konec byl jako když utne. Autorovi zkusím dát ještě šanci, snad další díly budou pro mě lepší.

10.08.2022 2 z 5