alabra alabra komentáře u knih

Vážka Vážka Michel Bussi

I druhá přečtená kniha od Bussyho se mi líbila. Má osobitý styl, úroveň detektivní záplety odpovídá věku hlavních hrdinů, zde je to věk náctiletých, sám autor se stylizuje do tohoto věku způsobem psaní, nechybí zasněnost, očekávání mládí, emoce, ostré hrany neobroušené zkušenostmi. Dobré počtení.

30.10.2017 4 z 5

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

Nemám ráda Haškovu satiru ve Švejkovi, nemám ráda Toolovu satiru v podobě Ignácia. Pro mě téměř nečitelné.

22.10.2017 1 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

aneb Všude žijí dobří lidé... skvělá kniha, dobré počteníčko, souhlasím s Jessicou 007

15.10.2017 5 z 5

Prokletí Prokletí Lisa Jackson

Lehčí druh četby,odpočinkový, pro mě kdyby byla o dvě třetiny kratší, měl by děj spád, příběh by byl poutavější. U mě propadly ty části knihy, zachycující nedobrovolný pobyt dívek ve stájích - rozvleklé, nesmyslné, do děje nezasahující. Přestože mám ráda tajemno, tady to bylo podáno nevěrohodně. Pro mě jednou tato autorka stačila.

24.08.2017 3 z 5

Naděje na konci světa Naděje na konci světa Sarah Lark (p)

Jako milovník historie kladně hodnotím historické souvislosti, toto téma mi doposud nebylo příliš známo. Samotný děj knihy patří k oddechovému čtení, červené knihovně, dobře napsáno. Nemusíme, ba ani nesmíme příliš přemýšlet.

18.08.2017 3 z 5

Římské obrázky Římské obrázky Zuzana Francková

I mně chybí trochu systematičnosti a obrázky, mapky, protože kniha je myslím průvodcem, pokud jsem ji správně pochopila

18.08.2017 3 z 5

Žebrák se stříbrnou holí Žebrák se stříbrnou holí Ludmila Vaňková

Autorka sama napsala, že nemusí vymýšlet fiktivní osoby, historie je plná skutečných zajímavých lidí. Na tom stojí přitažlivost knihy, hrdinové by mohli skutečně prožívat představený příběh. Poněkud melancholický podtón, řeší se složitosti života. Chybí mi trochu lehkosti a radosti ze života. Proto jen čtyři hvězdy.

15.08.2017 4 z 5

Zajímavá zastavení v dějinách Zajímavá zastavení v dějinách Jan Bauer

Pro milovníky historie jako dělané, zajímavé povídání, zpracované prameny k danému tématu propojené vlastní invencí, čtenáři nevnucující názor.

07.08.2017 5 z 5

Písky času Písky času Barbara Erskine

Povídkové knihy nevyhledávám. Byla jsem zvědavá na další díla autorky, tak jsem ji vzala. Zdálo se mi, že povídky jsou šablonovité - schopná, nešťastná žena se setká z ideálním protějškem za podivuhodných okolností...

07.08.2017 3 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Velmi zvláštní příběh, většinu knihy člověk čeká, kdy už nastane nějaká změna, a ona přijde až v závěru. Styl tohoto autora se opět projevil, pitvání do nejmenších podrobností, výstavba děje není o velkých věcech, ale pouze drobných změnách, které dohromady v poslední části vytvoří podivuhodný závěr. Nečekaný.

01.08.2017 4 z 5

Ulička hanby Ulička hanby Vlastimil Vondruška

Příjemná kniha na letní dovolenou, odpočinková

26.07.2017 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Opět jedna z těch lepších detektivek, autor nás nutí číst dál a dál. Přesto na několika místech trošku přešlapuje na místě, neoslovila mě ani zápletka s únosem, trošku přitažené za vlasy. Přesto dávám pět hvězd, dobrá zábava ve své kategorii.

26.07.2017 5 z 5

Spáčův hrad Spáčův hrad Barbara Erskine

Zajímavá kniha, dobrá oddechovka, jen ve střední části zbytečně rozvláčná. Historický náhled do dějin anglicko - velšského pomezí byl příjemným překvapením. Určitě si ještě něco od této autorky přečtu.

19.06.2017 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Zajímavý je jen způsob zpracování, jinak je tam příliš všeho, co by tam být nemuselo, na úkor spádu děje. Výsledný efekt pro mě nic moc.

13.06.2017 3 z 5

Návrat z pekla Návrat z pekla Jan Vavřík

Po celou dobu četby knihy jsem si myslela, že je autobiografická. Silné detailní osobní prožitky, mírný sentiment staršího autora. Jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistila skutečný vztah autora k látce. po této stránce není co vytknout. Snad jen obsahově - hlavní hrdina prožil všechna možná utrpení, je toho až příliš. Stále jsem měla pocit, že zůstává mírně nad věcí, jako by ho to vše jen míjelo. Přesto je to silná kniha.

30.05.2017 4 z 5

Dvanáct let po Hitlerově boku Dvanáct let po Hitlerově boku Christa Schröder

Další materiál, který zobrazuje Hitlera jako složitou, komplikovanou osobu. Snaží se zachytit vývoj jeho nenormální osobnosti, provazuje ji s nejbližšími lidmi v okolí, cením si jiného pohledu, snahy zachytit kladné i záporné stránky této zatracované osobnosti. Jakýsi paprsek lidskosti, který ho každodenností přiřazuje mezi skutečné osoby.

16.05.2017 3 z 5

Zvláštní kniha, oslovuje určitě širší věkovou i žánrovou skupinu čtenářů, má své kouzlo, které vás nutí číst dál a dál. Pro mne bylo zklamáním velké množství narážek, jejichž význam se možná objeví v dalších dílech, zde však podle mě nemají zvláštní význam, protože čtenáře nikam nevedou. Na druhé straně chválím fotografie, které podtrhují tajuplnost děje.

27.04.2017 4 z 5

Božský milenec Božský milenec Christina Lauren

Neurazí, nenadchne, průměrné čtení.

17.04.2017 3 z 5

Opět klobouk dolů, tolik historického materiálu a ještě se to dá i číst, co dobře číst, jeden se i pobaví, a dokonce i poučí. Nezbývá než chválit.

10.04.2017 5 z 5

Je obdivuhodné, kolik historických materiálů musel autor nastudovat, i třetí díl detailně rozepisuje události husitského období se všemi okolnostmi. Jen kdyby ty díly nebyly tak "těžké", knihy padají z rukou ...

04.04.2017 4 z 5