aktak1203 aktak1203 komentáře u knih

Sestry Sestry Bernard Minier

Kdo umí, umí. Kniha se čte sama. Ač se jedná vlastně o pátou knihu autora, spojující první a poslední případ kriminalisty Servaze, neztrácí na atraktivitě a i přes počet stran není utahaná. Opravdu mě bavila. V poslední době je pan Minier za mě jeden z nej spisovatelů detektivek.

15.07.2019 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Kniha je skvělým popisem života lidí na předměstí Neapole po druhé světové válce. Chudoba, maničtí otcové, nevzdělanost, svatby nezletilích. To mě opravdu překvapilo, to myslím vdavky 16. letých dívek v 50. letech u nás nebyly možné. No ale zase jsme měli jiné věci pravda. Každopádně musím dát tři hvězdy. Kniha se tahla, bylo to hrozně zdlouhavé vyprávění a těch rodin, bylo náročnější neustále přemýšlet kdo kam patří. Ale nejvíce mě asi otravovala neustálá závist vypravěčky ke své nejlepší kamarádce. Ještě uvidím, zda se pustím do pokračování.

09.07.2020 3 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Zase jeden povedený Nesbo. Příběh je skvěle propracovaný a asi jsem špatný fanda detektivek, protože vraha jsem nebyla schopna poznat. Líbil se mi i konec, buď se budeme mít na co těšit, nebo Harry zmizí v nenávratnu...nebo ne?

15.01.2020 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Týden a kniha je přečtená. Pro ty co hledají knihu, která je pohltí a bude nutit k zamyšlení, májí v rukách tu správnou. Hlavně díky závěru, který mě pěkně rozhodil. Nebudu prozrazovat, ale nutně si budu muset najít někoho s kým to proberu! Je to jako nedojené poslední sousto chleba s máslem co leží na talíři a vy na něj koukáte a ne že byste neměli hlad, ale prostě na něj z nějakého důvodu nedosáhnete :-).
Jinak se mi kniha moc líbila a vřele doporučuji. Obdivuji autorku, která si dala práci a bádala v archivech STB i když ne vše je podle skutečnosti, člověk by tomu uvěřil.

31.03.2016 4 z 5

V tieni mafie V tieni mafie Jozef Karika

Kniha, která vám vezme veškeré iluze o všech politicích i těch, kteří se mohou jevit jako slušní. Je to síla a opravdu doporučuji k přečtení. Gratuluji autorovi k odvaze toto dílo zveřejnit. Musím se přiznat, že jsem hned po přečtení musela vzít fantasy knihu abych se trochu odreagovala. Někdy je realita opravdu tvrdá.

06.01.2014 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Špatné. Jedna z nejhorších knížek co jsem četla. Ani mě nazajímalo, jak vše dopadne. Knihu jsem po 160 stránce odložila a myslím, že už se k ní nevrátím. Nepřišla mi ani čtivá ani vtipná. Nazvala bych jí sprostou a nejapnou, nebylo v ní nic co by mě oslovilo nebo alespoň probudilo špetku zájmu. A to jsem přečetla i Twilight sagu a Milenium. Takže trocha násilí nebo romantiky mě neodradí. Nikomu rozhodně nedoporučuji.

13.03.2013 odpad!

Prorokova zima Prorokova zima Håkan Östlundh

Nesouhlasím s názory, že by kniha měla být méně politická. Právě o politiku zde jde. Je to prostě politický thriller. Mě se líbil a po záplavě detektivek "nenadchne ani neurazí" bylo tohle dílo příjemná změna. Už se pouštím do dalšího dílu.

28.07.2021 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Já myslím, že detektivka celkem dobrá. Je pravda, že autor použil zase člena z rodiny k zápletce, ale dopracoval se k tomuto závěru s dobrým příběhem, takže bych mu to nevyčítala. Já jsem se u knihy nenudila.

28.02.2017 4 z 5

Hezký, ale narovnej se! Hezký, ale narovnej se! Johana Fundová

Za mě trochu zklamání, první polovina se četla moc dobře, jak píší ostatní, hodně nostalgie-seriály, Kačerov atd. Ale od konce jsem čekala, že alespoň 1 postava svůj příběh vyřeší pozitivně. Takhle je celkový dojem spíše smutný. Každý máme svoje trable, tak si ráda přečtu něco pozitivního. Zase skočím po detektivce, tam se holt ten záporák vždycky najde a většinou se příběh jasně vyřeší.

21.06.2021 3 z 5

Na okraji propasti Na okraji propasti Bernard Minier

Mě se kniha líbila. Trochu drsné vraždy, to bych úplně nemusela, ale příběh ubíhal, nenudila jsem se. Jen ten konec bych si představovala trochu jinak, ale Minier každopádně umí napsat dobrou detektivku. Doporučuji.

09.04.2021 4 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Tedy podle mého dosahuje Minnier na Nesboa, kniha se čte sama i přesto, že má 600 stran, nenudila jsem. Nebudu se rozepisovat, abych nespoilerovala, ale krátce - zajímavé a pro mě neočekávatelné rozuzlení.

24.10.2020 4 z 5

Lovci vran Lovci vran Lyndsay Faye

Taková amatérská detektivka, která se zbytečně vleče. Myslím, že téma a doba byla dobrá volba, samotnou by mě vznik policie a politických stran moc zajímal, ale tohle proste nemělo drive.

10.06.2018 3 z 5

Skála Skála Peter May

Než detektivku bych spíš knihu charakterizovala jako román s detektivní zápletkou. To ale neubírá na její kvalitě. Překvapivý motiv a závěr.

19.10.2017 4 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Skvělá detektivka. Myslím, že ze série ta nejpovedenější. Autor je opravdu výborný, vše má propracované, promyšlené. Pomalu se propracovává k motivu i když na začátku vypadá vše jinak. Moc povedené dílo a také se mi líbí počet stránek. Vřele doporučuji.

02.05.2017 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Parádní čtení na pobavení. Po dlouhé době kniha, která vás neustále nutí alespoň k úsměvu, když už se nechechtáte na celé metro :-) jako já.

17.12.2014 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Dostala jsem co jsem očekávala. Kniha se mi líbí a pokračuji dalším dílem.

03.01.2022 4 z 5

Čekala jsem trochu více. V podstatě jsem nedostala informaci, kterou bych neznala. Navíc autorka líčí, a to celkem povrchně) život těch “štastnějších” žijících v hlavním městě KLDR. Četla jsem o Severní Koreii více knížek, které nám podají neuvěřitelné líčení života lidí na venkově nebo v pracovním táboře např. Útěk z tábora 14, to je hodně silný příběh. Nicméně určitě to je hodnotná kniha pro někoho, komu informace o KLDR chybí. Ještě bych měla kritiku k poznámkám, člověk u čísla v textu očekává vysvětlení, listuje na konec knihy a pak dostane odkaz na literaturu, to není čtenářsky příjemné.

15.06.2021 3 z 5

Ohnivý sloup Ohnivý sloup Ken Follett

Moc hezké čtení. Follett je opravdu machr. Je pravda, že místy trochu zdlouhavé, ale to autorovi odpustím, protože kniha je i tak čtivá.

27.11.2019 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Kniha je na můj vkus míč vleklá. U pana Hartla jsem očekávala šťastný a vtipný konec, ovšem po tom dlouhém čtení byl závěr takový nanicovatý, takže za mě 3 hvězdy.

18.06.2019 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Pro mě trochu zklamání, viděla jsem nejdříve seriál a kupodivu byl podle mého lépe zpracován než kniha. Takový průměr.

26.04.2019 2 z 5