Lovci vran

Píše se počátek roku 1846 a Timothy Wilde je posilou nově vzniklého newyorského policejního sboru, kde se specializuje na řešení zdánlivě nevysvětlitelných případů. Jednoho dne k němu vtrhne půvabná míšenka Lucy a usilovně prosí o pomoc. Lovci uprchlých otroků si podle ní občas přivydělávají únosem svobodných občanů, kteří jsou poté odvlečeni na Jih a tam znovu zotročeni. Lucy se obává, že právě takový osud potkal i její nejbližší rodinu. Stejně jako v předcházejícím románu Bohové Gothamu vykresluje autorka i v této historické detektivce fascinující a autentický obraz americké metropole poloviny 19. století a dokazuje, že je vypravěčkou strhujících příběhů s tajemstvím....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/245301/lovci-vran-yOy-245301.jpg 3.766

Timothy Wilde (2.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Paseka

Seven for a Secret (2013)

Kniha Lovci vran

Carmaykl

obe knihy naprosto skvele. jejen velka skoda, ze z puvodne avizovane trilogie jsou jen dve.

aktak1203
10.06.2018

Taková amatérská detektivka, která se zbytečně vleče. Myslím, že téma a doba byla dobrá volba, samotnou by mě vznik policie a politických stran moc zajímal, ale tohle proste nemělo drive.

Ivan F
23.11.2017

Zúfalý pokus o detektívku, ktorý nevyšiel. Knihu som sa vyslovene nútil čítať, ale po desiatej kapitole som to vzdal, hoci nemám rád, ak niečo nedočítam. No tu ma akože rádoby vtipné hlášky iritovali, kniha je natiahnutá a užvanená, nadstavovaná voda. Napriek zaujímavému námetu formujúcej sa polície je to čítanie, ktoré nenadchne a ani ho nemožno zaradiť medzi oddychové, pretože neskonale irituje. Ako tak pozerám, slovo irituje som použil viackrát - takže áno, kniha ma fakt iritovala.

orinka3
12.11.2017

Znovu nevšední četba. Formující se policie v New Yorku 19. století. Silně na mě zapůsobily pasáže o dětské práci. Podmínky, za jakých děti žily, či vlastně živořily - a nikoho nezajímal jejich osud - to by vydalo na celou další knihu. Téma lovců otroků je téma silné, tady je to opravdu dost zamotané a na konci vyjde najevo docela velké překvapení. Bratři Val a Tim tvoří nesourodou dvojici, ve které Val prokazuje železné zdraví, když vydrží to, co všecko provádí, včetně drog. Tim je, pravda, citlivější, ale určitě ne méně statečný. Předchozí díl se mi ale zdál lépe vyvážený, tady je o něco více zbytečné vaty. Proto strhávám jednu hvězdičku.

kokosek
17.09.2017

Druhá část historických detektivek z New Yorku, opět jako audiokniha. Opět skvělý popis historických událostí. Hlavní postavy se začínají pěkně profilovat, opět zvláštní způsob řešení kriminálních činů, ale vše někam spěje, vše má nakonec svůj důvod. Rád si přečtu i další díl až bude.

denib
09.04.2017

Historická série o poměrně naivním mladém sympatickém policistovi, který má své ideály, případy řeší nestandardně a s viníky zachází ani ne tak podle zákona jako spíš podle svého svědomí, případně soucitu. Stejně jako u předchozí knihy oceňuji mnohem více vykreslení atmosféry v New Yorku v 19. století, než samotný detektivní příběh (i když ani ten není špatný). Nevěděla jsem, že termín "lovci vran" označuje lidi, kteří se živí chytáním uprchlých otroků. Bylo to strašné období. Nechápu, jak si někteří lidé mohli myslet, že jsou nadřazení jiným jen kvůli barvě, a ještě horší je, kolik lidí si to myslí i dnes. V knize je výborně popsáno, že ani svobodní černoši na severu nebyli v bezpečí. Stačí vymyšlené svědectví jednoho bělocha, že se jedná o uprchlého otroka a je rozhodnuto. Svědectví černochů bylo nepřípustné a běloch, který by se odvážil protestovat, si koledoval o malér. Myslím, že nad tím budu ještě nějakou dobu přemýšlet.

Finn69
03.01.2017

Lovci vran jsou, stejně jako první díl, zajímavá historická detektivka z New Yorku 19. století. Timothy s Valentinem tentokrát svádějí souboj s lovci uprchlých otroků. A jelikož zákon stojí na straně jejich protivníků, nemají to vůbec snadné... První díl se mi ale líbil přece jen víc, tentokrát se mi zdálo, že autorka občas vaří z vody, místy je to poněkud rozvleklé. Nějak mi také unikl důvod, proč se stále zabýváme Mercy Underhillovou, která se v příběhu osobně ani neobjeví - snad kvůli počtu stránek.

Vesmich
29.12.2016

Od doby, kdy gothamský maliř/detektiv Timothy Wilde vyřešil svůj první případ, neodteklo v Hudsonu moc vody, a už ho tu máme zas! Je to stále stejný zamilovaný pitomec s citlivou duší, na kterého je potřeba si chvíli zvykat, ale postupně se to zlepšuje. Možná i proto, že na svou femme fatale tentokrát permanentně nezírá, ale pouze myslí, neboť ta je za oceánem. Za staré známé sestavy je okouzlující zejména pan Píst, policista, který netrpí návaly geniality, zato se specializuje na operativně pátrací činnost. Krátce po rozjezdu knihy předvede tak krásnou ukázku operativního pronikání do prostředí zastaváren, až srdce zaplesá a mysl se zaraduje. Také bratr Hasič přispěchá Timovi záhy na pomoc a příběh začne nabírat obrátky. Nové postavy jsou schematické, reprezentující v čistých podobách zastoupení jednotlivých "gothamských druhů", což je důvod, proč proč knihu číst. Dalším jsou reálie a téma. Město poloviny devatenáctého stoleti, na pokraji občanské války, plné přistěhovalců z ledasodkud, je v ní vyobrazeno tak plasticky, sugestivně a poutavě,že není těžké se do něj přenést. Co asi přijde do třetice?