akšuram37 akšuram37 komentáře u knih

Bouřlivé časy Bouřlivé časy Anne Jacobs

Druhý díl se mi líbil o něco méně než ten první, něco mu totiž chybělo. Už tam není tolik historie, je to spíše současné vyprávění, občas tam vypráví něco Mína (objasní pár nejasností z prvního dílu) a pak Walter. Pěkné bylo to, jak se střídaly postavy. Čekala jsem, jak to dopadne s Dranitzem, ale na to si budeme muset počkat do 3. dílu. No uvidíme, zda nepůjde kvalita ještě níž.

09.06.2020 4 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Těšila jsem se. A moc! Ale, ze začátku jsem se nemohla do knížky vůbec začíst, pořád sem čekala ... a ono nic nepřišlo ... knížku jsem přečetla, protože jsem chtěla vědět jak to s trojčaty dopadne, ale, ale, něco tomu prostě chybělo...

Četla jsem od Liane Sedmilhářky a ty byly naprosto super, chystám se i na Manželovo tajemství, tak uvidíme.

21.02.2017 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Tak jsem jí konečně zdolala!! Začala jsem Hypnotizéra číst v září a dočetla ho včera. Nikdy jsem snad takhle dlouho žádnou knížku nečetla!

Knížka byla napínavá, to žádná, ale byla i náročná na čtení a já jsem vždycky po stránce usnula (asi mě Erik zhypnotizoval ) :-D. Detektivky moc nečtu, toto bylo úplně něco jiného i než vidíte ve filmech a seriálech.

Nicméně bych si chtěla přečíst i další díly, uvidíme, jak dlouho budu číst druhý díl…

19.01.2017 3 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Krásných 5 a půl hodiny mi zabralo přečíst tuto knížku, vypotřebovala jsem tak 30 kapesníků a asi tak 50x jsem se zasmála. Tolik emocí při čtení knížky jsem snad zažila jen u Než jsem tě poznala (i když to je zase kniha na jiné úrovni), ale i tak jí dávám 5* za lehké a rychlé čtení (po dlouhé době jsem četla do noci, než byl konec knížky).

Je to druhá knížka, kterou jsem od Colleen četla a nebude poslední, ještě mám zálusk na Bez naděje. Odvrácená tvář lásky byla hlavně o sexu, Život jedna báseň není vůbec o sexu (jsem ráda, že takové knížky jsou), ale o tom jak je život nevyzpytatelný (to co se tam stalo byla jedna velká náhoda, podle mě to moc reálný není, ale kdo ví).

Asi mám novou hudební skupinu, kterou budu poslouchat :) The Avett Brothers

Připravte se na strašně moc překlepů!

01.12.2016 5 z 5

Jelikož mám malý pokoj a v něm spoustu věcí, tak jsem si knížku koupila, abych si u sebe uklidila .... začala jsem jí číst v pátek večer a dneska jsem skončila :) Knížka je napsaná super a zázračný úklid znamená - vše vyhodit a nechat si pár věcí (joo kdyby to šlo tak lehce :D). Jen co jsem začala číst, začala jsem uklízet a už jsem vyhodila několik věcí, ale jelikož hraju na hudební nástroje, pořádám tábory a různé akce, tak pořád budu mít spoustu věcí, protože noty a zpěvníky vážně nevyhodím. No uvidíme budu pokračovat dál, třeba budu mít jednou prázdný pokoj. :)

28.02.2016 4 z 5

Řád sladkého sněhuláka Řád sladkého sněhuláka Ivona Březinová

Knížka se mi moc líbila. A strašně hezky se četla. Autorka moc hezky popsala situaci, kdy se Přemek nemohl vyrovnat se situací, že má cukrovku a že si bude muset píchat inzulín. Moc pěkně byl vymyšlený i tábor pro děti s cukrovkou.
Celkově mám z knihy dobrý dojem, jsem ráda, že jsem měla možnost, si jí přečíst.

21.04.2021 5 z 5

Knihu jsem si koupila v roce 2016, nevím jak vy, ale knihy, co si koupím, vždy odkládám a vím, že mi neutečou, takže tuto jsem odkládala 4 roky, a teď, když jsem začala hodně poslouchat audioknihy, tak jsem se vrhla i na tuto.
Jak název vypovídá, tak jsem si říkala, to bude kniha plná optimismu, a ono ejhle. Hned na první stránce se dozvíte, že hlavní hrdince zemře manžel a dcera. A ona se utápí jen v depresi a ve vzpomínkách na ty dva. Pak se rozhodne odjet do Irska a jejím sousedem je protivný Edward. Jojojo, jako ve všech jiných knížkách, víte, že spolu skončí, i když ne tak docela… ale, to se nechte překvapit.
Kniha byla pěkná, ale že bych si jí přečetla znovu, to asi nehrozí... možná ji někomu daruji i s druhým dílem, který mám ...

03.03.2021 3 z 5

Maryčka Magdonova Maryčka Magdonova Petr Bezruč (p)

Ač je báseň krátká, tak má něco do sebe.

13.11.2020 5 z 5

Motýlí ostrov Motýlí ostrov Corina Bomann

15 měsíců mi trvalo přečíst tuto knížku. Ne, že by se mi nelíbila, jen na to čtení nějak nebyl čas.
Víc se mi líbil děj z minulosti. Měl něco do sebe :-)

02.05.2018 4 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

V pořadí již 3. knížka od Jojo a musím říct, že jsem jí přečetla jedním dechem :) Četla se úplně sama, ke konci jsem se vůbec nemohla odtrhnout od knížky, než bude konec!! A děj musím říct, že byl perfektní!!! Postupné odhalování tajemství, se mi strašně moc líbilo (Jojo to má vážně vše promakané)!! Už se těším na další knížky :)))

29.06.2016 5 z 5

Najdu si tě všude Najdu si tě všude Elsebeth Egholm

Hodně z vás tu píše spíše negativní komentáře, mně osobně se třeba tato knížka líbila. Četla se hezky, nebyly tam žádné dlouhé monology, rozjezd byl možná delší, o trošku kratší mohla být určitě, ale líbila se mi. Zajímavá byla ta nemoc Riny, to, že nepoznává obličeje, nikdy předtím jsem o tom neslyšela. Každopádně příběh jako takový byl zajímavý. A už se těším na pokračování :)

20.05.2021 4 z 5

Hilda a Sofie Hilda a Sofie Hana Knopfová

Ve vyprávění se střídají Hilda a Sofie. Každá dívka je jiná, každá má jiné koníčky, jedna chce být baletkou, druhá spisovatelkou.
Hilda je samotářka, která ráda čte a ráda se cpe (nejlépe čokoládovými tyčinkami), ve třídě jí spolužačky ignorují. Sofie chce být baletkou, je snaživá, poctivě cvičí a proto ji taky ve třídě nemají rádi. Jednoho dne se jí stane úraz a ona musí skončit. Začne chodit do školy, kam chodí i Hilda a dokonce spolu holky sedí v lavici, ale do oka si nepadly. Jednoho dne se však skamarádí a od té doby jsou nerozlučná dvojka a nejlepší kamarádky.

Mně se kniha líbila, byla napsaná moc pěkně. Proto dávám 4*.

07.04.2021 4 z 5

Den, kdy jsem zahlídla lásku Den, kdy jsem zahlídla lásku Josie Silver

Kniha se mi líbila a má krásnou obálku :). Četla jsem jí dlouho, ale bylo to tím, že jsem začala, a pak nějak nebyl čas na čtení, ale když sem teď pokračovala, tak sem jí přečetla za pár dní.
Kniha byla napsaná pěkně, líbilo se mi, že to vypráví víc lidí. Ale čekání na lásku bylo dlouhé. Ale hlavní hrdinku jsem si oblíbila. Pět hvězdiček si nicméně nezaslouží.

07.12.2020 4 z 5

Smrt v křišťálové kouli Smrt v křišťálové kouli Alan Bradley

Flavie opět nezklamala :) doporučuji všem :) toto pro mě byla asi zatím nejlepší knížka z prvních třech dílů, poslední dva ještě nemám přečtené :)

16.10.2019 5 z 5

Hausfrau Hausfrau Jill Alexander Essbaum

Noooo... Hned jak jsem o této knížce slyšela, tak jsem si říkala, tu si musím přečíst, takže v pátek se ocitla v knihově a já jí tam dnes zase vrátila :) Chtěla jsem ji přečíst hlavně kvůli názvu, málo knížek má název v němčině :) Jelikož jsem byla rok v Rakousku, tak ty německé výrazy pro mě byly jak pohlazení na duši a ty hodiny němčiny :)

Je to úplně jiný druh knížky, než které čtu, ale rozhodně nelituji, že jsem jí přečetla. I když téma - nevěra, je docela využívané, tak je to zase z jiného úhlu a to bylo na té knížce asi nejlepší. Na začátku mě asi i celkem vadilo několik dějových linek (sezení u psychiatričky, současnost, hodiny němčiny, vzpomínky na milence, myšlenky Anny), ale člověk se hned zorientoval a věděl co čte a kde se nachází a hlavně proč to v té dané kapitole je.

Doktorka Messerliová se několikrát Anny zeptá (myslím, že se ptáme i my sami): Kdo je Stephen? (není jediná koho to zajímá!!)

No a k samotné hrdince Anně. Neuvěřitelná to žena. Má všechno, co by jí každá žena mohla závidět - chlapa, který vydělává dost peněz, aby ona nemusela chodit do práce, děti, dům ..... ale neeee madam se nudí a hledá milence, tak se pak nesmíme divit, že to dopadne tak jak to dopadne.

Ale zase na druhou stranu, mně jí bylo líto, jak se asi cítila ve Švýcarsku, když je z Ameriky (když člověk neumí tak dobře jazyk země, ve které žije, necítí se dobře), tchyně jí nemusela, kamarádky neměla (její problém, že si žádnou nenašla), doma se nudila... nikdo nevíme jestli nás takováto situace taky nepotká...

No prostě taková je Anna, někoho rozčilovala, někdo jí litoval, někdo si jí oblíbil ...

03.10.2016 4 z 5

Střevo není tabu Střevo není tabu Giulia Enders

Já jsem byla s knížkou spokojená :) člověk se i občas zasměje :) u mě dobrý nápad!

21.04.2016 4 z 5

Koláč s kapkou jedu Koláč s kapkou jedu Alan Bradley

Úžasná knížka, Flavia nemá chybu :) ty její uštěpačné poznámky k sestrám ..... Gladys - co vše už spolu zažily, to je až k neuvěření :) už se těším na další díl! Alan Bradley nezklamal.

28.02.2016 5 z 5

Hluboká modř moře Hluboká modř moře Marie Lamballe (p)

Nakonec jsem to vzdala :( ale třeba se ke knize ještě vrátím.

19.03.2021

Sněhová víla Sněhová víla Daniela Krolupperová

Krásná pohádka s moc milým dějem, doplněná o nádherné obrázky :) Přečtená během chvilky :)

01.03.2021 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

První polovinu knihy jsem přečetla - a vcelku rychle, ale pak jsem ji odložila a nemohla jsem nějak pokračovat. Nicméně, druhou polovinu knihy jsem si poslechla jako audioknihu a bavilo mě to o dost víc.

Kniha vás do děje vtáhne hned, je napsaná pěkně, ale, že by to bylo nějaké WAU, to se říct nedá. Každopádně jsem naprosto netušila, kdo za vším vězí. To se musí nechat. :)

17.02.2021 3 z 5