akdar72 akdar72 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Dostala jsem se k ní v knihovně až nyní. Žádná slova v komentáři nejsou schopna vystihnout pocity během čtení této knihy...

18.09.2022 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Četla jsem několik knih z období druhé světové války. Ovšem tato byla dechberouci... Přežít, nedovedu si ani ve snu představit.

11.01.2019 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Mnoho stran knihy, mnoho stran postav, mnoho všeho, přesto velmi čtivé. Jsem ráda, že jsme mohli poznat minulost Lisbeth a mohli jsme ji pochopit a ještě více si ji oblíbit.

01.02.2022 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Nádhera, hluboký příběh, o kterém přemýšlíte další dny a nechce se Vám začít číst jinou knihu.

25.02.2015 5 z 5

Jak jsem potkal ryby / Smrt krásných srnců Jak jsem potkal ryby / Smrt krásných srnců Ota Pavel

Krásná čeština. A věta, která mi utkvěla "Nejskvělejší lidé jsou ti nejskromnější. To jenom hlupáci a ubožáci potřebují o sobě mluvit, aby sami ve svých očích vyrostli."

10.01.2019 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Kniha plná emocí. Opět trochu jiný pohled na osudy lidí v průběhu války. Ne vše je v učebnicích dějepisu.

16.08.2021 5 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Nemám slov, tato kniha bude patřit k mým top. Příběh Marty mi v určitých fázích připomínal mě samotnou, v některých našeho vnuka, který také není schopen nalézt sám sebe. Velmi smutné i z pohledu rodičů, ovšem, bohužel, naprosto reálné a obzvlášť v dnešní době. Kniha vyšla v roce 2011 a já si troufám tvrdit, že předběhla dobu. Paní Soukupová píše tak pravdivě, čtenář musí být přesvědčený, že vším tím snad sama musela projít...

27.02.2019 5 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Rodinu nedělá rodinou to, že se všichni pořád chovají správně, ale naopak to, že dáte druhou šanci lidem, kteří něco pokazí, a vy je přesto milujete...

05.09.2018 5 z 5

Krásné tajemství Krásné tajemství Louise Penny

Lidé umírají po troškách... Ztratí srdce. Ztratí naději. Ztratí víru, zájem a nakonec ztratí i sami sebe.

13.07.2020 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Trochu chaotické, ale závěr velmi dobrý. Pro české autory mám slabost a tendenci nadržovat jim v hodnocení.

15.12.2018 4 z 5

Kniha mě nutila hodně přemýšlet o životě. Kladla jsem si nepříjemné otázky a ještě více mě děsily odpovědi. Někdo má bibli, někdo korán, někdo Sinuheta. Budu se k ní vracet.

01.04.2015 5 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Peter May umí psát. Vzhledem k době, kdy ji psal, velmi nadčasové. Ale jsem přesvědčená, že kdyby vyšla před rokem 2019, měla by vyšší ohodnocení.

05.01.2022 5 z 5

Sedm sester Sedm sester Lucinda Riley

Jako první jsem četla druhý díl. Těším se na další pátrání ostatních sester. A co ta sedmá? Co ten kousek destičky s vyrytým textem??

16.12.2019 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Ano, knih s touto tématikou bylo napsaných hodně. Ovšem pokaždé, když takovou dočtu, jsem v šoku, co člověk dokáže přežít a co člověk dokáže udělat...

16.08.2019 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

No, já bych to přirovnala k prvotinám českých autorů, a to se jich v žádném případě nechci dotknout... Hezké, napínavé, ale je tam další potenciál...

31.01.2019 4 z 5

Skála Skála Peter May

Úžasné!!!! Nejlepší kniha, kterou jsem četla. Nádherně napsaná. Četla se, jako když mažete ramu na chleba. Neuvěřitelné spojení napětí, psychologie a co mě dostalo? Po přečtení poslední věty jsem se rozbrečela...

06.06.2015 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Krásný příběh s romantickým koncem. Takové letní pohlazení. Nechápu, proč jsem ji tolik let odkládala.

24.06.2019 5 z 5

Navzdory básník zpívá Navzdory básník zpívá Jarmila Loukotková

V této knize je tolik myšlenek a veršů, kterými by se dala charakterizovat... Pro mne zvítězila tato "Je těžké pochopit člověka celého? Je to nesmírně těžké. A moudrých je tak málo."

17.04.2019 5 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Krásná kniha, nadčasová, plná moudrosti, bolesti a lidskosti.

28.08.2018 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Krásná kniha, moje již třetí od Gordona. Je to skvělý vypravěč a moc se těším na druhý díl.

23.06.2017 5 z 5