akdar72 akdar72 komentáře u knih

Cena štěstí Cena štěstí Danielle Steel

Opět pohlazení po duši od Danielle Steel.

01.08.2015 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Opět nádherné čtení. Tormodovo vnímání všeho kolem... Myslím, že druhý díl je ještě lepší než první.

01.08.2015 5 z 5

Bez štěstí nepřežiješ Bez štěstí nepřežiješ Thomas Buergenthal

Kapitulací Německa pro oběti války zdaleka nic neskončilo. Neměli kam jít, nevěděli nic o své rodině... Přišli o všechen majetek.. S hrůzou jsem četla pobyt malého Toma v koncentračním táboře a se stejnou hrůzou jeho život po osvobození, než se shledal se svou maminkou..

18.07.2015 5 z 5

Útulek pro padlé ženy Útulek pro padlé ženy Katy Darby

Nádhera. Krásný pohled na propletené osudy několika lidí. Zajímavě napsaný příběh formou dopisů a vzpomínek postupně očima jednotlivých postav.

15.07.2015 5 z 5

Dvojí svět Dvojí svět Danielle Steel

Nádherná kniha. Obdivuji paní Steell, kde nachází náměty na své příběhy. I tato kniha Vás donutí zamyslet se nad svým životem...

13.07.2015 5 z 5

Labyrintem smrti Labyrintem smrti Ariana Franklin (p)

Krásné čtení, stejně napínavé a vtipné jako první díl. Dokonale popsaná zima a postavení žen v té době. Moc se těším na Relikvii mrtvých.

11.07.2015 5 z 5

Volání ptáka kivi Volání ptáka kivi Sarah Lark (p)

Opět pěkné čtení. Mně připadal nejslabší druhý díl.

07.07.2015 5 z 5

Maorčina píseň Maorčina píseň Sarah Lark (p)

Čte se moc hezky. První díl byl víc napínavý. Ve druhém jsem už tušila, jak vše dopadne. Nicméně začínám číst třetí.

02.07.2015 5 z 5

V zemi bílého oblaku V zemi bílého oblaku Sarah Lark (p)

Těším se na druhý díl.

25.06.2015 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Jinému národu by se to nikdy nepodařilo. Němci byli a stále jsou vychovávaní k poslušnosti a preciznosti. Nesouhlasím se zvráceností Rudolfa. Těžce ho poznamenalo dětství a německá povaha to dovršila. Byl v nesprávných časech na nesprávných místech. Je mi ho líto.

20.06.2015 5 z 5

Věštkyně Věštkyně Barbara Wood

Napínavý příběh plný zvratů. Ale to, co je na knize zásadní, že se po přečtení hodně zamyslíte...

17.06.2015 5 z 5

Dar Dar Danielle Steel

Opět krásný a dojemný příběh. Jen nechápu, že při nástupu do restaurace jako servírka, či při návštěvě lékaře a v porodnici, nikdo po ní nechtěl občanku.....?

15.06.2015 5 z 5

Dům ozvěn Dům ozvěn Barbara Erskine

Další krásná kniha od mé oblíbené spisovatelky. Těším se na další.

11.06.2015 5 z 5

Skála Skála Peter May

Úžasné!!!! Nejlepší kniha, kterou jsem četla. Nádherně napsaná. Četla se, jako když mažete ramu na chleba. Neuvěřitelné spojení napětí, psychologie a co mě dostalo? Po přečtení poslední věty jsem se rozbrečela...

06.06.2015 5 z 5

Duhový had Duhový had Barbara Wood

Knihy Barbary Wood mám moc ráda, bohužel tato patří k těm slabším. Zlatá země, kde se příběh také odehrává v Austrálii, je mnohem lepší.

02.06.2015 4 z 5

Cizí žena Cizí žena Danielle Steel

Opět krásný příběh, který se čte bez dechu.... Těším se na další knihy autorky.

20.05.2015 5 z 5

Zášť Zášť Danielle Steel

Přečetla jsem ji jedním dechem. Snad všichni máme schované nějaké kostlivce ve skříni a je jen otázka času, kdy nás minulost dohoní... Co se týká médií v USA v roce 1997 (kniha byla vydaná), už jsme tam a nemáme, 25 let od revoluce, na co být hrdí. Ano západ doháníme rychle..

15.05.2015 5 z 5

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Ariana Franklin (p)

Přečteno jedním dechem. Těším se na další díl.

13.05.2015 5 z 5

Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta David Mitchell

Dočtěte až do konce, byť se to může zdát těžké. Zamyšlení se po přečtení knihy stojí zato.

08.05.2015 5 z 5

Zlatá země Zlatá země Barbara Wood

Další krásná kniha od mé oblíbené spisovatelky. Zamotané osudy, poutavý popis míst a historie.

27.04.2015 5 z 5