Zášť

Zášť https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/4308/bmid_zast-xl0-4308.PNG 4 60 17

Hlavní hrdinka románu Zášť, Grace Adamsonová, se stává již v 17 létech obětí útoku a mladá dívka nechce prozradit, co se vlastně stalo. Není to poprvé, co je na ní spáchán krutý zločin. Prochází krutým prostředím ženské věznice, poté pracuje v módní agentuře a nastoupí slibnou kariéru v New Yorku. Stále má ale před očima svojí minulost. Setkává se s právníkem Charlesem Mackenziem a najde v něm muže svého srdce. Grace je štěstí na dosah, ale musí tvrdě bojovat, aby je uchránila před útoky závistivých lidí. Se vzácnou schopností vcítění a neobyčejnou sugestivností zpracovala autorka podmanivý příběh ženy, která se potýká s hlubokou zradou svých nejbližších a s krutou záští svého okolí. Odhaluje smutnou pravdu o domácím násilí a zneužívání, ale také o léčivé síle lásky. Zášť je něčím víc než skvělým románem - jde o skutečný obraz skutečného života.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Malice , 1996

Ráčkajda
25.01.2024 4 z 5

Knížka mě hodně bavila tak do půlky, to se četlo jedním dechem, pak už mi to přišlo slabší, až jsem nějaké odstavce přeskakovala.

Jasmi427
17.07.2022 5 z 5

Za mna najlepsia.kniha od Steel. Respektive jedna z par.

klarkys
25.12.2020 5 z 5

(SPOILER) Za mě jedna z nejlepších a nejčtivějších knih od Steel (zatím). Moc se mi líbila zápletka, i když drsná, ale mělo to spád, bylo to uvěřitelné, dojemné a jiné, než na co jsem u spisovatelky zvyklá. Nebylo to tak přeslazené a předvídatelné. Ke konci se to sice trochu táhlo a moc mě nezaujala politická část, ale všechno do sebe pěkně zapadlo a příběh se přirozeně uzavřel.

georginaa
27.09.2020 4 z 5

Zajímavý příběh, který mě moc bavil, hlavně ta část z věznice. Každý má jistou minulost, záleží jaká je a jak se z ní člověk vyrovná. Co si do života odnese a jak zabránit dalšímu traumatu. Nakonec vždy zvítězí láska, která má tu moc, zapomenout na to zlé a pocítit v duši štěstí a klid.

playada
03.03.2020

To jako vážně ?????????????????

popeluška
09.12.2019 5 z 5

Ze začátku jsem měla pocit, že to nebude kniha pro mě. Ale vydržela jsem a jsem naprosto nadšená. Moc pěkně napsaná jako všechny od mojí oblíbené autorky.

Katy003
20.06.2019 5 z 5

Byla to moje první kniha od této spisovatelky a byla jsem nadšená, poutavá kniha přečtená jedním dechem.

TaLu
30.01.2019 4 z 5

Přečteno znovu, s odstupem několika let. Tentokráte jsem již více vnímala romantickou a nenáročnou část knihy, přesto jsem hodnocení nesnížila. Začátek knihy se blíží opravdu thrilleru a příběh dramaticky pokračuje ve vězení. Bude to znít trošku divně, ale já bych v tom vězení být autorkou "zůstala déle", protože v romantické lince, jež pak následuje, kniha malinko ztratila dech.
V závěru je ale poměrně věrohodně popsán hon médií na budoucího politika a jeho rodinu. Jaké to musí být nadšení, když se objeví takové temno v minulosti a média ho mohou vynést na světlo a hýčkat na předních stranách.
A jak smutná ta skutečnost, které velmi rychle po revoluci doputovala i k nám, musí být pro novináře, jež by chtěl psát na ožehavá a pravdivá témata skvělé články, které by ale nikdo neotiskl a ani o ně nestál.
Veřejně známé osobnosti nemají právo na soukromí - také myšlenka z knihy.
Možná, že opravdu nemají právo na soukromí, protože s tím vším mají počítat, když se rozhodnou stát veřejně známými, ale co to vypovídá o lidech, kteří to veřejně prané špinavé prádlo hltají ?
A jaké zklamání, když se mezi osobnosti najde někdo, o kom se nepodaří vyhrabat nic moc špinavého :o)

Terisek99
17.05.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila. Tento typ knih mě moc nebaví :), ale poté co jsem přečetla pár stránek mě kniha zaujala. Kniha má neuvěřitelně čtivý příběh. Doporučuji si přečíst. Stojí to za to.

Macinka-a
29.01.2016 4 z 5

Moc povedená kniha..

Rup
09.01.2016 1 z 5

Je obdivuhodné, jak autorka (o spisovatelce nemůže být řeč) dokáže z jakkoli závažného tématu, za zdárného sekundování našich překladatelů, udělat frašku. Zavřu-li obě oči a hluboce se zamyslím nad něčím zcela jiným, dám jednu hvězdu.

TaLu
21.08.2015 4 z 5

Nad touto knihou jsem užasla a přišlo mi, že se musím znovu podívat na přebal, zda je to opravdu kniha od Danielle Steel....., protože mi přišla jiná, než její jiné knihy.
Mnohem drsnější, mnohem více laděná do thrilleru, než do příběhově romanticky nenáročného odpočinkového čtení, kam většinou knihy autorky řadím.
Prostředí ženské věznice bylo uvěřitelné a přečetla jsem od začátku do konce velmi rychle.
Jen čtenářky, které po knihách od autorky sáhnou obvykle, by si možná zasloužily varování, místy opravdu drsné vykreslení života ve vězení.
Za mě ale jasné čtyři hvězdy.

akdar72
15.05.2015 5 z 5

Přečetla jsem ji jedním dechem. Snad všichni máme schované nějaké kostlivce ve skříni a je jen otázka času, kdy nás minulost dohoní... Co se týká médií v USA v roce 1997 (kniha byla vydaná), už jsme tam a nemáme, 25 let od revoluce, na co být hrdí. Ano západ doháníme rychle..

1561
26.12.2013 2 z 5

Knížka se mi líbila jako asi všechny od této autorky. Odpočinková četba.

kika 13
09.02.2013 3 z 5

nádherný román pro ženy.

Nela2
26.10.2012

V některých okamžicích trochu drsnější čtení - otázka zneužívání v rodině, pobyt ve vězení...

Pemca
07.03.2012 2 z 5

tak jsem si pořád říkala, kdy už bude konečně opravdu šťastná, takových krutostí co se jí za život stalo. Nakonec jsem se dočkala :) No asi bych to teď tolik neprožívala, ale když jsem to četla byla jsem ještě puberťák, hltající romantické příběhy :)

Danielle Steel
americká, 1947