Ajwy Ajwy komentáře u knih

Noc odevzdání Noc odevzdání Tessa Dare

U této knihy jsem se fakt bavila a smála se tak nahlas, že si doma ťukali na čelo. Nejen že byly roztomilé všechny dámy z penzionu U Královnina Rubínu, tady, byli roztomilí i pánové.
Směji se ještě teď, když si připomenu jen prvních pár stran z knihy a jejich nesnáze s ovcemi a k čemu všemu slouží kniha Moudrosti paní Worthingtonové pro mladé dámy.
Pokud se chcete pobavit, odpočinout si, zažít romantiku a lásku, rozhodně byste si tuto knihu měli přečíst.

11.10.2019 5 z 5

Sním o tobě Sním o tobě Lisa Kleypas

Opravdu jsem se velmi příjemně pobavila. Styl vyprávění této autorky prostě miluju. Její postavy mají charakter, nenudí a co se týče těchto dvou hlavních hrdinů, byli jedni z jejích nejlepších. Celý příběh byl pěkně vystavěn bez hluchých míst, kde by se člověk nudil. O zvraty a vtipné momenty není nouze. Takhle to má být.
Musím souhlasit s ostatními, ta obálka je příšernost.

07.03.2018 5 z 5

Svatba s Winterbornem Svatba s Winterbornem Lisa Kleypas

Začíná se to velmi podobat sérii Čekanek. A jsem za to velmi ráda. Myslím, že Lisa Kleypas má velký talent. Všechny její knihy jsou dobré ale série Čekanky a Ravenelovi jsou její top.
Rhyse si nešlo nezamilovat, to je sen žen, se vším a jak má být. Helen byla zajímavá ale chvílemi nudná. Dvojčata, ta neměla chybu jako vždy. Slušné zpestření jinými postavami, které měly říz, dobrá zápletka a hlavně plno humoru, romantiky a lásky. Nemají tyto knihy být právě o tomto a proto je čteme?

01.03.2018 5 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

(SPOILER) No do Helu. Bylo to prostě dobrý. Ostatně jsme na to od této autorky už zvynkutí.
Postavy jsou sympoši, líbí se mi že se prolíná víc světů a dle konce, jaké překvapení že?!, se jich bude prolínat ještě víc.
V překladu je fakt hodně chyb, to to nikdo nekontroluje?! Asi ne tak moc...
Sexuálních scén tak jako asi akorát, nevidím na tom nic tak pobuřujícího, nejsem puritán...dává to tomu ještě trochu víc koule.
Každopádně pro mě, opět skvělá jízda se všema těma vílákama, andělama, vlkama a vodníkama a kdesčím...a vyhlížím, netrpělivě, pokračování.

19.03.2024 5 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Moc jsem se na tuhle knihu těšila. Několik měsíců na mě koukala z knihovny, než jsem konečně svolila.
Neříkám, že jsem úplně zklamaná ale....nebylo to TO.
Děj byl celkem dobrý, akce sem, akce tam, démonský princ sem, démonský princ fuč, ďábel bude, nebude...
Emilia mi chvílemi lezla neskutečně na nervy s tou její pomstou a vzteklinou, která se dá pochopit, samozřejmě, ale občas to bylo dosti dětinské.
Každopádně i tak si další díl přečtu, pač jediný, kdo byl z celé knihy fajnovej, byl Ira, i když tam měl dost málo prostoru a proto jsem zvědavá, jestli ho v dalším díle bude mít víc.

21.06.2022 4 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Půl roku jsem se na knihu dívala na své VIP hromádce. Do knihy se mi nechtělo, ne proto, že bych se zalekla množství stránek ale proto, že je v této sérii poslední a číst jí, je jako jet na emocionální horské dráze.
Takže jsem před třemi dny sebrala odvahu, vzala knihu do ruky a neodložila. A i kdyby měla dalších tisíc stránek, věřím, že bych u ní seděla ještě teď. Tak poutavé to bylo, tak krásné to bylo.
Všechny postavy byly skvělé, měly svůj osobitý charakter, svou duši. Vlastně každá z těchto knih, měla svou duši.
Nádherné finále a skvělé zakončení této série. A vůbec mi nevadilo, že to skončilo dobře. Mám ráda šťastné konce. Naději.
Takže, knihu rozhodně doporučuji a za mě plný počet hvězd.
Bylo nebylo.... V zemi dávno spálené na popel žila mladá princezna, která milovala své království...
Užijte si jízdu!

10.10.2019 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Na začátku přišel hluboký nádech a na konci dlouhý výdech, mezitím mi nezbylo nic jiného, než zadržovat dech. Tohle mě prostě nikdy nepřestane bavit. Pravda, ze začátku mi chvilku trvalo se začíst ale pak jsem knihu nebyla schopna odložit a hltala každou stránku, každé slovo, každý zvrat, zmar a křídla. I když, musím říct, že konec byl krapet zbytečně uspěchaný. Ale co.
Jsem velmi zvědavá, kam a za kým nás autorka vezme příště a velmi se na další cestu a dobrodružství s tím spojené těším. Za mě plný počet hvězd. Tahle paní, má prostě talent.

06.04.2018 5 z 5

Půlnoční romance Půlnoční romance Lisa Kleypas

Nebylo to špatné, ale po přečtení série Čekanek, mi tam prostě něco chybělo. Možná více humoru, možná více přátelství. Ale je to první kniha z této série a tak budu trpělivá. Každopádně, styl psaní této spisovatelky mám moc ráda a za mě 4,5 *

27.12.2017 4 z 5

Osudové pouto Osudové pouto Elizabeth Briggs

Pro mě opravdu velké překvapení.
Nebudu psát co se tam událo, věřím, že si to každý rád přečte sám.
Musím říct, že jsem dlouho nenarazila na tak dobrou sérii.
Příběh, postavy, prostředí, vlastnosti, všechno supr.
Klidně by knize slušelo víc, víc, víc stránek...četla bych to do zblbnutí.
Chemie mezi Kadenem a Aylou makala na plné obrátky hned od začátku, oba mi byli ihned sympatičtí.
Autorka ví, jak to má vypadat. Naštěstí nás poštěstí dalšími díly i příběhy smeček ostatních znamení...jen by to mohlo být trochu rychleji.
Mám jen malinkatou výhradu a to k českému překladu některých erotických scén (opravdu někoho nenapadla lepší slova než píp a píp?)
Trochu se to tam prostě nehodilo...sprostě to jde i elegantně
Za mě prostě plná palba
Těším se na Měsíční čarodějky...

02.01.2024 5 z 5

Abych tě milovala Abych tě milovala Johanna Lindsey

Trochu mi v knize chybělo více z pohledu Dominika. Jinak velmi příjemné čtení. Vlk je prostě vlk.

21.12.2017 5 z 5

Elixír Elixír Alma Katsu

Knihu jsem neodložila, dokud jsem nedočetla. Ono se to ani nedalo.
Bylo to strhující čtení a poutavý příběh plný lásky, nenávisti, bolesti a naivity hlavní hrdinky.

10.08.2014 5 z 5

Válka dvou královen Válka dvou královen Jennifer L. Armentrout

Po přečtení více než poloviny zdejších komentářů, jsem měla opravdu hrůzu, se do knihy pustit. Co dávám opravdu za pravdu je, zbytečné prodlužování. Rozhodne se to mohlo nezabývat opakováním již známého ale zaměřit se na neznámé. Každopádně, kniha se mi líbila, konec byl fíha a další díl si rozhodně přečtu.

14.01.2024 4 z 5

Svůdná čarodějka Svůdná čarodějka Stephanie Laurens (p)

Kdyby autorka vyškrtla tak polovinu (dobře, tak aspoň čtvrtinu) intimních scén, byla by to velmi dobrá kniha. Tuhle rodinku si nelze nezamilovat. Líbilo se mi, že se příběh neodehrával jen v Anglii a nádech tejemna ... proč ne.

19.11.2018 4 z 5

Bestie je zvíře Bestie je zvíře Peternelle van Arsdale

Takhle kniha si rozhodně zaslouží plný počet hvězdiček. Nic podobného jsem ještě nečetla a nelituji jediné vteřiny, kterou jsem knize věnovala. Tak temné, chvílemi tak beznadějné a bezvýznamné. Těším se na autorčiny další knihy.

23.02.2018 5 z 5

Pod maskou lži Pod maskou lži Tarun Shanker

Prostě pohodové čtení, líbil se mi styl psaní a český překlad byl také velmi dobrý. Kniha fajně utíkala, příběh měl hlavu i patu, postavy sympatické bez zbytečných trapných dialogů a zdlouhavého sebepitvání. Hezké ale nic náročného.

21.02.2018 4 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Zatím přečteno něco málo přes půlku, ale kniha nezklamala. Ostatně, ani u jednoho dílu jsem se nikdy nenudila. Šesti set stránková kniha čtená jedním a ještě k tomu zatajeným dechem. Působivé dílo.
Čarodějnicím bych rozhodně dala větší prostor. Rozhodně budu opět netrpělivě čekat na další díl...

30.09.2017 5 z 5

Přísaha krve Přísaha krve J. R. Ward (p)

Nemá smysl rozebírat proč hodnotím plným počtem hvězdiček. Série Bratrstva i s jeho Odkazem je prostě srdcovka a musíme si již po několikáté přiznat, že J. R. Ward to se slovy, city, příběhy a námi, prostě umí. Jen malinkatá výtka...nebo dotaz do meziprostoru...proč nemají Axe a Elis svůj příběh, jen svůj, tak jako ostatní starší Bratři?!

18.03.2018 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Četla jsem předchozí knihy této spisovatelky a byly skvělé, proto jsem neváhala a pustila se i do téhle. A zklamaná rozhodně nejsem. Jakmile jsem přečetla autorčinu poznámku na konci, byly pocity z této knihy mnohem intenzivnější. Kráska a Zvíře, jasně, dalo by se říci ... klasika. Ale tento příběh, ač klasický, byl přesto jiný, temnější a na chvíli jsem myslela, že to ani dobře nedopadne. Jeva byla fajn, Zvířete bylo málo, pocitů tolik, až jsem se jimi kolikrát zalykala ale všechno dohromady, velmi dobře fungovalo.

24.02.2018 5 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Já tedy nemohu srovnávat se sérií Drahokamy, protože jsem ji nečetla.
Mě se kniha líbila. No zasloužilo by si to trochu víc akce, protože s tímto tématem lze určitě rozmanitě pracovat.
Kniha se příjemně četla a rozhodně jsem se pobavila nad vtipnými hláškami hlavní hrdinky a její sestry. Jo rozhodně!

04.09.2014 5 z 5