Ajuszka Ajuszka komentáře u knih

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Já jsem si ani u druhé knihy nenašla ke Kate Marshallové takový vztah, jaký jsem měla k Erice. Erica mě tak nějak bavila víc.

Musim ale říct, že tenhle díl byl lepší, než Kanibal z Nine Elms. Kate a její asistent Tristan se vrhají po stopě záhadných zmizení u nádrže Shadow Sands. Rozuzlení mě mírně překvapilo a příběh mě celkově bavil.

31.12.2020 5 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Tak tohle by nářez. Kniha napínavá od začátku do konce. Příběh byl krutý a nelítostný a mě to moc bavilo.

06.10.2020 5 z 5

Modrá Modrá Lucy Clarke

,, Modrá je dobrá ''.. Jo jo už je to tak :D Tenhle příběh byl parádní. Autorka prostě umí. Už její kniha Stíny nad zálivem se mi libila, ale troufám si říct že tohle bylo o hodně lepší. Člověk se úplně vidí na té jachtě, dokáže to všechno prožívat s hlavními hrdiny.
Určitě stojí za přečtení, já si jdu sehnat ještě další knihy od autorky :))

05.08.2020 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Já jsem opravdu pyšná na to, že mám všechny knihy od téhle úžasné autorky. Po smutném konci u Skrytých karet, se v knize neustále setkáváme s tíhou, kterou si celý tým sebou nese. Nicméně si myslím, že Nejsikev tam skvělé zapadne. To, že kniha byla zase luxusní, nemusím asi ani říkat. Co mě ale fakt baví je Kim a její tým a jejich neustálé popichování a vtipné hlášky,to stojí za to. Co mě mrzí je, že mi kniha vždycky tak rychle uteče a nezbývá než čekat na další díl.

12.06.2020 5 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

To byla zase jízda. To si takhle čtete dost propracovaný příběh, před koncem už si já, téměř ostřílený čtenář tohoto žánru, řeknu, že vím jak to celé je. Na jedné stránce se ukáže že jsem měla pravdu ale jakmile ji otočím, spadne mi brada. A pak mě ještě malým dodatkem dorazí. Prostě skvělé čtení, doufám že jarní příběh tu bude co nevidět

14.03.2020 5 z 5

Není úniku Není úniku Cara Hunter

Jak už to u téhle autorky bývá, kniha je plná zvratů a překvapení. Ani chvíli jsem se u knihy nenudila. Skvěle napsaný příběh, jehož rozuzlení není nic, než jen nešťastná shoda okolností. A úplně poslední věty mě potěšily, neboť inspektora Fawleyho jsem si oblíbila! :) Těším se na další díl.

05.03.2020 5 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Tak tohle bylo trošku jiné,než jsme u Weavera zvyklí a mě se to líbilo mnohem víc.Vůbec mi zde nechyběl Healy a další zbytečné vysvětlování kdo je kdo.Kniha měla spád,napínavý příběh s jakž takž hezkým koncem.Určitě neváhejte,stojí za přečtení

21.06.2019 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Myslím,že co se týče knih Angely Marsons nelze hodnotit jinak. Naprosto dokonalý příběh,vyzvedává do popředí rasovou nenávist které je bohužel v dnešní době opravdu hodně. Její knihy mám vždy přečtené za 2-3 dny,až je mi to líto,ale ono to jinak nejde,kniha vás vtáhne do děje a nepustí. Takže šup šup s dalším dílem,já už se nemůžu dočkat.

23.03.2019 5 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Panejo.. Já vůbec nevím,co si o té knížce mám myslet. Ze začátku jsem si říkala,že Hanna by potřebovala dostat akorát tak pár facek..Teď po přečtení je mi jasné,že takhle nemocné děti nejspíš opravdu existují a je mi z toho smutno. Nicméně každému doporučuji si knihu přečíst,četla se velmi dobře a konec je docela otevřený tak kdo ví,třeba se dočkáme pokračování

13.03.2019 5 z 5

Už teď jsi mrtvá Už teď jsi mrtvá Sharon J. Bolton

Moje první knížka od této autorky..a určitě ne poslední! Parádní čtení,od začátku až do konce napnuté k prasknutí.. a konec? Byl pěkně zamotaný a opět plný zvratů a překvapení.

09.03.2019 5 z 5

Sama v černém lese Sama v černém lese Cass Green (p)

No nebylo to spatne,ale rozhodne uz jsem cetla lepsi..Konec byl trosku predvidatelny.Kniha se cetla dobre,zvladla jsem to za 2 dny,pribehove taky super ale neni to nic,z ceho bych si sedla na zadek.

03.08.2018 4 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Luxusni cteni.Precteno temer vkuse.Neslo prestat.Tahle spisovatelka zkratka umi a doufam ze tohle nebyla jeji posledni kniha.

19.07.2017 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Opět na Vás čeká skvěle propracovaný příběh se špetkou toho humoru.
Kim se tentokrát setkává s obyčejně obyčejnými vraždami,což ji a její tým ze začátku zmate. Jak už to ale v knihách Angely Marsons bývá, řeší se zde souběžně dva případy,které do sebe časem nádherně zapadnou.

Bude Vás to bavit! To mi věřte

08.05.2024 5 z 5

Chata v horách Chata v horách Ruth Ware (p)

Hooodně chytlavý příběh ve stylu detektivek A.Christie.

Chata v horách,firemní teambuilding.. každý si s sebou však nese své kostlivce,někteří trochu větší.
Na začátku jich je 10.. a pak začne odpočítávání.

Musím se přiznat,že jsem si párkrát musela ke konci dát pauzu ve čtení,protože to bylo tak napínavé,že jsem nemohla téměř ani dýchat Nicméně,mám už něco načteno,takže pro mě byl vrah jasný.. Za mě opravdu velmi povedená kniha,moje první setkání s autorkou,takže už pokoukavám po jejích dalších knihách.

04.01.2024 5 z 5

Poslední hřebík Poslední hřebík Stefan Ahnhem

Tak prý závěr série s Fabianem Riskem.. V tom případě se dočkáte velkolepého finále.

Kdo zná knihy Stefana Ahnhema, tak ví, že to je jedna velká jízda. Kniha Poslední hřebík není výjimkou. Ať chceme nebo ne, celý příběh se tak nějak točí kolem slizáka Kima. Musím říct, že po tom všem jsem mu přála trošku jiný konec.. Ale tak hlavně že jsme se zde dočkali takového toho Dobro zvítězí nad zlem.

30.09.2022 5 z 5

Stín ve dveřích Stín ve dveřích Tim Weaver

Po dlouhé pauze jsem se konečně dočkala další knihy od Weavera. je mírně odlišná, než jak jsme u něj zvyklí, ale mě strašně bavila. Důležité, že tam byl David:))
Řešilo se zde vícero případů, jeden zajímavější, než druhý. Opravdu doporučuji k přečtení a těším se na další knihu, doufám že bude brzo.

12.06.2022 5 z 5

Odpočítávač Odpočítávač Amy Suiter Clarke

Pocity z této knihy mám tak 50/50. První poloviny knihy byla taková pomalejší, seznamujeme se s vrahem prostřednictvím podcastu hlavní hrdiny Ell.
Druhá polovina už byla zajímavější. Dozvíme se zde malé odhalení, které mi osobně vůbec nedošlo. A pak se samozřejmě rozjíždí velké finále při dopadení vraha. Pokud autorka vydá další knihu, ráda si ji přečtu :)

11.03.2022 4 z 5

Chci tvůj život Chci tvůj život Amber Garza

Tak tohle mě hodně bavilo. Příběh opět plný intrik a tajemství. Ikdyž pro ostřílenější čtenáře už je ta jedna část předvídatelná. Závěr byl lehce napínavý a úplný konec zasloužený

05.03.2022 5 z 5

Jedno malé prasátko Jedno malé prasátko Rob Ashman

Stejně jako první kniha Bez tváře, byla i tahle úplně super. Ikdyž osobně moc nemám ráda knihy, kde vraha známe, vůbec jsem se nenudila. Inspektorka Roz je sympatická a opravdu se podepíšu pod to, že tyto knihy jsou velmi podobné knihám Angely Marsons. Doporučuji a těším se na další díl

15.02.2022 5 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Nenáročný, ale zajímavý příběh.
Nenechte se zmást, ne vždy je vše tak, jak se na první pohled zdá.
Fern mi byla sympatická od začátku, taková roztomilá. I přes její poruchu. Jsem ráda za konec, jaký ten příběh měl

06.02.2022 5 z 5