aishimizu

NaslouchačNaslouchačPetra Stehlíková

Víte, co je skvělý? Když najdete knížku, na kterou se těšíte celou pracovní dobu, celý čas vaření a uklízení, učení a spousty dalších hodin, kdy se jí nemůžete věnovat... a pak konečně přijde těch pár minut, kdy se do ní můžete ponořit. A hltáte každý slovo, představujete si každý dokonale popsaný okamžik.
Naslouchač je boží!

26.09.2020

Maminčin mazánekMaminčin mazánekSarah Flint

Rozhodně jsem od knihy čekala víc. Nezaujala mě od první stránky, jediné co mě nutilo číst dál bylo to, abych nenechávala knihu rozečtenou. A taky jsem si říkala, že se to třeba rozjede ve čtvrtce... v půlce... na konci. Ne, něco tomu chybělo.
Nehledě na to, že hlavní hrdinka byla ta dokonalá, která vždy všechno dokáže a každého zločince dostane do basy. Ne, tak to nefunguje, přece! :D
Je to škoda, podobné náměty knih mám ráda, celé napětí, kdy se člověk nemůže dočkat rozuzlení, těšila jsem se. Bohužel přišlo jenom zklamání.

27.02.2018

A každé ráno je cesta domů delší a delšíA každé ráno je cesta domů delší a delšíFredrik Backman

Na můj vkus moc krátké... ale citlivé a něžné!

22.11.2021

Manželé odvedleManželé odvedleShari Lapena

Tak jo, knihu jsem měla přečtenou hned. Ale bohužel - zklamání. Stále jsem čekala na nějaký ten zvrat, pořádný chaos a zamotání hlavy abych si na konci mohla říct "Páni!" a mé myšlenky by se neustále točily kolem toho, jak to vlastně dopadlo a nedopadlo. Místo překvapení se ale dostavila příšerná nuda a předvídatelný děj. Na to, jak je kniha propagována a jaké má ohlasy... Ach jo, jsem opravdu zklamaná.
(A také jsem trochu očekávala, že se člověk vžije do těch postav. Ale objevuje se zde nulová charakteristika a co se týče nějakých pocitů, emocí a toků myšlenek, je to hrozně chabé, prázdné.)

29.04.2017

MájMájKarel Hynek Mácha

Trvalo to. Potkali jsme se. A nakonec jsme se protkali.

04.09.2018

Na smrtNa smrtJozef Karika

Knihy s tématy holocaustu či druhé světové války příliš nečtu. Ale protože je pan Karika můj oblíbenec, nemohla jsem Na smrt vynechat.
Každá strana knihy byla tíživá. I po dočtení v sobě cítím neskutečnou úzkost.

Láskou ji nespoutášLáskou ji nespoutáš. Atticus (pseudonym)

Třeba to není pro každého jeho šálek kávy, ani bych tuto knihu nezařadila do klasiky, kterou by měl každý přečíst, možná se ani nevyrovná slavným básníkům. Přesto něčím vyčnívá. A pokaždé, když ji otevřu a začtu se, najdu v ní něco víc, než v předešlých momentech. Asi i záleží na současném rozpoložení. Každopádně tuto knihu ráda otevírám, líbí se mi grafické zpracování, které i obyčejným citátům dodává ten správný smysl.

07.01.2019

Norské dřevoNorské dřevoHaruki Murakami

Milé, jemné, něžné...

13.09.2021

Nádraží PerdidoNádraží PerdidoChina Miéville

Dost divná knížka, ale zatraceně mě bavila. Kolikrát jsem si říkala, jakou práci musel překladatel mít.
Po dočtení se cítím poněkud prázdná - těším se na pokračování...

12.12.2021

Tichý - Kronika vrahaTichý - Kronika vrahaThomas Raab

Neobvyklé. Netradiční. Zvláštní. Bylo to zkrátka jiné. Stylem psaní, příběhem, vším. Kniha je opravdu tichá, mlčenlivá. Líbilo se mi poznávat hlavní postavu, vžít se do ní a snažit se porozumět. Otáčet stránky a začít chápat. Naslouchat.

06.02.2019

TmaTmaJozef Karika

Audiokniha byla skvělá. Klasická kniha mě moc nebavila.

05.10.2021

Nejlepší pro všechnyNejlepší pro všechnyPetra Soukupová

Ze začátku jsem knihu chtěla odložit, ale nakonec jsem ji dala šanci a během chvilky ji dočetla. Složitý vztahy obyčejný rodiny. Hanka mě od začátku vytáčela, konec překvapil.

Jméno větruJméno větruPatrick Rothfuss

Jedna z knih, která vás uchvátí po první stránce. Začátek vůbec není nudný, člověk se dostane rychle do děje. Žádné složité čtení, ale neskutečně poutavé.

22.05.2016

Za zavřenými dveřmiZa zavřenými dveřmiB. A. Paris (pseudonym)

Když jsem si knížku kupovala, říkala jsem si, že to bude asi stejný bestseller jako Manželé odvedle. Mýlila jsem se.
Od této knihy jsem se ani za Boha nemohla odtrhnout, neustále mě nutila číst dál a dál. Kniha nebyla obyčejná díky tomu, že tu nebyla hlavní postava reportér ani detektiv, ale normální žena. Bylo to jiné, bylo to zvláštní. Děj tedy byl rozhodně předvídatelný, ale myslím si, že to bylo napsané opravdu bravurně. Zklamaná určitě nejsem!

10.06.2017

Slyšet jeleny zpívatSlyšet jeleny zpívatFrantišek Šmehlík

Moc se mi knížka líbila podle obálky. Ale ten obsah mě docela zklamal. Nemohla jsem se začíst, přišlo mi, že je tam zbytečně moc postav a žádná neměla tolik prostoru, abych si dokázala představit, kdo to je, co dělá a proč. A najednou byl konec, kterej obsahoval tak moc informací... No, za mě nic moc.

03.07.2021

NašeptávačNašeptávačDonato Carrisi

Mně naopak začátek přišel nudný a postupně se to rozjíždělo. Občas jsem se musela zastavit a popřemýšlet, myšlenky ucelit, aby to dávalo smysl. A to mě taaak baví:)

17.08.2021

Ani později, ani jindeAni později, ani jindeDelphine de Vigan

Mathildina část byla úžasná. I přesto, jak nemilosrdný a hořký to bylo.

Léčba ostrou břitvouLéčba ostrou břitvouDaniel Polansky

Zatím ta nejhorší kniha, kterou jsem četla.
Postavy se nijak nevyvíjely, popis opravdu jen aby se neřeklo, charakteristika nulová, o městě ani nemluvím. Žádná akce, vše bylo na stejný lajně. A to jsem se těšila na hezkou knihu, podle ostatních.
Obrovské zklamání, ještě ke všemu většina kapitol začíná slovy "Když jsem se probudil...".

17.07.2015

TmaTmaBernard Minier

Po dvou skvělých dílech jsem čekala podobný zážitek. Bohužel se nekonal. Celá kniha byla až moc přehnaná, neuvěřitelná a po první čtvrtce mě přestala bavit.

18.04.2020

SmršťSmršťJozef Karika

Dokud jsem četla knížku večer, byla fajn, až mi běhal mráz po zádech. Přes den jsem jí dočítala a hrozně jsem se k tomu nutila. Karika má lepší knížky.

12.11.2021

Kde zpívají raciKde zpívají raciDelia Owens

Málokdy se stane, že knihu nedočtu. Tahle kniha je toho příkladem. Podle recenzí tady jsem se asi nepřehoupla do tý části, kdy to mělo bejt záživný. A nebo jsem kus ledu. :D Příběh z bažiny mě fakt nezaujal...

Má temná VanessaMá temná VanessaKate Elizabeth Russell

Snad po každé přečtené stránce mi přeběhl mráz po zádech. Dostalo mě to.

Losos v kalužiLosos v kalužiMarkéta Lukášková

Asi jsem první knihu od autorky vybrala špatně. A nebo mi celkově tenhle styl nesedí. Naštěstí krátká kniha a nemrzí mě ztracený čas. Chybí mi tam ten wooow pocit...

Zelená míleZelená míleStephen King

Strašně čtivá knížka, ihned zaujme. Super příběh, skvělé charaktery. Myslím, že na tuto knihu málokdo zapomene. Rozhodně řadím mezi ty nejlepší.

23.08.2014

Vraní dívkaVraní dívkaErik Axl Sund

Kniha, co má za úkol šokovat.

29.01.2016

Pán věžePán věžeAnthony Ryan

Druhý díl byl pro mě zajímavější než díl první. Líbilo se mi, že nebylo vyprávění jen ze strany Velina, ale i ostatních. Překvapily mě nové postavy a celkově... Celá tato kniha byla super.

16.08.2017

Ví o toběVí o toběSarah Pinborough

Šílenství, šílenství, šílenství!

29.08.2017

Ať řekneš cokoliAť řekneš cokoliGillian McAllister

Knížka mě zaujala v knihovně. Pak jsem se mrkla na hodnocení a říkala si, že jí i přes nízký hodnocení stejně dám šanci.
Udělala jsem dobře.
Líbil se mi styl, jakým to bylo napsané, četlo se to moc hezky. Thriller to není teda ani omylem, ale člověk se při čtení fakt zamyslel. Kolikrát stačí maličkost a člověku se z minuty na minutu úplně překope život...

30.10.2021

PropastPropastJozef Karika

Ona asi žádná kniha od Kariky Trhlinu nepřekoná. Strach byl slabej, ale Propast - ta byla ještě slabší. Naprosto neosobní a nesympatický postavy, zdlouhavej děj o ničem.

Bál šílených ženBál šílených ženVictoria Mas

Původně jsem čekala úplně jiné čtení, nakonec to bylo opravdu příjemné a milé.

"Bytí je něco úžasného, víte to?"