Ainyska Ainyska komentáře u knih

Devadesátky! Devadesátky! Johana Fundová

Trochu to na mě působí, jako by autorka přišla do školy a zadala dětem úkol, udělejte referát na dvě strany o devadesátkách, každý jiné téma. No a pak to vlepila do knihy. Pro ty lidi, co neprošli tímto obdobím asi fajn nástřel tehdejší doby. Pro ty, co v nich vyrostli je to ztráta času. Milénium na tom není o moc líp.

21.04.2024 3 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Kniha je čtivá, ale nijak originální, takových knížek je kolem spousta a řekla bych i zábavnějších. Graficky je zpracovaná hezky, ale můžete mi někdo vysvětlit, jak tahle vazba mohla jít do prodeje? To opravdu tu knihu nikdo předtím nedržel, potažmo nečetl? Tuhle knihu jsem neodkládala kvůli ději, ale kvůli (doplňte sprosté slovo) vazbě, ze které mě šíleně bolely ruce a když jsem ji chtěla číst na stole, tak v momentě, kdy mi vyklouzla, tak málem vyvalila futra s jakým švihem odplula v dáli.

Co se týče shrnutí knihy, dva sousedi a spolužáci se nenávidí pomalu od porodnice, ona si myslí, že miluje nejlepšího kámoše a ono prd. Pak zjistí, že zase miluje někoho jiného a nastane "nečekaná" zápletka. The end.

Zkusím i další díl? Jo, je to příjemná oddechovka. Vrátím se k ní někdy? Nejspíš ne...
Edit: Další díl jsem zkusila, po pár stránkách odkládám, tohle se fakt nedá.

10.03.2024 3 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Klasický, nudný, vycpávkový díl......

07.11.2023 3 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Skoro celá kniha se táhne jak snopel. Ale ten konec? Docela překvápko (ano, zůstala jsem civět s otevřenou pusou). Každopádně nelze hodnotit knihu jenom podle posledních 20 stran. 3,5*

13.10.2023 3 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Nebylo to vůbec špatné, ale ten konec je takový, no, řekněme kapánek přitažený za vlasy. Adama mi bylo líto a to co udělal pro ostatní....... jakože velký klobouček. Každopádně to stojí za přečtení, ale znovu se k této knize nejspíš nevrátím. 3,5*

05.10.2023 3 z 5

100 přešlapů pro (ne)milovníky češtiny 100 přešlapů pro (ne)milovníky češtiny Červená propiska

To stejné jak u prvního dílu, takže nezklamalo. Akorát na pár chybiček, například v odkazu na stránku 35 došlo k záměně a má tam být 53, ale to je detail.

01.10.2023 3 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Tohle bylo mé první setkání s Rutou Sepetys a nečekala jsem, že knihu dám v podstatě na jeden zátah. Příběh je skvělý i když v mnoha ohledech smutný až tragický. Kniha je velmi čtivě napsána, ale bohužel musím strhnout jednu hvězdu za nedotažený konec. Jak to sakra dopadlo s těmi dvojčaty? Řekli jim pravdu?

Další knihy autorky se posunuly v mém pořadníku trošku výše, než byly původně. Rozhodně doporučuji!

16.09.2023 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Ufff... a mám to za sebou. Tohle byl obrovský boj. Knihu jsem četla přes dva měsíce a to u mě není moc zvykem. Neustále jsem odkládala a prokládala a nechtělo se mi k ní zkrátka vracet, jenže já se snažím knihy dočíst, i když ne vždy se to povede. Tahle kniha se dobře čte, zpracovává zajímavé téma a první díl byl opravdu dobrý, ale tento? Nuda a zase jen nuda, až na výjimky. V postavách jsem měla nehorázný guláš, po každé kapitole jsem nevěděla kdo s kým, jak a proč. Když budu mít náladu a dočkáme se 3. dílu, tak se možná na něj mrknu, i když už teprve nebudu vědět kerá mete. A znovu tyto dva díly číst nebudu. Ale kniha jako taková špatná není, jen mi prostě nesedla........

31.08.2023 3 z 5

Říše upíra Říše upíra Jay Kristoff

Nidkynoc nebyla špatná, ale tohle je úplně jiný level. Kdy že má vyjít další díl? A ať má alespoň dvojnásobek stran! Skvělý......

15.08.2023 5 z 5

Pozdravy záhrobí Pozdravy záhrobí Veronika Fiedlerová

Tak tohle byl boj, do cca půlky se to četlo dobře a bavilo mě to. Pak mě to začalo nudit a vlastně mi bylo v podstatě jedno, jak to dopadne. Nejvíce mě na tom bavila asi fretka. Do druhého dílu se v blízké době pouštět nebudu, ale do budoucna, když nebude co číst, se možná k sérii vrátím.

06.08.2023 3 z 5

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

Klidně bych snesla i druhý díl.... :)

30.07.2023 5 z 5

Most duší Most duší Victoria Schwab

Za mě je to nejslabší díl série, už se to dost opakuje a nepřichází s nějakou lepší zápletkou než ostatní knihy, ztrácí to drive. Každopádně jsem si ho užila a pokud budou další, nenechám si je ujít.

20.07.2023 3 z 5

Tunel kostí Tunel kostí Victoria Schwab

Tento díl mi přišel kapánek utahanější a trošičku slabší než předchozí, ale i tak mě bavil a těším se na další pokračování. Jsem velmi zvědavá, jak se bude vyvíjet postava Jacoba. Kdybych byla v cílové skupině, myslím, že tohle by mě hodně bavilo.

05.07.2023 4 z 5

Město duchů Město duchů Victoria Schwab

Mám od autorky přečtenou sérii Temnější tvář magie, která mě velmi bavila, stejně jako Neobyčejní, no a ani tato série rozhodně nezklamala, jednu hvězdu schovávám, kdyby další díly byly ještě lepší než tento. Jedinná kniha, která mě moc nebavila byl Neviditelný život Addie LaRue, moc nechápu ten humbuk kolem. Ale tohle je super.

01.07.2023 4 z 5

Tajemství z Osvětimi – Skutečný příběh Tajemství z Osvětimi – Skutečný příběh Nina Majewska-Brown

Jeden z mnoha příběhů, které se staly a další kniha na toto téma, která se o moc neliší od ostatních. Pořád je to stejně kruté, stejně bolestné a nehorázně nespravedlivé. Velmi silná žena a ten její? Měli ho zastřelit, nic jiného si ten zmetek nezasloužil!

28.06.2023 4 z 5

Milénium! Milénium! Johana Fundová

Je to velká nostalgie a ještě větší bude, když si přečtu knihu Devadesátky. Ale.......

Jsou věci, na kterých by bylo potřeba pořádně zapracovat. Opravdu není nutné rozdělovat věty dvoustránkou s fotkami, nebo omílat pořád to samé dokola. Navíc to nedávalo smysl. V rámci jedné kapitoly se určité téma opakovalo, ale random, takže vlastně v tom byl trochu chaos. Jako by to někdo hodil na papír tak, jak mu to přišlo na mysl a už si to po sobě nepřečetl. Celkově je kniha fajn, ale znova si ji už nepřečtu.

25.06.2023 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Kéž by takové rodiny neexistovaly......

Víc asi není třeba říkat, stačí si to prostě přečíst a zamyslet se nad tím.

24.06.2023 5 z 5

Odpočítávač Odpočítávač Amy Suiter Clarke

Nebylo to vůbec zlé, sice příběh seriového vraha je už docela ohraný a v zásadě je to pořád na stejné kopyto, ale tento příběh byl (až na menší části) svižný, postavy zajimavé, ovšem musím si rýpnout. Proč, když je Elle skvělá amatérská vyšetřovatelka, jí trvalo tak dlouho, než jí docvaklo o koho sak*a jde? Bože. Jinak dobrý až na tu příšernou obálku, v originále je daleko hezčí.

18.06.2023 4 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Jo, tak tohle mě bavilo. Těším se na druhý díl, který má být ještě lepší a doufám, že vydají i třetí, závěrečný díl ještě letos. Doporučuji

17.06.2023 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Kniha není nijak velký zázrak, ale je čtivá (přečteno na jeden zátah) a celkem dobře se dá sžít s postavami. Co mě ovšem absolutně vytáčelo byla ta jeho manželka s rodiči a slovo kompl........ To jako vážně? Jak to proboha vzniklo? No, každopádně dám šanci i ostatním knihám, snad už tam nebudou takové zpatlaniny.

12.06.2023 4 z 5