Ailee Ailee komentáře u knih

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Jediné, co mě na této knize bavilo, byl fakt, že děj se neubírá k epickým bitvám a neskutečným rebeliím. Ne, naopak. Bitvy byly malé, skryté, pod rouškou tajemství. Ale jinak mě na knize vlastně všechno štvalo. Teda hlavně lidé, kteří v příběhu sehráli svou roli. Až se budu chtít dozvědět víc o tupých ovcích, které sebou nechávají vláčet bahnem, můžu se rozhlédnout kolem sebe. Takových lidí je kolem víc než dost.

28.06.2023 2 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Je zajímavé, jak věk a také momentální nálada může změnit pohled na knihu. Ano, pořád se mi líbila, ale kde jsem dřív hodnotila čtyřmi hvězdičkami, dnes by byly jen tři. Líbil se mi postupný vývoj mezi Amerikou a Maxonem, zato Aspena bych praštila židlí a Ameriku nakonec taky, když se si nedokáže udělat jasno. Celá záležitost s rebely tam je jen do plusu, aby se aspoň "něco" dělo.

16.06.2023 4 z 5

Pozlacené Pozlacené Namina Forna

Tato kniha má takový uzavřený/otevřený konec. Nechává si prostor pro pokračování, ale zároveň je konec uzavřený natolik, aby si čtenář po dočtení nezoufal, zda u nás další díly vyjdou či ne. Nápad byl skvělý a originální a celé to rychle odsýpalo, děj běžel dál a nikde se moc nezdržoval. Jediné, co mohu vytknout je právě ta rychlost. Pár stránek navíc, kde bychom se víc sblížili s postavami by mi nevadil.

07.06.2023 4 z 5

Stříbrné město Stříbrné město Radek Sterakdary Starý (p)

Nebylo to špatné, líbilo se mi to. Zajímavý a originální nápad. I když Arilu bych ze začátku nejraději uškrtila. Hop sem hop tam, chvíli věřím tomuhle, chvíli tamtomu.

06.06.2023 3 z 5

V mrtvé zóně V mrtvé zóně Jakub Mařík

Tentokrát jsem se na knihu moc nedokázala soustředit, což samozřejmě není chyba knihy. Jako vždy spousta postav, které přicházejí a odcházejí dřív, než je poznáte, natož abyste si je zapamatovali. Už to začíná být trochu ohrané. Zajímavý start, pak objevení čehosi, příchod korzárů a 80% knihy bitva s nimi. Není to špatné, jen už to ztrácí šmrnc.

19.05.2023 3 z 5

Útěk z Falaise Útěk z Falaise John Flanagan

S ukončením Willových učňovských let ztratila série na svém kouzle. Už to není, co bývalo. A nejde jen o změnu rolí. Jakoby se autor vyčerpal a dnes už ani jeho nemůže bavit opakovat pořád ty samé stejné věty pořád dokola.

16.05.2023 3 z 5

Nalezený milenec Nalezený milenec J. R. Ward (p)

Za ten konec přidávám hvězdičku navíc. Na to,navíc se v knize moc nic dějově neděje, je dlouhá. Já vím, je to romance, takže vztahy jsou očekávané, ale Wardový vzorec "on chce ji, ona chce jeho, oba si myslí, že ten druhý ho nechce" už začíná být unavný. Když vás romantika v romantickém románu štve, je něco špatně.

09.05.2023 4 z 5

Stavitelé Stavitelé Daniel Polansky

Na tak krátký příběh to nebylo špatné. Byl zvláštní, přímočarý, se zvláštním ale osobitým stylem vyprávění. A na to, jak malo času jsem měla na seznámení se s postavami, si mě celkem snadno získali. Pokud nechcete nic náročného a pitřebujete změnit na chvíli styl knih, které obvykle čtete, jdou Stavitelé dobrou volbou

08.05.2023 4 z 5

Srdce Drengirů Srdce Drengirů Cavan Scott

Nenadchne, neurazí. Slabší průměr. Předešlý komiksový díl se mi líbil více. Rozhodně si čtenář musí dát pozor. I když tušil, podle anotací, co se semele, konec Srdce Drengirů mu může vyspoilerovat konec Sílící bouře. Na začátku komiksu je napsáno, že se to odehrává současně, což je pravda, takže si čtenář musí sám určit, co si "vyspoileruje" dřív. Ale na konci je jen zmínka o velké výstavě, tak to zas tak nevadí.

03.05.2023 3 z 5

Není strachu Není strachu Cavan Scott

Příjemné doplnění knih. Keeve je... zajímavá Jedi.

02.05.2023 3 z 5

A zrodí se píseň A zrodí se píseň Samantha Shannon

Konečně dočteno. Nemůžu říct, že by mě to zrovna chytlo. Postavy si mě nezískaly, děj byl nezajímavý a hlavní akce odbytá. V jediném okamžiku mě Page mile překvapila, jen proto, aby to všichni na konci zabili tím, že se bez protestů a bez otázek podvolí kdo ví komu. A takhle se prosím otvírá prostor pro další knihy. V nichž asipokračovat nebudu.

01.05.2023 3 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Jako první jsem viděla seriál, který se pevně drží knihy a dokonale ji kopíruje, co se osudu Simona a Daphne týče. Avšak aby seriál mohl vůbec na obrazovky, musí v dnešní době samozřejmě obsahovat všechny možné rasy a homosexualitu. Proti tomu nic nemám, i když v historické tvorbě to ráda nemám. Takhle z toho mám spíš pocit, že si historii díky tomu předtváříme tak, aby se nám více líbila. Ale což. Je to fikce, i když tahle snaha o gendrovou vyváženost za každou cenu je směšná a pokrytecká.
Nebudu hodnotit, co bylo lepší. Oboje má své kvality. U knihy oceňuji, že se zabývala hlavními protagonisty a omáčku nechala seriálu.

01.05.2023 4 z 5

Oběť Oběť Andrea R. Cremer

Tohle mi zkrátka nesedlo. Hlavní problém byly postavy, pak nemožné dialogy a nakonec uměle našroubovaná láska

26.04.2023 3 z 5

Píseň války Píseň války Michaela Merglová

Bolavý, bolavý konec. Protože šlo o velké finále, vyvrcholení všeho, co se začalo v předchozích dílech, chápu, proč se děj ubíral tak, jak se ubíral. A byl dobrý. Přesto mi však chyběly chvíle, kdy by Cuchenan s Minangarem vyráželi na cesty. Jejich vtip nahradila vážnost. Ač by se to do tohoto dílu nehodilo, přesto mi to chybělo. Kéž by to nebyl konec. Kéž by děj pokračoval dál dalšími a dalšími příhodami.
Kéž by k branám Dusu nedorazila válka.

25.04.2023 4 z 5

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Zajímavě zacyklený příběh. Možná jsem jen nedávala dost pozor, ale myslím, že ne vše bylo vysvětleno a pokud ano, tak ne k mojí spokojenosti. Nedokázala jsem si najít vztah k postavám a celkově mě děj bohužel moc nezaujal.

18.04.2023 3 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Z malého přání a ze strachu z obyčejného a nudného života vzniklo cosi neuvěřitelného. Adiie je velmi zajímavá postava, stejně jako Temný i Henry. Nejdřív jsem si myslela, že mě to nebude moc bavit, není to akční a rychlé fantasy. Je to pomalé, plynule ubíhající vyprávění napříč stoletími, které vás bude nutit se zamyslet nad spoustou věcí. Ale ty postavy mi svým vlastním tempem nakonec přirostly k srdci a já si je tam chci alespoň ještě chvíli ponechat. Ještě chvíli si je zapamatovat.

05.04.2023 4 z 5

Atlasova šestka Atlasova šestka Olivie Blake (p)

Tohle jsem málem nedočetla ani jako audioknihu, kde jsem schopná ledacos odpustit. Postavy nesymlatické, misto aby se čtenář o nich něco dozvěděl podle toho, jak se chovají a jednají v ději, jsou mu opakovaně podsouvány představy ostatních postav. Takže 6x6 popisů na jednu postavu. Kdo koho nemá rád a proč, s kým spolupracovat, koho využít a odkopnout. Myšlenkové pochody jednotlivých postav 80%, děj 20%.

26.03.2023 2 z 5

Mladí vyvolení Mladí vyvolení Marie Lu

Tento příběh v mých očích utrpěl hlavně tím, že jsem ho začala číst, když jsem měla čtecí krizi a nic mě extra nebavilo. Proto mi trvalo dva roky ho dorazit. Ve finále nebyl špatný, ale Adelina mě jako postava nijak zvlášť nezaujala. Enzo mi byl mnohem sympatičtější.

23.03.2023 3 z 5

Příběhy před usnutím Příběhy před usnutím * antologie

Opravdu rychlá a krátká rekapitulace Světla rytířů Jedi. Vlastně pouze jeho začátku, který se týká Legacy Run a Hetzalu.

21.03.2023 4 z 5

Pušky Avalonu Pušky Avalonu Roger Zelazny

Nebylo to špatné ani dobré. Bylo to zkrátka něco mezi. Neslo se to ve stejném duchu jako předchozí díl.

21.03.2023 3 z 5