Aghatte Aghatte komentáře u knih

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

"strhující a mrazivě emocionální thriller", no to bych se hádala, běžná, předvídatelná rodinná zápletka, kterak mrtvá není až tak svatá a zlý se projeví jako ještě větší padouch, a dobro je po zásluze odměněno, prolistováno, nenadchlo

10.06.2019 1 z 5

Deset přání …nikdy není pozdě na to, vydat se za nesplněnými sny… Deset přání …nikdy není pozdě na to, vydat se za nesplněnými sny… Katy Yaksha (p)

Nuda, nic zajímavého, odloženo, nepřečtené

10.06.2019 odpad!

Jednosměrná jízdenka Jednosměrná jízdenka Katy Yaksha (p)

Dilema zda si dát oběd nebo večeři a číst, jak opět popíjí capučíno nebo laté, a jak zavoněla káva.... Nevím, kdo to vydal a proč, ale paní by měla jít do práce a ne vysedávat v kavárničkách a psát o tom

10.06.2019 odpad!

Knihkupkyně Knihkupkyně Cynthia Swanson

První polovina super, líbilo se mi, jak si říkala, "to se mi děje?, no, tak to je jedno, co řeknu", ta bezstarostnost, ta nereálnost, ten sen.... Těšila jsem se, co se jí bude zdát. Pak jsem začala tušit, že úžasný život na zámku po boku milujícího (posvěcené zázračným seznámením a záchranou života) je ten pravý, a přestalo to mít grády. Měla jsem ji raději jako skromnou starou pannu, než úžasnou matku. Ale bylo to čtivé, sympatický jazyk, originální nápad,ve vlaku se zpožděním jsem to přečetla, a jak jsem za knihu byla ráda!
A hlavně tam je zásadní ta myšlenka, se kt. se naprosto ztotožňuji - člověk nemůže mít všechno a všechno má své stinné stránky. I ráj. A člověk se nemůže vrátit a začít znovu, nemáme další šance. Proto je aktuální žít teď a tady. minulost nezměním a budoucnost nemusí přijít. Důležitý je dnešek!

06.06.2019 2 z 5

Láska v prachu hvězd Láska v prachu hvězd Krystal Sutherland

Vypadá to jako letní čtení, puberťácký románek... Chtěla jsem prolistovat a odložit. Ale nejde to. Místy si myslím, že čtu Johna Greena. Autorka má silný potenciál. Ještě neodliší klišé či pathos od mistrovství, ale některé pasáže jsou opravdu silné a zároveň křehké, mrazivé, že se přistihuji, že je i opatrně čtu, abych jim neublížila necitelným zacházením. Těžko se to popisuje. Je to jako ta kniha. Střídá se všední deník s životním příběhem - výborně napsaným. Není to dotažené, ale určitě přečtu každou stránku a něco si i vypíšu do svého zápisníčku, něco, co nechci zapomenout. Pokud paní napíše další knihu, určitě už teď se na ni těším.

29.05.2019 5 z 5

Zhubni díky tukům: Tuky jako klíč k ideální tělesné hmotnosti a plnému zdraví Zhubni díky tukům: Tuky jako klíč k ideální tělesné hmotnosti a plnému zdraví Mark Hyman

Souhlasím, statistiky bych vynechala, stejně tak děkovné a oslavné písně, jinak zajímavé, ale žádný boom...

28.05.2019 3 z 5

Co pijeme a jíme? Co pijeme a jíme? Irina Vladimirovna Jermakovа

Téma zajímavé, mrkvová organická voda už našla místo v mojí kuchyni, všude je všechno od mrkve:-)) Nicméně, malinko mi vadí zpracování, jazyk, autor není spisovatel, ale léčitel. Kapitola o jídle mě až tak nezaujala, nic, co bych již neznala.

28.05.2019 2 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Autora jsem neznala, náhodou půjčeno v knihovně - zaujal mě název. Příjemné překvapení, že česká scéna dokáže vyprodukovat tak čtivou beletrii, historicky i sociálně velmi zajímavou. Za mě plný počet bodů a doporučuji všem. Líbil se mi nejen námět, ale i jazyk a sonda do "mozků" hlavních postav, prolínání přímé a nepřímé řeči. Trocha té duchařina nebyla na škodu.

21.05.2019 5 z 5

Ještě není konec Ještě není konec Michal Sýkora

Vynikající, konečně český autor "světové" úrovně, velmi dobře napsané a velmi výstižně popsané jednotlivé postavy a jejich uvažování. Film jsem neviděla, a knihu považuji za vynikající!

21.05.2019 5 z 5

Břicháč Tom Břicháč Tom Tomáš Kosačík

Nic extra se člověk nedozví, spousta lidí by takovou knihu mohla napsat. Nežrat a hýbat se :-), bez toho to nepůjde....

02.05.2019 2 z 5

Rychlý detox (7denní detoxikační program) Rychlý detox (7denní detoxikační program) Marion Grillparzer

Jedna z nejlepších knih na toto téma (a že jich je na trhu přehršel), krátce, jasně, příjemně, čtivě. Detox si pak má chuť dát každý

02.05.2019 5 z 5

Až na dno blahobytu Až na dno blahobytu Jan Keller

Totálně mě dostal, dala bych to do povinné literatury! Musíme zvýšit produkci, abychom odstranily následky zvýšené produkce... Lidé, čtěte. A líbí se mi i forma podání, kdy odborná literatura umí být podána čtivě i pro naprosté laiky

02.05.2019 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Šlo to, bála jsem se o Daphne, ale nakonec hepík byl, což v životě bohužel nebývá. A je škoda, že Amber svoje až nadpřirozené schopnosti naučit se okamžitě o čemkoliv cokoliv do nejmenších podrobností neotočila "správným" směrem, mohla být bohatá a slavná vlastním přičiněním a houževnatostí, ta jí rozhodně nechyběla :-))

27.04.2019 2 z 5

Ta hudba mi stále zní v hlavě Ta hudba mi stále zní v hlavě Agnès Martin-Lugand

Nečekala jsem mnoho, ale to se fakt nedalo. Slátanina.

27.04.2019 odpad!

Co pít, když... Co pít, když... Jarmila Mandžuková

Super čtivo pro zdraví, spousta praktických přírodních rad ne různé neduhy. Zjistila jsem, například a hlavně konečně, jak správně vařit černý rybíz list :-)) mimo jiné

19.04.2019 5 z 5

Skryté nebezpečí zdravých potravin Skryté nebezpečí zdravých potravin Steven R. Gundry

Působivé..., nutí přemýšlet o jídle jinak, čtivé, ač tyto knihy většinou nebývají, koupila jsem si ji, chci ji mít doma

Absolutní miláček Absolutní miláček Gabriel Tallent

Vím, že se to asi děje, ale nechtěla jsem to číst a už vůbec ne podrobnosti, po pár stránkách a jedné "noční epizodě" jsem to už jen prolistovala a s husí kůží odložila, nic pro můj pohled na svět. Když si můžu vybrat, budu číst něco jiného. Samozřejmě to neznamená, že to není silná kniha, jen mluvím o sobě.... Já to nedávám.

19.04.2019 1 z 5

Syn vražedkyně Syn vražedkyně Joy Ellis

Šlo to, myslím, že autorka zbytečně popisuje charaktery postav, hl.kladné hrdiny - policii, a někdy ty rozhovory jsou jak Rychlé Šípy...., zároveň působí jak banda amatérů - neustále jim někdo uniká a naopak davy prokluzují kolem "ostrahy", všude jsou zahradní domky, kt. nikdo neprohledá, plné důkazných materiálů, všichni se ne/řídí intuicí... Chápu autorku, co chtěla napsat, a nezatracuji to, přečetla jsem, bále jsem se na patřičných místech a půjčím si i další knihu, dám tomu šanci :-))

19.04.2019 3 z 5

Jen 27 dnů Jen 27 dnů Alison Gervais

Velmi čtivé, postavy příjemně sympatické, bavilo mě sledovat, jak postupují. Bohužel, už to, že se zjeví "Smrťák" a člověk může vše napravit..., mi zkazilo dojem. A samozřejmě závěr, kdy vlastně vůbec nevíme proč a jak se chystal zabít, a kdy se to řeší tím, že tu myšlenku smazal "už když vstoupila do kavárny"... Kéž by v životě vše fungovalo takto. Ale nezatracuji, moc hezká kniha, pár opakujících se slovních vazeb, ale nevadí, nikdo není genius, doporučuji přečíst jako oddechovku.

19.04.2019 3 z 5

Co když zemřu, než se probudím Co když zemřu, než se probudím Emily Koch

Mně se to líbilo a nemohla jsem odložit, dokud nedočtu. Pokud někdo čekal hepík v podobě probrání hl.hrdiny, celá kniha by působila směšně...., připouštím, ten útočník byl trochu krkolomně zakomponovaný, ale ještě uvěřitelné. Žila jsem v jeho hlavě a nenudilo mě to, naopak, jako zdravotník mám zas o čem přemýšlet a určitě si dám větší pozor na to, co říkám, před pacienty, kt. jsou "mimo"..., protože, kdo ví, co slyší, vidí, cítí, vnímají a co si myslí.