Aghatte Aghatte komentáře u knih

Život v pekle Život v pekle Henry Seymour (p)

(SPOILER) Tak to bylo hustý!
Fakt peklo, tentokrát brazilské.
Opravuji svůj názor na autora.
Začala jsem číst ve vlaku, ale dočíst musela doma, potř. jsem vědět, jak chudák holka dopadne.
Prodala své tělo nejprve do luxusního bordelu, tam si to ovšem příliš dlouho neužila, jelikož ji bohatý hnusák odvezl do džungle, kde ji přivázal řetězem k posteli. Těžko říct, kam chodila na wc…
Ovšem podařilo se jí uprchnout a našel jí ( velmi nepravděpodobně ) její snoubenec a vše dobře dopadlo.
Ufff :-D

26.07.2024 5 z 5

Krásná míšenka Krásná míšenka Henry Seymour (p)

(SPOILER) Už jsem si zvykla, že tento autor píše pouze a jen ze života prostitutek. To by mi tak nevadilo, proč ne, taky téma.
Co mi vadí, je styl psaní. Autor píše velmi nezáživně až stoicky.

Hrdinka se nedokáže vymanit z osidel prostituce, ač má opakované šance, prostě nejlépe a nejrychleji vydělané prachy. Či alespoň nějaké výhody, vždy platí svým tělem.
Nechápu její občasné zhnusení, od 13 let na ulici na Kubě, musí být už zvyklá na ledasco. Její matka byla taky dáreček, shledání po X letech a hned by ji poslala pást, dokud je hezká a štíhlá, musíme toho využít…
Konec s princem v bílým rolls-roycu to zabil úplně.
Tak nějak mi tvorba Henryho kazí edici, kdyby někdo otevřel jeho sešit jako první, bude si myslet, že Žena v ohrožení je totální brak.
Nemůžu doporučit.
Obálka zcela mimo mísu.

26.07.2024 1 z 5

Chlípnice Chlípnice Michał Witkowski

Witkowski má neobyčejnou schopnost vyprávět…
Pro mě tedy ne.
Vůbec se nedokážu začíst, a už vůbec mě dané téma neoslovilo.
Zřejmě jsem ta konzervativní většina.

26.07.2024 1 z 5

Zde žije jen smrt Zde žije jen smrt Sarah Moon (p)

Děsivý příběh o indiánské kletbě.
Hezky napsáno, uvěřitelná duchařina, bavilo mě to,
na cestu vlakem ráda doporučím.

20.07.2024 5 z 5

V náruči kanibala V náruči kanibala Barbora Walterová Benešová

Přiznávám, že knihu jsem zakoupila s čisté zvědavosti, co že tam bude za hnusárny. Nejsem na to pyšná, ale to byl jediný důvod.

Nevím, zda se jedná o fikci nebo je psáno na základě skutečné události, to je rozhodující pro hodnocení.

Rozumím tomu, že každá komunita, národ, kmen, mají svoje zvyky a tradice, která zase jiná skupina nechápe a nemůže tolerovat. To, co je u nás kanibalismus, je u nich běžný života běh, než někoho zakopat do země, tak si na něm pochutnáme.... Chápu také, že nejčastější činnost, které se hrdinka věnovala, bylo zvracení. jen to člověk četl, dělalo se šoufl.
Jazyk mi přišel dosti strohý, bez emocí, a přestože líčil strasti a hrůzy života, člověk tomu tak nějak nevěřil, tedy to, že se to hrdinky více dotýká. Přihlížela smrti svých druhů, a byla ráda, že ona zůstane naživu.
Zdálo se mi divné, že kdejaký kanibal umí anglicky, a že jde do pralesa sbírat byliny jako v Čechách na louku, a ví přesně na co která je.
A naopak, ženy v kmenu si neumí poradit s ničím.
a tak dále... prostě nevím.., a že by náčelník, snažíce se o potomstvo, plýtval životadárné semeno na orální sex ( který do té doby neznal ), tomu neuvěřím už vůbec.
Zvědavost ukojena, ale pocity rozporuplné, nevím, zda bych knihu doporučila.
Ale je běžně k dostání za pár korun, takže pokud jste na tom jako já, kupte si ji.
Následně budete litovat, jako já :-D

19.07.2024 1 z 5

Chorál mnichů Chorál mnichů Greta Jochum

Překrásný příběh, jeden z nejlepších v edici.
Stará kletba rodu, tajemství a záhadné bytosti. Složité souvislosti, kdy vše je, jak má být. Kruh se uzavřel.
Je čas otázek a čas odpovědí.

17.07.2024 5 z 5

Když zmizela Když zmizela Alex Dahl

Nelíbila se mi. Vůbec.
Zase střídání postav a příliš násilí na ženách.
A ten konec. Jako jediní dědicové… to jako vážně? Ani suchý chléb bych od toho sviňáka nechtěla.

17.07.2024 1 z 5

Mezi touhou po moci a zbožností - životy hříšných papežů Mezi touhou po moci a zbožností - životy hříšných papežů Siegfried Obermeier

Pro mě naprosto nestravitelná kniha, ale já jsem historický analfabet, tudíž moje hodnocení má cenu nulovou.

16.07.2024

Dáma kontra střelec Dáma kontra střelec Dominik Dán

(SPOILER) Ukecaná a zároveň děsně nudná kniha, doslova o ničem.
Půjčila mi ji kolegyně z práce, tak jsem po ní rychle skočila, ne, že bych se nemohla nabažit, ale nemám ráda půjčené věci, chci rychle vrátit.
Hvězda za trefný dvojsmyslný název, ale jinak…
Nechápu tak vysoké hodnocení, jdu krutě proti všem.
Za cenu 329, bych žádala aspoň něco, cokoliv, čím by mě detektivka zaujala. První případ se vyřešil sám ( skutečně nikdo v okolí neviděl kanál, a v něm smrtící nástroj? ), pak tedy celý pátrací tým může odevzdat odznaky a jít hrát šachy do domova důchodců.
A druhý případ s identitou, to bylo trapný celý, hlavně 50 str. se skutečným pilotem a jeho výslechem.
Nikdy více.

16.07.2024 1 z 5

Tajemství staré chůvy Tajemství staré chůvy Jane Robinson

(SPOILER) Tak v první řadě, chůva žádné tajemství neměla, v knize ji vymezí dva ubohé štěky, a následně umírá přirozenou smrtí.
Pokud si přečtete anotaci, dozvíte se vše, o co jde.
Příběh velmi prostinký a předvídatelný o hamižnosti a lásce, která zvítězí.
Moc se do edice ŽvO nehodí, spíš Román lásky, ale napsané to bylo pěkně, takže úplně nezatracuji.
Přečteno opět ve vlaku, a tam mi jednohubky bez hlubšího smyslu nevadí.
Pěkná obálka a lákavý leč zavádějící název.

14.07.2024 2 z 5

Dorotka, komediantka Dorotka, komediantka Maurice Leblanc

Pokoušela jsem se knihu přečíst, ale po třech večerech jsem na str. 43, (a to má
Kniha 260 str. ) a asi se dál nedostanu.
Příšerně nestravitelný jazyk poplatný době vydáni, a zatím příběh tak jednoduchý, že mi to prostě nejde.
Přemýšlela jsem, že knihu přeložím ze staročeštiny do současné češtiny :-D
Kniha je to krásná, stará, odrbaná, ale pro mě nečitelná.

12.07.2024

Strašidelné dědictví Strašidelné dědictví Aenne Bodmann

Pěkný příběh, dobře napsaný,
Tak 3/4 bylo vážně dobrých, pak to ale moc “ zesládlo “, tak nedám plný počet.
Ale bavilo mě to velmi. Já prostě miluju ty staré domy s ponurou historií a krásné, milé, nevinné dědičky, které ke štěstí přijdou.
Pro chlapa to ale není vůbec. Sice žena v ohrožení, ale hodně červená. Na cestu vlakem ideální čtení.

06.07.2024 4 z 5

Ďáblův deník Ďáblův deník Adrian Bednarek

Mám dosti rozporuplné pocity.
Jak píšou všichni, námět dobrý, napsat knihu z druhé strany.
( Ale zase žádný velký nápad to není, bylo to tu už spoustakrát, např. Nekonečná noc od ACH, ta je naprosto dokonalá. )

Ale nečte se vůbec dobře.
Hlavní postavy velmi odosobnělé, všichni, nejen řádící psychopat.
Všichni mají peníze, všichni chlastají, fetují, lžou a manipulují.
Studují na vysokých školách a budou z nich vážení občané.
Julie, coby Královna krásy, je jen sebestředné stvoření, které člověk nevěří ani pozdrav. Její "miluji Tě" je stejné jako "brýdééén".
Kuba, coby Řezník, je tak plochý, že mu člověk nevěří ani tu chladnokrevnost, ani tu potřebu zabíjet.
Důvod, proč vlastně musel zabíjet, to už bylo pro mě hodně za čarou,
a čím jsem starší, tím, hůře snáším popisy násilí. A že ho zde bylo, případ od případu barvitěji vykresleno. Poslední popis videa z místa činu už byl opravdu pro silné nátury.
Nikdy bych si knihu nekoupila a nikomu bych ji nedoporučila.
Vracím do knihovny a doufám, že brzy v mysli vytěsním, po dalších dílech už ani koukat nebudu.
Chudák autor, když má takovou fantazii, jak může vůbec usnout.

A teď musím najít nějaký úplně obyčejný příběh z našich luhů, kde se mají všichni rádi a vůbec nic se nestane.
Pro vyrovnání duše.

05.07.2024 1 z 5

Adora Adora Bertrice Small

V obsáhlé anotaci je uvedeno vše, co se v knize stalo, a víc nic.
Jen encyklopedické klišoidní popisy života v harému.
Její neustálé mdloby při sebemenším vzrušení začnou opravdu lézt na nervy už po třetí kapitole.
Nechápu, že to baví někoho číst.
Knihu jsem našla v knihobudce a zase ji tam ráda vrátím.

A v jednom komentáři jsem se dočetla, že to někdo četl v osmé třídě, to bych asi se svojí tehdejší neznalostí a naivitou
( hrála jsem si tenkrát s dětskou poštou, nejlepší dárek, co jsem kdy dostala ) asi spadla pod stůl :-D

02.07.2024 1 z 5

Vodní duch Vodní duch Jane Robinson

Jednoduchý příběh ze skotského zámku o zhýralém ožralovi, co si myslel, že za peníze koupí vše, a o chudé překrásné dívce, která ke štěstí přišla :-)
Oddechovka do vlaku, pěkně se četla.
Povedená obálka a poutavý název.

30.06.2024 4 z 5

Zlatá vařečka Zlatá vařečka Jessa Maxwell

(SPOILER) Pořady o vaření nesleduji a nechápu jejich oblibu.
Zkusila jsem tuto knihu jen proto, že je to něco jiného.
Nesnáším střídání postav, a tady jich je 7! To vážně nedávám. Do půlky jsem se snažila, ale strašně mě nebavily ty popisy pečeni a čekání až to vykyne a kdo co řekne na kameru.
Zápletku jsem pochopila, nebyla špatná, ikdyž malinko průhledná a překombinovaná.
Nemám ráda, když
Je viník nepotrestán, ač si oběť trest zasloužila za své chování, tak není řešení někoho odkráglovat, hodit to na jiného a hrdě si jít dál. Tím se z něj stane vrah.
Jo, a jméno Pradyumna, to je vážně hustý, to jsem nikdy v životě neviděla, asi nějaký fakír.

21.06.2024 2 z 5

Staré odrůdy Staré odrůdy Ewald Arenz

Může být něco zároveň poetické i patetické, něžné i syrové,
Lidské i drsné?
Tato kniha to zvládá na 1.
Je plná věcí k zamyšlení, z něčeho vás zamrazí a u něčeho se srdíčko tetelí a slza v oku zaleskne.
Jako život sám.
Příběh psychicky kdovíproč narušené dívenky a zlomené předčasně zestárlé zahořklé ženy.
Musí se číst pomalu a s citem, některé myšlenky vás vážně zasáhnou svou pravdivostí.
Film by byl překrásný s důrazem na prostředí, krajinu, barvy, vůně a přírodu, s vhodnou hudbou, úplně se už vidím v kině.

20.06.2024 5 z 5

Neteře paní plukovníkové Neteře paní plukovníkové Guy de Maupassant

Úsměvné dílko, které ale za chvilku začne nudit.
Děj nečekejte žádný, soft erotika je poněkud nenápaditá, celkově je to poněkud archaický výlet do dob minulých.
Obraz společnosti své doby, kdy ženy bylo nutno rychle provdati a ty se pak v manželství nudily, tudíž vyhledávaly různé kratochvíle, při kterých vystupovaly z oblaků batistu, aby spočinuly na nejedné pohovce či lenošce.

13.06.2024 2 z 5

Kniha ďábelských zaříkadel Kniha ďábelských zaříkadel Vanessa Crawford

Moc hezký souboj dobra a zla.
Povedené dílko, bylo to super!

01.06.2024 5 z 5

Zajatkyně na hradě Egenstedt Zajatkyně na hradě Egenstedt Susanne Michels

Pěkně napsaný napínavý příběh s detektivní zápletkou a proradným ničemou.
Bavilo mě to a cesta vlakem pěkně uběhla.
Super obálka, kt. ovšem nemá s obsahem nic společného. Ale to neva. Rozhodně ten lepší díl z edice.

01.06.2024 4 z 5