OnlineAghatte

Přečtené 1438107 neodolateľných smoothie receptov
? - červen 2022
107 neodolateľných smoothie receptov 2017, Petra Ondrašáková

Knihu jsem si půjčila v naší skvěle zásobené knihovně, jelikož jsem ji viděla za 449kč a to se mi vážně nechce dát. Byla v češtině, ale jinak opravdu nic nového. Pár nějakých rad, a spousta dokola se opakujících receptů, mrkev, jablko, chia, řepa.... Na inspiraci dobré, ale nic, co by musel mít člověk doma, pokud vystříháte recepty z různých časopisů, co se všude válejí - v každém časopise najdete recept na smoothie - nalepíte si to do sešitu, vytvoříte si podobnou knihu sami za minimální náklady. Co jsem se tam nedočetla a mám vlastní zkušenost, špatnou zkušenost a dokonce 2x. Pokud hodím do smoothie mixéru nebo blenderu datli bez namočení, zničí nože. Odrovnala jsem si tak už dva nástavce. Naštěstí mám jen obyčejný od Conceptu, stál asi méně než ta kniha, a má několik náhradních nástavců.. Pokud datle (fíky), tak vždy přes noc namočit. Také si nemyslím, že mléka ze semínek a ořechů jsou nízkokalorická, pokud rozmixuji 100g mandlí s vodou, stále to má energetickou hodnotu 100g mandlí, a ta není malá... Určitě bych nikdy nemixovala a nekonzumovala vaječné skořápky, také po tréninku, zejména delším a náročném běhu, bych počkala déle než 5 minut, než do sebe naleju mléko s rozmixovaným ovocem, mohlo by to mít rychlý průběh :-D Fotečky vcelku pěkné, ale to už je taková klasika, všechny ty retro zavařovačky a flekaté banány, u jedné fotky byly nafoceny jiné ingredience než ve složení, ale na tom vůbec nezáleží...


Šivovo třetí oko
? - červen 2022
Šivovo třetí oko 2014, Otakar Chaloupka

odpad!

Příšerná srágora. Lituji každého haléře, kterou jsem za ni dala. Vzala jsem si ji na 3h cestu do vlaku a ted´ nemám, co číst. Co to mělo být? A kdo mu to vydal? Myslela jsem, že papír je drahý a nedostatkový, plýtvat s ním na takový naprostý brak je vážně nezodpovědné!


Božská Coco
červen 2022 (17.-18.)
Božská Coco 2015, C. W. Gortner

Bylo mi jí vážně líto. Vždy ji nějaký nechutně prachatý snob ulovil jako kořist, a pak dal přednost tradicím… Neměla ráda sebe, nemohla být milována. Brali ji jako chlapa, kumpána, silnou a životaschopnou, ale nikdo ji nenabídl pevný základ a rameno, o kt. se lze s klidem opřít. Stále ve střehu, stále v očekávání zrady. To, co vybudovala, je neskutečné. Od jednoho kloboučku ke impériu světovému formátu. Chanel 5 mi nevoní vůbec, a bylo zajímavé zjistit, jak vznikala, a že vznikla vlastně omylem. Příliš těžká a příliš mnoho jasmínu… sám tvůrce s ní nebyl spokojený, a ono to jo ono:-) tedy pokud je někdo na ruské těžké odéry. Krásná kniha přečtena za dvě noci.


Zakázaná láska u císařského dvora
? - červen 2022
Zakázaná láska u císařského dvora 2012, Erika Bertenreiner

".... a pro čtenáře méně obeznámeného s dějinami rakouských, ale i pruských, saských, bavorských a jiných šlechtických rodů je někdy sledování děje velice obtížné..." Samý František, Josef, Karel, Žofie, Alžběta... Musíte mít k ruce atlas šlechtických rodů a neustále si připomínat, kdo je kdo


Sisi a její sourozenci
? - červen 2022
Sisi a její sourozenci 2004, Erika Bertenreiner

".... a pro čtenáře méně obeznámeného s dějinami rakouských, ale i pruských, saských, bavorských a jiných šlechtických rodů je někdy sledování děje velice obtížné...." Přesně tak...


Carevna
? - červen 2022
Carevna 2020, C. W. Gortner


Panovníci svaté říše římské
13. červen 2022
Panovníci svaté říše římské 1994, Petr Čornej

Pro člověka, který je - jako třeba já - naprosto tupý, co se týče historie, geniální kniha, kde na malém prostoru předkládá kompaktní informace. 1* a děkuji.


Jedna z pěti
červen 2022 (11.-13.)
Jedna z pěti 2022, Dagmar Digma Čechová

odpad!

Vůbec mě to nebavilo. Nesympatické osazení, předvídatelná zápletka, nudné rozhovory, "přátelství" - spíše známé a sousedky, co se nudí, a tak svorně chlastají... Manžel - ten proradný zrádce- byl jediná trochu normální a snesitelná postava. Objev roku, že pošlu věci po dětech nezištně dál? To jako vážně? Občas někoho potkám v "naší" mikině, ale že bych kvůli tomu založila blog a tam se prsila? A vůbec, do očí si nikdo nic neřekne, ale na blogu se doslova vyblije do světa vše a všem. Navíc velmi nudnou a nezáživnou a literárně nulovou formou. Krok stranou tato kniha, vrátím do knihovny a je zapomenuta.


Tajemství císařovniny krásy
červen 2022 (11.-12.)
Tajemství císařovniny krásy 2001, Jutta Wellmann

Nejsem císařovnou nijak fascinována a popravdě mi ani nepřijde extra krásná. Má příliš "sešlapaná ramena" a absenci klíčních kostí :-)) Knížečky o kráse a kondici císařovny se mi dostaly do ruky náhodou, přečetla jsem je a mohu ji jen litovat. Tato se mi líbila více než "Kondiční a dietní program", nicméně je to jen takový laskavý nicneříkající štěk. Zajímavé byly recepty v poslední části knihy, takové obyčejné, lidové a jednoduché, ale nevěřím, že něco z toho ona kdy jedla. Nedozvěděla jsem se, v čem plavala, co měla za úbor do vody, a naopak jsem poznala vynálezce legín. Knihu bych jako prostředek k udržení kondice rozhodně nedoporučila, pokud tedy nechcete skončit se dnou, revmatismem, otoky celého těla, bez zubů, bez lásky, bez sexu a v depresi. Zuby měla zničené od neustálého drbání citronem a sodou, ale to tenkrát nemohla tušit, že si tím škodí. Její 3 hodinové česání a celodenní mytí vlasů... Musela jsem se smát, když při 8 hodinovém trysku přes hory musela její družina tahat vše, co z ní odpadlo a ještě jí u toho předčítat.... Divím se, že ji nezavraždil někdo mnohem dříve. Chudák holka.


Strom života
? - červen 2022
Strom života 2017, Susan Wiggs

Předchozí kniha autorky - Knihkupectví ztrát a nálezů - mě chytla srdce mnohem více. Zde je silné téma, velký potenciál, ale vyznělo to naprázdno. Přečteno, ale jsem ráda, že jsem knihu nekoupila, jen zapůjčila.


Krysy
? - červen 2022
Krysy 2015, Pavel Jansa


Knihkupectví poslední naděje
? - červen 2022
Knihkupectví poslední naděje 2021, Emily Blaine

Poněkud hloupý příběh, hned od začátku mě vytočilo šroubovitě neuvěřitelné zakomponování záporného hrdiny do děje... Předvídatelný děj, kdy už po jedné větě víte, co bude zbytek knihy + trapná sexuální scéna na 5 stran, kam asi autorka vtěsnala všechna svá tajná přání, a neuvěřitelný konec. Dojemného tam není nic, humorného také ne. Hvězdičku nechávám za knihy a lásku k nim. Slaďárna, která tedy rozhodně není nic pro mě. Obálka se mi nelíbí, ale chytila jsem se na "knihkupectví" :-)) Je tam uvedeno ROMÁN, ale vážně jde o ROMÁNEK. Originál vyšel v HarperCollins, což mě mělo varovat....


Knihkupectví ztrát a nálezů
? - červen 2022
Knihkupectví ztrát a nálezů 2021, Susan Wiggs

Probrečela jsem prvních 60 a posledních 60 stran, mezitím se odvíjel krásný uvěřitelný pohádkový příběh.¨ Spousta milých lidiček, knihy všude kolem a nádherné vztahy. Pohladí po duši, ač je plný smutku, je zde i spousta naděje a mezi řádky uschováno nejedno moudro nejen z úst velikánů. "Naše rodina je založena na ztrátách...", říká dědeček. Ale je zde i neskutečně lásky a rodinných vztahů, které bych přála každému. "Přes žal a vinu neexistuje žádná zkratka." Obálka mi nevadí, celé je to o a ze San Franciska, tudíž myslím, že zvolena dobře. Vybrala jsem si v knihovně tři knihy, které měly v názvu KNIHKUPECTVÍ, a tato rozhodně vede. Autorka je zřejmě oblíbená a ve své vlasti i slavná, podívám se určitě i po další knížce od ní.


Knihkupectví pana Livingstona
? - červen 2022
Knihkupectví pana Livingstona 2022, Mónica Gutiérrez Artero

Všichni jsou kladní, krásní, laskaví a vílí... (Víla mi už začala lézt krkem ). A nikomu se nic nestalo. Všichni se mají rádi, jsou chytří a mají štěstí na lidi kolem sebe. Všechen svět je v jednom knihkupectví, které je moc krásné, a chodí tam i děti, psi, spisovatelé a všichni tam spolu žijí. O ničem, ale na plovárnu v létě dobré. Nic, co by si člověk měl kupovat, stačí půjčit a vrátit.


Kondiční a dietní program císařovny Sissi
? - červen 2022
Kondiční a dietní program císařovny Sissi 2003, Gabriele Praschl-Bichler

Poněkud "vykradená" kniha, bez souvislostí a se spoustou opakujících se informací. Bez úvodu, bez závěru. Autorka zde uvádí, že napsala již 6 knih o Sissi, tak asi předpokládá, že není potřeba nic vysvětlovat, že je má čtenář načteny. Zvláštní je, že autorka píše "....netrpěla ani anorexií ani bulimií jelikož při výšce 172 cm vážila kolem 50kg...", ale celá kniha je jen a jen o manipulaci s jídlem, neschopností přijmou své tělo, drastických hladovkách vs. přežírání, a nezřízeném cvičení, sebedestrukčním chování, člověk, který se váží a přeměřuje 2 x denně, zřejmě nějakou poruchu příjmu potravy mít bude.... Rozhodně nic, co bych musela číst znova a nic, z čeho by si člověk bral příklad, i historická hodnota je chabá. Pouze dobové fotografie jsou pěkné a zajímavé.


Případ Samorost
květen - červen 2022
Případ Samorost 2013, Pavel Jansa

Bavil mě ten kontrast mezi střízlivým, cynickým a velmi pevně na zemi stojícím detektivem vypravěčem a tajemným mužem, po kterém se slehla zem. Mohlo to sklouznout do nudy, ale drželo se to přesně na hranici, kdy to nepřestávalo bavit. Neskutečné množství v podstatě irelevantních informací jen dokreslovalo celkový obraz zvláštního neznámého. Vyřešení případu bylo velmi nepoetické, a tak nějak smutně obyčejné, ale to je život. Za mě 90% a zase jednou knížka, na kterou jsem se těšila a bylo mi líto, že je konec.


Nezvěstný z El Hierro
květen 2022 (21.-29.)
Nezvěstný z El Hierro 2006, Helena Hardenová


Záskok za pánaboha
květen 2022 (27.-29.)
Záskok za pánaboha 2012, Pavel Jansa

Pěkná psychologická detektivka, časy rádoby zapomenuté... Četlo se to dobře, vypravěči sympatičtí a příjemná lidová čeština. Nebyl důležitý cíl ale cesta.


Sebranka
? - květen 2022
Sebranka 2007, Petr Eidler


Klub elitních milenců
květen 2022 (19.-21.)
Klub elitních milenců 2008, Petr Eidler

Pěkně se to četlo, autor mě baví, líbí se mi jeho civilní hrdina a jeho amatérské vyšetřování, i pan Lála je zajímavá postavička ve všech dílech série. Jak bylo řečeno i v knize, nechápu, kam všude se dostane a kdo všechno s ním mluví, když vlastně právně ani jinak nemá žádné pravomoci. Zajímavé téma "možné pandemie", když nyní už všichni víme, jaké by to bylo.... Boj farmaceutických firem, koloběh peněz, svět bohatých hajzlíků a chudáci holky, které si myslí, že jsou trochu víc, ale stejně je všechny berou jen jako ku... Motiv zločinu zajímavý a neotřelý. Opět mi není jasný vztah hlavního hrdiny a manželky, ta jeho žena je šíleně nepříjemná vedlejší postava. Prostě kráva.


Sleduji tě
květen 2022 (14.-19.)
Sleduji tě 2021, Michael Robotham


Ukvapený Sam
? - květen 2022
Ukvapený Sam 2006, Pelham Grenville Wodehouse

Přečetla jsem to, nesmála jsem se ani jednou, tak nějak mám pocit nesmyslně ztraceného času, od půlky jsem už přeskakovala, vadí mi neustálé opakování již řečeného a předvídatelná zápletka, občas něco trefně pojmenované, ale nic, z čeho by si člověk sedl na zadek a bez čeho by nemohl být. Možná v létě na nějaké chatě na samotě by sedla lépe, a asi tak je i zamýšlena, na dovolenou, kdy je mozek v útlumu.


Pocit hanby
? - květen 2022
Pocit hanby 2022, Linda Castillo

Šlo to, knihy s Kate Burkholder jedou jako přes kopírák podle stejné šablony, začátek byl slibný, pak už můj zájem slábl, a rozuzlení nebylo nijak šokující, spíš smutné a předvídatelné, rozhodně nestálo za tolik masakru. Vadí mi upozorňování na to, co je v práci detektiva důležité, a jak pak nejprve všichni důkladně pošlapou místo činu a následně tam začnou něco hledat.... Obálka je krásná, název jsem nepochopila - nenašla jsem souvislost s dějem, ale rozhodně je to poutavé pro prodej :-) Vždy tuto sérii víceméně zdrbnu, ale ne na tolik, abych neotevřela další díl....


Štafeta smrti
? - květen 2022
Štafeta smrti 1992, Zdeněk Bidlo

odpad!


Osudová havárie
květen 2022 (05.-06.)
Osudová havárie 1992, Jan Cimický

Úsměvně naivní pokus o "drsnou" detektivku. Policie vypadá jako banda idiotů, padouši jsou nakonec také jen tři paka, a Martin Rust je parodie na Bonda. Vše se vyřeší pomocí dopravních nehod. Trapas.... P.S. Zdejší anotace neodpovídá, patří k dalšímu dílku - Konečně umřít - Zdeněk Třešńák


Umírající detektiv
únor - květen 2022
Umírající detektiv 2018, Leif G. W. Persson


Rudý démon
březen - květen 2022
Rudý démon 2011, Čchiou Siao-lung


Vraždy v lázních Poděbrady
květen 2022 (01.-06.)
Vraždy v lázních Poděbrady 2003, Roman Cílek


Vražda v Tereziných lázních
? - květen 2022
Vražda v Tereziných lázních 2002, Pavel Svoboda

Do vlaku dobré, ale jinak nic moc. Anita a její kolegyně se bavili...! To projde přes korekturu? Proč je za téměř každým dialogem otazník? Hlavní hrdina mi nebyl moc sympatický, a lázně, kde je jedna sestřička a jedna recepční a jedna masérka... To nemají směny? Kdo je střídá a jak vybírají dovolenou? Práce žáka základní školy. Vrah manželky, který dostal 7 let a po 5ti už honí ženský v lázních... Amatérské pátrání a policie vypadá jako banda tupců... Vražda, pokus o vraždu, prostituce, obchod s dětmi, dětská pornografie, samý těžký kalibr, ale zde podáno jako krádež v sámošce. Rozpaky.


Vražda na ostrově
? - duben 2022
Vražda na ostrově 2003, Jan Cimický

Takové naivní pohodové čtení. S mnoho zbytečnými výkřiky do tmy ( ta dnešní mládež, ten osvěžující salát, ta pohoda mezi muži... je jich tam milion ), ale to už jsem u tohoto autora zvyklá. Rozuzlení velmi diletantské, vrah mě napadl hned, jak tam zazněl, ale nedozvíte se proč a jak to udělal, ani jak se našla další dívka... Dalo se to, četla jsem i horší, ale nic, co by musel člověk mít doma, odnesu do knihobudky pro další čtenáře.


Doručovatelky
? - duben 2022
Doručovatelky 2022, Alex Smith

Začalo to nesmyslně - kdo by poslal v "monzunovém lijáku" dítě rozvážet NA KOLE noviny?! Taška byla voděodolná, ale po vyndání noviny byly mokré na hadr, proč je doručovat... Dítě je sice omyvatelné a odolné, ale žádný rodič by to neudělal. Podivné vyšetřování, kdy se hlavní hrdina (nejlepší na únosy ) pouští do sólo akcí, a ostatní "posily" přijdou vždy, až když on je na pokraji smrti a v poslední minutě mu sličná kolegyně zachrání život. Děti líčeny jako banda nezvladatelných ječících tyranů, kterým zavře ústa pouze jídlo nebo vejrání na obrazovku. Popisy násilí na dětech nečtu vůbec, to přeskakuji. Takže já nesdílím všeobecné nadšení, spíš rozpaky a zklamání. Premedikace na další díly - padouch chce říct, co se stalo jeho ženě, ale nedořekne to, tudíž čtenářky (nečekám, že toto čte chlap) dychtivě vyhlíží další díl, zda tam vyjde najevo, kdo, kam a proč unesl ženu nejlepšího specialisty na únosy. Zabralo to, bude-li další díl, půjčím si ho, abych ho mohla zase zdrbnout :-)


Případ Bílá skála
? - duben 2022
Případ Bílá skála 1981, Jan Cimický


Dívka z přehrady
? - duben 2022
Dívka z přehrady 2010, Jan Cimický

Dosti slabé, moc mě to nebavilo, zvláštní věty, kdy jsem vůbec nechápala, co tím chce autor říci, hlavně rozhovory vázly. Také nemístné detailní popisy postav.


Vražedná past
? - duben 2022
Vražedná past 2004, Jan Cimický

Překvapivě nadprůměrná detektivka o podnikatelích, mafii, vydírání a smyslu života. Přečteno ve vlaku, nešlo odložit. Bylo mi hlavního hrdiny tak moc líto. Zde to dopadne relativně dobře, ale spousta lidí takové štěstí nemělo, v devadesátých letech nejeden člověk prostě "zmizel". A pachatel neznámý.... :-((


Útěk do klece
08. duben 2022
Útěk do klece 1990, Jan Cimický


Záhada počátkem léta
duben 2022 (05.-06.)
Záhada počátkem léta 2003, Jan Cimický

Taková směsice filmů a seriálů Sestřičky, Básníci a My všichni školou povinní... v knižní podobě :-) Pěkný příběh, detektivka to není, ale četlo se mi pěkně. Fascinuje mě, že byla vážně střediska a pohotovosti v každé vesnici, dnes ani větší města nemají nic, vše se centralizuje, ruší se pohotovosti, porodnice, dětská oddělení, i akutní péče, za vším musíte do okresních a krajských nemocnic.


Uprostřed sněžení
? - duben 2022
Uprostřed sněžení 2013, František Uher

Vůbec mě to nebavilo, zvláštní jazyk, kdy jsem ve větách ztrácela pozornost a souvislosti, mnoho postav, a bylo mi jedno kdo a co udělal... Pravda ´, sněžilo skoro v každé větě...:-) Fíha, ten člověk napsal 167 knih????!!! Kdo mu to vydává? Já už po další jeho knize tedy asi koukat nebudu.


Poslední zastávka smrt
? - duben 2022
Poslední zastávka smrt 1980, Jan Cimický


Andělský prášek
? - duben 2022
Andělský prášek 2003, Jan Cimický


Případ smrtících snů
? - duben 2022
Případ smrtících snů 2015, Jan Cimický


1 ...