Aghatte

Přečtené 1116Léčivá síla divokých bylin a zeleniny
? - leden 2021
Léčivá síla divokých bylin a zeleniny 2017, Wolf-Dieter Storl

Na autora mě navedla kamarádka, které jeho knihy doslova sbírá :-) Půjčila mně na zkoušku tuto a velmi se mi líbila, doporučuji všem, co mají o problematiku zájem. Ráda bych ji měla i doma, ale knihy pana Storla jsou vesměs všechny drahé. Určitě stojí za vypůjčení a prolistování. I když neumím si představit, co chrlí v dalších 24 knihách, asi se to bude dosti opakovat. Pokud na něj narazím v antikvariátu, určitě zamíří k nám domů :-)


Zdraví je v hlavě, ne v lékárně
leden 2021 (21.-23.)
Zdraví je v hlavě, ne v lékárně 2010, Alexander Svijaš

Mám ráda knihy z nakladatelství Eugenika, nikdy to není žádná komerce. Všichni ti léčitelé z východních zemí mě prostě baví. Zde to bylo stejné. Nic, co by člověk nevěděl, ale je dobré to připomínat. Psáno poutavě a příjemně. Nějaké překlepy tam byly.


Nesmrtelný hrabě
? - leden 2021
Nesmrtelný hrabě 2019, Kristýna Freiová

Půjčila jsem si ji z knihovny. Doma ji mít nemusím. Vím, co tím autorka sleduje, na českou scénu je to nadprůměrné, ale nějak moc mě to nezasáhlo. Článek v Celostní medicíně, nádherný rozhovor s autorkou, mi toho dal víc. O Luciferovi jsem četla také v nedávné době celé pojednání, jak to s ním vlastně bylo, jak vznikl- naštěstí, jinak bych to tady nepochopila. Příběh sám byl celkem nijaký, ale někam ty moudra zakomponovat musela.


Parfém bláznivého tance
? - leden 2021
Parfém bláznivého tance 2003, Tom Robbins

Četla jsem ji teď podruhé, jelikož mě na ni pan Storl (ve své knize Léčivá síla divokých bylin a zeleniny v kapitole o řepě) nenápadně opět navedl. Miluji ta neobvyklá slovní spojení, které umí snad jen Tom Robbins. Dokáže být originální v každé knize. Směsice moudra, humoru, ironie, hlubokého poznání, smyslnosti splyne do nevšedního zážitku, a kniha se čte sama. Pan autor sám má lidstvo přečteno už dávno.


Recepty pro zdraví
? - leden 2021
Recepty pro zdraví 2014, Jelena Svitko


Milé dítě
? - leden 2021
Milé dítě 2020, Romy Hausmann

Jako všichni přede mnou. Začátek byl výborný, pak už to bylo jen dobré. Nemohla jsem se ubránit pocitu, že jsem to už četla, ač je to nová kniha. Připadám si při čtení jako oběť, nechutné pasáže vymazávám, přeskakuji. Nemusím to mít popsané do každého odporného detailu. V knize je vidět, hlavně z "pohledu dětí", že autorka většinu času tráví ve společnosti znevýhodněných, utlačovaných, týraných a jinak životem poznamenaných lidí i dětí. To prostě nevymyslíš. Za to má velké plus!


Třetí na řadě
? - leden 2021
Třetí na řadě 2020, Allison Brennan


Reflexní terapie jako životní styl
? - leden 2021
Reflexní terapie jako životní styl 2007, Július Pataky

Naprostá bomba, jejich knihy mě nikdy nepřestanou fascinovat. Učím se podle nich, ale jde to pomalu, což nevadí. Něco už je i na mě moc - urinoterapie, tao sex, ale ostatní - věřím jim každé slovo.


Bylinky - Léčivá moc přírody
? - leden 2021
Bylinky - Léčivá moc přírody 2017, Jarmila Mandžuková


Nebuďme kyselí, buďme zdraví
? - leden 2021
Nebuďme kyselí, buďme zdraví 2012, Hana Synková


Všechno je jedlé
? - leden 2021
Všechno je jedlé 2009, Hana Synková

Souhlasím, každý, koho zajímá zdravá strava "počesku", má ji už doma :-) Paní Synková je záruka, že nešlápnete vedle.


Zdravě bez hladovění
? - leden 2021
Zdravě bez hladovění 2017, Joe Colella

Krásná knížka jako taková (Esence je zárukou krásných knih), už sama o sobě je potěšením. Dá se teď koupit za pár kaček, koho trápí dané téma, doporučuji koupit. Neprohloupíte. Nebo věnujte jako velmi pěkný dárek.


Řešení hladiny krevního cukru
? - leden 2021
Řešení hladiny krevního cukru 2015, Mark Hyman

Kdo má tento problém, doporučuji zakoupit, ve spoustě knihkupectví kolem 50kč. Za jídlo utratíte mnohem víc, tak těch pár šestáků obětujte!


Zbavte se svých kil bolesti
? - leden 2021
Zbavte se svých kil bolesti 2007, Doreen Virtue


Zázraky archanděla Michaela
? - leden 2021
Zázraky archanděla Michaela 2010, Doreen Virtue

Tedy Rafael mě nadchl víc, zde to v podstatě byly jen příhody ze života jiných lidí, Doreen tam měla tak 1% prostor. Nicméně, pokud nevíte kudu kam, zavolejte Michaela, a hlavně své děti seznamte s Michaelem, budete mít bezpečnější a krásnější život, vše zlé se vám obloukem vyhne.


Léčivé zázraky archanděla Rafaela
? - leden 2021
Léčivé zázraky archanděla Rafaela 2011, Doreen Virtue

Úžasná knížečka, kupte si ji, nebo věnujte jako dárek někomu nemocnému nebo moc nešťastnému. Já ji miluju!


Biokuchařka
? - leden 2021
Biokuchařka 2010, Thomas Thielemann

Nebrat! Každá jiná je lepší.


Kublanka vaří doma - Přes 70 důvodů, proč vařit doma
? - leden 2021
Kublanka vaří doma - Přes 70 důvodů, proč vařit doma 2017, Jakub Kard

Jedna z nejkrásnějších kuchařek, co jsem kdy viděla ( a že jich bylo!). Nádherná grafika, jednoduché, dostupné, lákavé recepty, celkově velmi podařený kousek. Kuchařka, ze které budete opravdu vařit, a ne ji jen vystavovat vedle tisíce jiných. Nebo velmi vhodná jako dárek pro mladou rodinku. Navíc stála jen 39kč, no, nekup to :-)


Barvy života
? - leden 2021
Barvy života 2003, Pamala Oslie

Zjistila jsem, jakou mám barvu a zda mám správné zaměstnání (ano), knihu posílám dál.... Víc mi nedala.


Noční návštěva
? - leden 2021
Noční návštěva 2020, Carol Goodman

Na to, co psali v úvodu o autorce, jak píše a vyučuje tvůrčí psaní na univerzitě.... Námět dobrý, ale to zpracování. Vážně neuvěřitelné, že někdo cizí vleze do domu, kde nikdy nebyl o nikom nic neví, otevře zamčenou zásuvku a je mu všechno jasné od A do Z.... Myslím, že za týden o knize nebudu vědět nic, a ani na název si nevzpomenu.


Stará tajemství
leden 2021 (12.-14.)
Stará tajemství 2020, Patricia Gibney

Předchozí díly jsem nečetla, mám je zabukované v knihovně a neovlivním, kdy to jak přijde. Protože mám už něco načteného, vraha jsem odhalila hned v prvních kapitolách, stejně tak jsem si říkala, jak to bude s tím otcem, a trefa, takže šokující překvapení se nekonalo. Vadily mi i ty "školácké" rozhovory, příliš umělé, "jdeme dovnitř, ať tu nestojíme na dešti", kdyby nepršelo, tak asi vyšetřují místo činu v domě z ulice.... Celkově mě to ale nebavilo, příliš deprese a hnusu, chudáci všechny ty děti, minulé i současné, Lottie se jako matka tedy také nevyznamenala, zmiňovaná "dvojčata, která byla ve svých pokojích", zatímco probíhalo domácí násilí.... Neustálá potřeba všech se napít, potřeba jít na vzduch, také jsem z toho velmi rychle vybruslila. Pokud chcete napsat světový bestseller, musíte mít dostatek mrtvol - s detailním popisem, neschopného chlastajícího vyšetřovatele, pár úchyláků, dostatečně týrané ženy a děti, a je to na světě. O ničem jiném ani nepište, to nikoho nebaví. Ač se mi to nestává, i já se zde ztrácela ve jménech a vazbách, kdo, kde s kým a kdo z toho vzešel. Kitty, Tessa, Rosa... za chvíli jsem nevěděla, která je která. A ještě ta překombinovaná zápletka s Alexis a kyberzločinem, to už bylo moc! Pokud bude další díl, mám strach, že se vydá po této stopě a to už já číst nebudu.


Mým marodům – Jak vyrobit pacienta
? - leden 2021
Mým marodům – Jak vyrobit pacienta 2010, Jan Hnízdil

Informace zajímavé, kniha nikoliv. Výběr z novinových článků.


Reflexní terapie a nečekaná odhalení
? - leden 2021
Reflexní terapie a nečekaná odhalení 2013, Július Pataky

Přínosné dílko obou oblíbených terapeutů, líbí se mi jejich pojetí Boha, a celkově to bylo velmi příjemné čtení. Mám teď pocit, že zdraví je opravdu jen v mých a samozřejmě božích rukou, hlavně nechodit k lékaři :-) I když bohužel v akutních případech žádná sebeléčba nikdy nepomohla, vždy jen trpělivost a čas. Jakože zmáčknu bod a do 5 minut jsem jako rybička, toho bych se tedy chtěla dožít. Mačkám už 2 měsíce, a pak člověk neví, zda by to nepřešlo i bez mačkání... :-) Aha, tak to už jsme zase u víry. Vrhnu se i na další dvě knihy od těchto autorů o reflexní terapii. Doporučuji! A poznámka pod čarou, nejvíce sci-fi pasáž mi přišla, kde pána bolel loket, zavolal a za den šel přímo do jejich ordinace. Od 4.1 se kamkoliv snažím dovolat, nejdříve termíny na konci února, a to nejsou slavní léčitelé, v lepším případě, v horším vám tam prásknou telefonem "no, takhle to nefunguje, co chcete, proč sem voláte, kdo vás posílá, no, sem nechoďte...."


Bůh před soudem: otevřený dialog
leden 2021 (05.-08.)
Bůh před soudem: otevřený dialog 2010, Gerhard Padderatz

Malinko mi tam vadí ten Lucifer, v ostatních podobných knížkách už je jen dobro :-) Je to ale nutné pro vysvětlení svobodné vůle, pokušení a páchání zla. Jako vysvětlení úplných základů bible super, pokud pojedete na kratší cestu vlakem, doporučuji přečíst, a když Vás to neosloví, můžete zanechat v knihobudce, kde jsem ji i já objevila.


Život je sacra zajímavej
prosinec 2020 - leden 2021
Život je sacra zajímavej 2013, Marek Vácha

Obou pánů si nesmírně vážím, a cokoliv vzejde od nich, beru jako dobré. Ne se vším souhlasím, ne vždy se můžou trefit, ale jsou pro mě známkou životaschopné církve, cítím z nich pokoru a úctu k životu, ale i schopnost sebereflexe, humoru. Nemám pocit, že něco kážou, pouze nabízejí svůj pohled na svět, a mně se líbí. Jsou o milion světelných let daleko přede mnou, ale nikomu a ničemu to nevadí. Život je cesta a každý z nás tu má své nezastupitelné místo.


Nebezpečné plísně kolem nás
leden 2021 (05.-08.)
Nebezpečné plísně kolem nás 1997, Christine Heideklang

Zajímavá knížka nejen o plísních, ale o životě, Bohu a úctě ke všemu kolem nás, co může každým okamžikem skončit. Nic není samozřejmé, a nic hmotné není skutečné a nemá smysl... Je už více než 20 let stará, ale to ničemu nevadí. Co mi ale vadilo hodně, byly odkazy na různé práce jiných autorů v němčině, bez poz., zda vyšly v češtině a pod jakým názvem. Sem tam také nějaké překlepy.


Čapci
? - leden 2021
Čapci 1998, Marie Šulcová


Malé ženy
? - leden 2021
Malé ženy 2009, Louisa May Alcott


1984
? - leden 2021
1984 2003, G. Orwell (pseudonym)


Jóga po celý rok
? - leden 2021
Jóga po celý rok 2019, Zuzana Klingrová


Od slz k vítězství - Spirituální cesta od utrpení k osvícení
prosinec 2020 - leden 2021
Od slz k vítězství - Spirituální cesta od utrpení k osvícení 2017, Marianne Williamson

Knihu mám doma dva roky, trochu mě odrazovalo to slovo "vítězství". Nastala její doba a já ji přečetla za tři noci. Světoznámou lektorku vůbec neznám. Knihu jsem přihodila do košíku, stála 49kč, když už člověk stejně platí poštovné... Nesmírně mě to obohatilo. Nebylo tam nic, co bych nevěděla, ale tak hezky podané, citlivě a chápavě. Kdo nezažil, nepochopí. Autorka si prošla svým peklem a vyšla jako nový člověk. Své poselství podává dál. Není to nic fanatického ani nepřirozeného. Líbily se mi i pasáže, kde vysvětluje všem známé biblické výjevy, co tím chtěl vlastně ten Bůh říci, jak to lze aplikovat na dnešní dobu, na dnešního člověka. V jádru jsme všichni jen jedno, láska a boží dílka. Ač se tomu někdy velmi těžko dá uvěřit...


Život bez nemocí
? - prosinec 2020
Život bez nemocí 2011, kolektiv autorů

odpad!

Připadá mi to jako série článků z nějakého časopisu pro ženy svázané do hodně tlusté knihy. 400 stran zbytečností. Např. rada: leťte prvním ranním letem - uklizeno, žádné zpoždění - všichni, prosím vás, kdo poletí těmi ostatními, nevím. Při plísni perte v teplé vodě. Studená nestačí....To by jeden neřekl. V tomto duchu celá kniha.


Honba za Annou
? - prosinec 2020
Honba za Annou 1993, Kenneth Robert Gordon Browne

Šlo to, ale žádná hitparáda to není, nenáročná oddechovka ve stylu ČB meziválečných komedií. Jazyk vcelku vtipný.


Uzdravení skrze víru
? - prosinec 2020
Uzdravení skrze víru 2007, Michael Marsch

P. Marsch je velmi inspirativní člověk, kniha je plná myšlenek a vysvětlení, které pomůžou leccos pochopit a uchopit nejen ohledně uzdravení. Jediné, co mi tedy výrazně vadí a vlastně to "zničilo" celou knihu jsou ty otázky. Lepší by byl souvislý text. P. Marsch pronese větu, myšlenku, moudro a na dalším řádku to ten druhý zazdí nějakou stupidní otázkou...


Ohníčky všude kolem
? - prosinec 2020
Ohníčky všude kolem 2017, Celeste Ng

Mě to vůbec nebavilo a ráda pošlu dál. Podle obálky ani názvu bych si sama knížku nikdy nevybrala (mám druhé vydání z Ikaru z roku 2020, kde jsem až teď pochopila, že je asi na obálce záběr ze seriálu). Nenapadá mě nic, co ke knize dodat. Nic.


Vzdělaná
? - prosinec 2020
Vzdělaná 2020, Tara Westover

Krev skutečně není voda, a pokud v tom někdo vyrůstá a nic jiného nezná, těžko se ptát, proč tam zůstávala a proč si to nechala líbit. Skutečně svou rodinu milovala, i přes to všechno. A musíme si uvědomit, že to psala až z odstupem a paměť ji častokrát zrazovala. Ve spoustě rodin se dějí věci, které se omlouvají, dělá se, že nejsou, nebyly, a nikdo nechce přímo obviňovat své nejbližší, hledá pro jejich počínání omluvy a pochopení. Trochu mě překvapilo americké školství a celý ten sociální systém, jak někdo může jít na vysokou a nikdo po něm nechce žádná předchozí potvrzení a vysvědčení. Zní to jako pohádka, pokud uděláš test, může jít kdokoliv kamkoliv, žádné průměry z předchozích ročníků a body za mimoškolní aktivity... A ty rodné listy a občanky, na život žádný papír nepotřebujete, ale k řízení auta ano... A ani se mi moc nepodařilo nakouknout pod pokličku tradiční mormonské kultury, bylo tam spousta protikladů a výkyvů. Na něco byli ortodoxní až moc, a v něčem zase překvapivě tolerantní. Fascinovaly mě ty úrazy a je s podivem, že se ty děti dožily dospělosti. Tatínek totální magor, ale zase tam všude byla cítit ta rodinná pouta, láska a pospolitost. Přiznám se, že ke konci už mě kniha přestávala "bavit", i když je to v tomto případě hloupé slovo. Nešlo o zábavu. Ztrácela jsme pozornost a jen listovala.


Proč pandy dělají stojku
? - prosinec 2020
Proč pandy dělají stojku 2008, Augustus Brown


Obyčejný život
prosinec 2020 (18.-23.)
Obyčejný život 1937, Karel Čapek


Stehlík
prosinec 2020 (22.-23.)
Stehlík 2015, Donna Tartt

První půlka bezvadná, hltala jsem každou stránku a přála si jen číst a číst. Od dospělosti jsem se už jen trápila. Dočetla jsem v domnění nějakého vyššího poslání - které se ovšem nekonalo. Nemohla jsem vystát Borise - znám ty typy, co se přisají na bezmocné a táhnou je sebou, zjevují se a opouštění, kam šlápnou, sto let tráva neroste, dobře si vědomi, že Theo za trochu lásky šel by světa kraj. Konec tento pocit ještě umocnil. Štěnice, nic jiného. Nevěřila jsem mu ani pozdrav. Vždy mu šlo pouze o svůj prospěch. Tatínek to samé v bleděmodrém. Snoubenka - bezcitná ledová královna. Chudák Theo, měl to spočítané. Velmi sympatická pěstounská rodina, měla jsem ráda tu "chladnou" maminku, která, jak se ukázalo, měla citu přehršel. Hobie byl miláček, odskákal to na všech frontách, a stále dokázal chápat a odpouštět. Kapitoly s ním, to jsem si doslova rochnila. Bavila mě ta rozsáhlá souvětí, trysk myšlenek a asociací, pouze, když vykládal Boris, přeskakovala jsem. Taktéž "gansterskou" pasáž jsem nesnesla číst. Překlep jsme našla jen jeden: hlas zaměněn na hlad, ale nečetla jsem každé slovo. Dobré čtení, ale Pulitzerova cena..., jsou i lepší knížky.


Život bez tebe
? - prosinec 2020
Život bez tebe 2018, Katie Marsh


1 ...