Deset přání …nikdy není pozdě na to, vydat se za nesplněnými sny…

od:

Deset přání …nikdy není pozdě na to, vydat se za nesplněnými sny…

Inspirativní román mladé autorky, jejímž ži­vot­­ním krédem je přesvědčení, že cokoli člo­věk v životě ze srdce chce, toho také může do­­sáhnout, okouzlí svým nakažlivým opti­mis­mem a energií každého, kdo má chuťť a odva­hu vzít osud do svých rukou a proměnit své nejsmělejší sny a přání ve skutečnost. Stačí po... celý text

Inspirativní román mladé autorky, jejímž ži­vot­­ním krédem je přesvědčení, že cokoli člo­věk v životě ze srdce chce, toho také může do­­sáhnout, okouzlí svým nakažlivým opti­mis­mem a energií každého, kdo má chuťť a odva­hu vzít osud do svých rukou a proměnit své nejsmělejší sny a přání ve skutečnost. Stačí poslou­chat své srdce a nebát se riskovat.

Příběh, utkaný z autorčiných vlastních ži­vot­­ních zkušeností a zážitků a zpestřený hra­vým humorem, se odehrává stří­davě v Praze, Bar­celoně a Římě. Na začátku ro­má­­nu je hlav­­­ní hrdinka, třicetiletá návrhář­ka a majitelka malého butiku v centru Prahy, díky nečekané události donucena podívat se pravdě do očí: její vysněný život se proměnil ve snůš­ku iluzí a sebeklamů. Návrhářstvím se Alice toužila živit odjakživa, ale mělo to být jinde a jinak. Miluje slunce, moře, jižní temperament a svobodu. Místo toho sotva přežívá v zastrčené pražské uličce, kde neúnavně tvoří své éterické modely, které zde ovšem nena­chá­zejí tu správnou klientelu. Odvážné sny se časem smrskly na každodenní úmornou ruti­nu a čím dál víc ústupků. Její osobní i profe­sio­­nální život, z něhož se vytratila veškerá ener­gie a tvůrčí elán, jako by zcela zamrzl.
Při náhodném setkání s jedním velmi atrak­­tivním mužem Alice doslova prozře – uvědomí si, že to, co vždycky chtěla, je na hony vzdálené tomu, co dělá a jak žije ted’, a dojde jí, že se musí rozhodnout. Bud’ se bude dál jako živoucí mrtvola utápět v kompromisech, nebo sebere zbytky svých sil a elá­nu a vykročí znovu za svými sny. Vezme osud do svých rukou. Začne tím, že si sepíše desa­tero svých nejzásadnějších přání, která po dlou­hou dobu ignorovala a která jí pomohou dát životu nový směr. Na začátku nemá Alice nic víc než svoji obnovenou víru, ale v srdci už jí svítá naděje, že život opravdu nemusí být kompromisem. Záleží jen na nás, jak s ním naložíme… méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/272808/deset-prani-nikdy-neni-pozde-na-to--GgU-272808.jpg 3.211
Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Rybka Publishers
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
Gysna
23. dubna

Pro mne krásná, vtipná, inspirující knížka. Po přečtení jsem plná energie, naděje, krásy, sluníčka a víry, že jsem na dobré cestě.

DominaCZ
09.05.2016

Můj obdiv zaslouží spíš ženy věnující se kariéře nebo tomu, co jim jde, než aby stály u plín, úkolů a vařeček, a tahle ženská se prezentuje jako ta, jež svou pílí dosáhla vrcholu a je úžasná a paří mezi skutečně kvalitní návrhářky.... cítila jsem, že mě asi zaujme a bude to skvělá, zralá cesta píle, práce a postupných příchodů úspěchů ...nicméně tady je to celé podivné... místy jsem nechápala.
Žena milující vše Espaňol. Mladá. Milující látky a tvorbu. V Barceloně (!!!) potká větev zde žijících Čechů a ve vteřině dostane snovou práci. Jenže ona si doma založí butiček, protože to jako malá holka chtěla. A právě to je tím neštěstím a ona se tomu diví a pak se opět drápe do Španěl, aby dělala to, co už dávno dělat mohla, ale čím ..no ne pohrdla, ale.. co prostě odmítla. I když to může změnit a kašlat na to, ona se užírá. Na svých narozeninách potká panebože jak jinak než nádhernýho Španěla !!!!!!!! Miliony náhod jí daly možnosti přímo k nohám. (zvláštní).
Takže si sen splnila i s nádherným mužem za zadkem. Všude úsměvy, neskutečné úspěchy, a najednou se české ženy, které její modely dříve odmítaly, zjančily a s výkřiky servávají její díla z věšáků !!!!!!!!!!! Panebože, ta žena žije svůj sen !
.... který proto cpe všem okolo. Má o téhle náhodě, kterou jí zařídili jiní, blog, kde pronáší mantry a vyzývá k afirmacím. Co na tom, že ne veškerý sny jsou uskutečnitelný že??

Její tvorbou je ruční sešívání různobarevných látek, našívání květinek a nebo obyčejné kousky, které najdete na každé tržnici. I když toho prodala hodně, nevidím na tom nic zajímavého, proto mě celá kniha šíleně rozčilovala - prodává věci na FLERU a není na úrovni místních návrhářek propána.... takže pravda, chybí jí skromnost a určitá brzda zpátky.
Ona se skutečně ničím nezasloužila ... ona jen šila. Ostatní se postarali. Proto prostě říkám NE, milá ezo autorko.

Acquenta
29.03.2016

No, nejdřív asi začnu tím, že moc nemusím ženy, kterým je 30 a zrovna si začínají budovat kariéru. Dle mého názoru je přece rodina a děti tím nejdůležitějším v tomto období. Ale každá jsme jiná. Knížka se četla celkem dobře, ale vadila mi jedna věc. Téměř v každé kapitole hlavní hrdinka psala o tom, jak je skvělá, její modely nejhezčí, jaká je úspěšná návrhářka...trochu skromnosti by knize neuškodilo....jinak celkem dobrá..


Autor a jeho další knihy

Katy Yaksha

Katy Yaksha
česká

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených3x
v Přečtených18x
v Čtenářské výzvě3x
v Knihotéce2x
v Chystám se číst15x
v Chci si koupit3x