Skryté nebezpečí zdravých potravin

Trápí vás zdravotní potíže nebo obezita, i když jíte hodně ovoce, zeleniny, celozrnného pečiva a další doporučované potraviny? Chcete se zbavit i nemocí, s nimiž si západní medicína neví rady? Průlomový bestseller mění názory odborníků a široké veřejnosti na to, jaké potraviny jsou skutečně zdravé.

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395866/big_skryte-nebezpeci-zdravych-potravin-2NL-395866.jpg 3.616
Literatura naučná, Zdraví

Vydáno: , Grada

The Plant Paradox – The Hidden Dangers in „Healthy“ Foods That Cause Disease and Weight Gain, 2017

Kniha Skryté nebezpečí zdravých potravin

hu_87

To, o čem autor píše, má něco do sebe a není zas tak úplně od věci. Autorovo názory a tipy celkem korelují s jednou autorkou, která píše o stravě a autoimunitními nemocemi, tudíž nechci knihu odsoudit, že je to jen další z x jiných nefunkčních a nevyhovujících názorů.
Bohužel na trhu existuje velké množství autorů, kteří, díky využití jejich diety, dokáží vyléčit prakticky každý neduh. Tudíž se ptám - jak se v tom má jeden vyznat? Existuje nějaký způsob, jak se v této literatuře náležitě vyznat a poznat, co je ve skutečnosti to správné a co nám nejvíce sedne?
Tyto typy diet bývají v praxi těžko uplatnitelné, v době, kdy si nikdy nemůžeme být jistí, co vlastně máme na talíři. Knížka je poměrně zajímavá, všechny ty lektiny a další látky okolo, tudíž pokud má někdo nějaké zdravotní problémy (nebo o sobě ví, že má k nějakým neduhům sklony), za zkoušku určitě nic nedá. A jestli tomu člověku vyhoví vysazení lepku, laktózy, lektinů... to ať každý pozná sám.

danielpernik
26.12.2020

Chápu, že to lidé často nechtějí slyšet. Za mě výborná kniha. Na jednu stranu dost kritizována za nedostatečné citace studií, na druhou velmi poučná, co se týče procesů v těle a evolučního vlivu na ně.

kleozpatra
21.09.2020

Už jsem pár knih o výživě a vlivu jídla na zdraví přečetla. Všechny, ač na opačných pólech, se shodly na dvou prospěšných věcech: zelenině a pohybu. Tady jsou rajčata, okurky, papriky, lilky atd ovocem a tudíž fuj a pohyb je taky fuj, protože po něm máte zase jen potřebu se něčím ládovat.

los
04.06.2020odpad!

další geniální, jediný správný stravovací plán a také příklad toho, jak lze manipulovat s fakty; jedno tvrzení odporuje druhému; žádná dlouhodobě udržitelná životospráva (dieta, životní či stravovací styl) nemůže být založena na extrémně jednostranné stravě, v níž se nadto vyskytují komerční potraviny POUZE KONKRÉTNÍ ZNAČKY
(k zasmání: autor v celé podkapitole vysvětluje, proč jsou VŠECHNA umělá sladidla nevhodná, a o pár stran chválí JEDNU ZNAČKU umělých sladidel, která lze do diety zařadit atd. atd.), doporučené potraviny povětšinou vůbec není možné v ČR zakoupit...

harena
05.04.2020

"První pravidlo: Potraviny, které přestanete jíst, mají mnohem větší vliv na vaše zdraví než ty, které jíst začnete."
Ještě poslední den, než knihovny zavřely z důvodu karantény své dveře, zahlédla jsem tuto knihu. To mě opravdu zajímá, proč jsou tentokrát zdravé a doporučované potraviny tak nebezpečné. Uznávaný profesor, kardiochirurg se zaměřil na léčbu nemocí prostřednictvým výživy. Jíte-li zdravě a máte přesto zdravotní problémy - od zánětů, alergií, rakoviny demenci, cukrovku a mnoho a mnoho dalších, je třeba zásadně změnit stravování. Uvádí tu také příklady diet a seznam povolených a zakázaných potravin. Určitě tu jsou důležité, zajímavé a snad i inspirující informace. Pan profesor je Američan, tak bych si dietu trošku přetvořila na naši stravu. Nemusím jíst stále avokádo. Někdy jsem přeskakovala odbornější věci, ale jak už jsem psala, je to inspirující nejen pro nemocné , ale i pro zdravé.

Broskvoš
01.04.2020

Ačkoli jsem tuto knihu nečetl, doporučuji vzít v úvahu fundovaný komentář Dr. Igora Bukovského, který je na youtube.com. Viz záložka Recenze výše.

mariva
10.10.2019

Nepochybuji o tom, že uvedený způsob stravování má obrovský přínos pro zdraví, ale kolik už takových knih bylo a každá tvrdí něco úplně jiného. Obávám se, že v našich podmínkách se řada surovin a doplňků stravy těžko sežene a dodržet podmínky tohoto stravování bez dohledu lékaře taky nepůjde, takže si z knihy můžeme vzít jen některé rady a doporučení. Ale i tak to byla zajímavá četba.

lucin_a
19.08.2019

Doslova BOMBA! Otázkou zůstáva, opravdu je tohle konečně poslední kniha, která přichází s kompletním řešením na léčbu nemocí? Každý půl rok vyjde nějaká kniha, která zhejtuje přístupy těch ostatních. Doufám, že se již brzy někdo pokusí napsat ještě více vylepšenou knihu než je tato, kde budeme všichni nuceni pro jistotu vůbec raději nic nejíst, ale jenom pít vodu z pramenů.

Proč spíme
Proč spíme