Láska v prachu hvězd přehled

Láska v prachu hvězd https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406826/bmid_laska-v-prachu-hvezd-Pvg-406826.jpeg 4 263 263

Henry Page ještě nikdy nebyl zamilovaný. Je beznadějným romantikem, který stále čeká, že se jeho první velká láska objeví na scéně ve zpomaleném pohybu, srdce vynechá úder, vše bude podkreslovat instrumentální hudba. Proto když se z ničeho nic objeví ve škole Grace Townová, neupravená holka chodící o holi a v klučičím oblečení, Henry jen stěží může tušit, že se má jeho život obrátit naruby. Grace, polámaná dívka s tajemnou minulostí, zbortí Henryho dosavadní představy o lásce a ukáže mu, že mezilidské vztahy jsou složité, krásné i pomíjivé stejně jako výbuchy hvězd ve vzdálených galaxiích.... celý text

Literatura světová Dívčí romány
Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

Our Chemical Hearts , 2016

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Láska v prachu hvězd. Přihlašte se a napište ho.

Knihochod
07.01.2023

Henry Page je úplne obyčajný stredoškolák v maturitnom ročníku, snažiaci sa preliezť bez problémov cez všetky predmety a dostať sa na dobrú vysokú školu. Takže sa dá povedať, že si tak bez vzrušenia pláva životom, ako každý obyčajný stredoškolák. Ale to sa zmení v momente, keď do jeho života (a jeho školy) vstúpi záhadná Grace Townová - nedbalo pôsobiace dievča, ktoré sa oblieka do chlapčenského oblečenia a jej stálou spoločníčkou je palica, ktorou pomáha svojej krívajúcej nohe. A ako to už býva, tento obyčajný stredoškolák sa do neobyčajného dievčaťa zamiluje. A to aj napriek tomu, že o nej nevie úplne všetko.

Konečne som narazila na peknú oddychovú knižku, ktorá nebola obsahovo nijak náročná! (Logicky, keď je oddychová).

Obsahuje takú tú klasickú zápletku, ktorú možno nájsť v takmer každej YA knihe, akurát tu je teda pretransformovaná a prispôsobená práve pre postavu Grace, ktorá to vo svojom živote nemá práve ľahké. A to sa mi na knihe páčilo, že to konečne nebolo len o populárnom chlapcovi a nepopulárnom "nerďom" dievčati, ktorí nakoniec skončia spolu a bude z toho obrovská láska a bla-bla-bla.

Moje kladné pocity z knihy tiež umocňuje fakt, že dej bol dopĺňaný o útržky SMS/Messenger rozhovorov, ktoré ja osobne mám v knihách veľmi rada, keďže to celkový text pekne osvieži a obzvláštni.

Nechcem veľmi spojlerovať a preto tú moju mini recenziu ukončím práve tu. A na záver iba dodám, že odporúčam a dávam tejto knihe 11 leňochodov z desiatich (akože nová stupnica hodnotenia - aké originálne).

Erika017
23.08.2022 3 z 5

Taková průměrná knížka, nic moc jsem nečekala a nic extra jsem nedostala. Nicméně jako oddechovka ideální. Poměrně nenáročný, ale zajímavý příběh, který, dle mého, skončil opravdu zajímavě. Kromě toho je příběh vyprávěn z pohledu kluka, což je zejména u dívčích románů opravdu netradiční. 3,5*/5*

ivca84
01.08.2021 4 z 5

zajimava oddechovka

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Láska v prachu hvězd v seznamech

v Právě čtených4x
v dalších seznamech2x