Aggie. Aggie. komentáře u knih

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Na tuto knížku jsem byla hodně zvědavá, zaujala mě a nezklamala. Četla se velmi rychle a dobře a jsem zvědavá na pokračování, i když tento díl skončil tak, že by klidně mohl být i jediným. Doufám, že další díly budou stejně dobré. Jen mi přijde, že Cittra a Rowan mohli být klidně jen přáteli, v každé YA sérii se to točí o lásce, tady to mohlo být o přátelství. Vždyť i přátelé za sebe můžou bojovat a chránit se.

22.09.2021 5 z 5

Pronásledovaná Pronásledovaná Kristin Cast

Když jsem četla 1. díl, byla jsem nadšená. Celkově mám ráda fantasy, takže mě tahle série lákala. Jako mladší jsem ji dočetla až do pětky. Nedávno jsem se chtěla do série pustit znovu, přečetla jsem první díl a fajn, ale u dvojky jsem skončila. Za prvé mi vadí, jak je série nekonečně natahovaná. Kdyby se příběh smrsknul do tří dílů, byl by fajn. Možná kdyby skončil už prvním, bylo by to nejlepší. A pak mi neuvěřitelně vadí hlavní hrdinka- Zoey. Má příšernou povahu, je namyšlená, rozmazlená, všechno jí vychází a má všechno, co chce. Je nadaná, talentovaná, obklopená úžasnými přátely, kteří by jí nikdy nezradili a stojí po jejím boku, proti jejím nepřátelům, ale jí už tolik nezajímá, co chtějí oni. Vlastně se všechno točí kolem ní, tak jasně, je to hlavní hrdinka, ale je toho trošku moc. Dále je oblíbená, krásná, chytrá, vtipná, sympatická... Dalo by se pokračovat strašně dlouho :D Když přijde do školy, už v první den si najde nejlepší přátele, zamiluje se do ní nejkrásnější kluk na škole (přičemž jí miluje už nejoblíbenější kluk na bývalé škole) a utvoří si nepřítelkyni z prozatímní nejoblíbenější holky na škole, kterou později svrhne. Tohle se prostě nestává :D V reálnějším světě by byla více méně všem ukradená, i přesto, že se jí zbarvilo znamení. No nic... ve směs by to byl fajn příběh, kdyby byl kratší, nebyla tak nerozhodná, co se kluků týče a kdyby se do ní nezamiloval každej kluk, kterého potká, to zkrátka taky není reálné. Zvlášť, když každým dílem přibyli nový dva kluci, kteří jí zbožňovali. Ale jinak fajn nápad, ne tak moc originální a nápaditý, ale nápad s bohyní, školami a upíry, o kterých lidé věděli a pak ornamenty na čele se mi líbily. Příliš vyvolená a výjimečná Zoey už tolik ne :D

09.01.2016 2 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Rozhodně jsem nebyla zklamaná, Brownovy knihy mě vždy baví neskutečným způsobem a i když pro mě budou vždy nejlepší Andělé a démoni a Šifra mistra Leonarda, i Počátek byl skvělý zážitek. Jen si mezi jednotlivými díly musím dávat pauzu, abych si knihu mohla náležitě vychutnat. Sice mi přišlo, že odhalování pravdy a řešení rébusů tu nebylo tolik jako v jiných dílech, ale zas tu jsou jiné klady. Líbí se mi, co za zprávy chce autor pomocí svých knih světu vzkázat. Rozhodně vybízí k zamyšlení a vzdělávání se a ještě takovým poutavým způsobem!
Kdo je hlavním tahačem za nitky a jak to celé je, jsem tušila tak v polovině knihy, což asi není nic těžkého pro ty, kteří ví, jak Brown píše a určitě se najdou tací, kteří to rozluštili mnohem dříve. Ale mě to vůbec nevadí, naopak jsem ráda, když se objevovaly v příběhu nápovědy podporující mojí teorii a připadala jsem si chytrá (což je při čtení Browna fajn) a moc se mi líbí, jak to Brown celé pojal.

18.11.2020 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Neuvěřitelně dobrá kniha. Dělalo mi velké problémy pokaždé přestat číst a jít spát nebo vystoupit z metra. Napínavé a plné zvratů až do konce. Velmi dobře promyšlené a jak je pro Browna zvykem, čtenář si občas není jistý, co je skutečnost a co pouze román. Všechno působí tak reálně, že člověk tomu všemu prostě chce věřit. Rozhodně si jí někdy přečtu znovu.
PS: Film mě i přes skvělé herce, kameru a hudbu zklamal. Chybělo tam tolik důležitých věcí. V knize byly všechny postavy důležité, ve filmu to bylo spíš jako "meeh, I don't care..." (viz Hassasin, neexistující Kohler, Mortati, Vettra a další)

27.02.2020 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Nejlepší díl z celé série, naprosto jsem ho hltala a musela o něm hodně přemýšlet, dokonce mě doprovázel i ve snech. Další díly byly také skvělé, ale na jedničku nemají.

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Kniha mě nadchla, hrozně se mi líbila. Jasně, příběh se v hlavních rysech vyvíjel předvídatelně, ale pro mě byl přesto poutavý a hrozně se mi líbil. Už je spoustu knížek s tímto tématem, přesto si myslím, že tady se povedlo vyvést to trochu originálně. A i kdyby ne, líbilo se mi to, jak styl psaní, příběh, prostředí a i postavy. Kaspar je taak trošku zlý a silný upír a Violet sarkastická a odvážná holka s odhodláním přežít. Četla jsem několik komentářů, kde je kritizována její plačtivost, já jsem to ale ocenila, protože kdo by v její situaci nebrečel? Aspoň to není ta hrdinka, která zvládne úplně všechno a nic jí nerozhodí.

09.01.2016

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Přesně jsem nevěděla, co mám čekat, ale nemohla jsem odolat a musela jsem si ji přečíst. Kniha mě nadchla, hlavní hrdinku jsem měla ráda, i přesto, že v životě udělala pár hodně špatných rozhodnutí. Děj mě naprosto pohltil a já všechno prožívala s ní. Říkala jsem si: Sakra, musím jít taky do hor. Když jsem nečetla, tak jsem o knize přemýšlela, zvlášť proto, že kniha popisuje skutečné osudy autorky.

10.01.2016 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Obdivuju, jak mě zase D. Brown dokázal dostat přesně tam kam chtěl, díky napětí jsem musela číst stále dál, zamýšlet se a nakonec být vždycky dokonale překvapená nad vysvětlením, odhalením a koncem.

26.01.2016 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

(SPOILER) Byli jsme připravováni na ohromnou, závěrečnou bitvu a tu jsme také dostali. Jen jsem čekala, že někdo z hlavní party skutečně zemře a pak jsem byla trochu překvapená, že se tak nestalo. Není to tak, že bych smrt nějaké postavě přála, ale počítala jsem s ní. Avšak nakonec šťastný konec pro všechny mi taky nevadí. A rozhodně byla celá kniha čtivá a poutavá i přes svou tloušťku (i když některé věci byly zbytečně moc omílané zas a znovu). Mám pocit, že Feyre prošla od prvního dílu obrovskou změnou, což je určitě správně, ale bohužel už jsem se s ní nedokázala příliš ztotožnit. "Ta lidská dívka Pod Horou skutečně zemřela," ano... Kam se poděla ta umělkyně, která viděla svět v neskutečných barvách a odstínech? Párkrát se zmínila o obrazech a malování, ale už na mě působila jako někdo jiný. Mnohem raději jsem měla třeba Nestu, Azriela a Tarquina. A tedy Tamlinova postava to chudák schytala. Ale vesměs to bylo moc dobré ukončení série s možným pokračováním a jestli autorka vydá další příběhy z tohoto světa, ráda si je přečtu.

16.09.2020 4 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

Nejdřív jsem myslela, že to bude trochu o něčem jiném, ale byla jsem příjemně překvapená. Tím, že tam bylo několik příběhů různých postav, které se navzajem proplétaly, to bylo zajímavější a četlo se svižněji. Kniha mě hrozně bavila, a i když se dalo spousta událostí očekávat, přijde mi, že to byl trochu záměr, tak tam bylo i několik překvapení. A pak mě vážně ohromilo, jak se změnila a dospěla hlavní hrdinka Toňa. Jestli bude druhý díl, mám velkou radost. Několikrát jsem se snažila přemýšlet nad paradoxy, ale pak jsem se smířila s tím, že to autor asi bral tak, že prostě žádné nejsou.

11.09.2016 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Když mi zrovna nebylo nejlíp, takhle kniha mi neuvěřitelně pomohla. Je dokonalá... Hlavní hrdinku jsem si zamilovala! :D vypravění z pohledu kočky, bylo naprosto skvělé, zajímavé a roztomilé. Nejen, že kniha rychle pnynula, upoutala a bavila mě, ale navíc mě více seznámila s buddhismem a s Dalajlámou. Také mi dala spoustu příjemných ponaučení do života. Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Také jsem byla na autogramiádě a autor je přesně jako jeho kniha, milý, zábavný, symatický a moudrý.

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Jako milovníka fantasy, mě tato série nadchla. Ale nejen proto, hlavní hrdinka úžasná a vedlejší jsou taky skvělí. Kniha rychle plyne, je strašně moc vtipná, příběh se zajímavě vyvíjí... Ani mě nepřekvapilo, když jsem si uvědomila, jak moc jsem na sérii závislá. Pak jsem všechny knihy četla ještě jednou a bavily mě úplně stejně. Jistě, není to intelektuální kniha patřící do povinné četby a nikdy asi nebude moc známá, ale komu na tom záleží? Rozhodně se najde skupina, která tuhle sérii zbožňuje a já do ní patřím.

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Je to úžasná kniha, dokonale přenese čtenáře do tehdejší doby a to se mi moc líbilo. (Bacha- spoiler) Jen jediná věc, která mě překvapila- zamrzela: Když Elizabeth říkala, že si uvědomila, že miluje pana D., když viděla jeho panství :D. To trochu poukazuje na to, že byla v malé míře zlatokopka, ale dobře, k té době to zřejmě patří.

Bohyně Bohyně Josephine Angelini

Jsem nadšená antickou řeckou tématikou, ale už mi to přišlo celé takové zmatené a zamotané. Bylo nemožné udržovat si přehled o početných rodinách, rodech, jménech, postav a jejich schopnostech. Pak některé postavy měli stejné tváře, jako někdo jiný, někdy byli jejich reinkarnací, jindy zase ne. Nové informace jsou na každé druhé stránce a ještě se často mění, musela jsme si psát poznámky a kreslit rodokmeny, abych se orientovala. Ocenila bych, kdyby něco takového připravila už sama autorka, ale možná ostatní čtenáři s tím neměli problém. Jinak je to za mě taková průměrná série, nenadchne ani neurazí, jsem ráda, že jsme dostali slušné zakončení. A Helen na můj vkus byla až příliš mocná, chápu, že to je ta pointa, ale je vůbec něco, co neumí?

05.10.2020 4 z 5

Země věčného léta Země věčného léta Lee Carroll

(SPOILER) Kniha mě bavila méně než první díl, který byl super. Ale chtěla jsem sérii dočíst a tak jsem našla třetí díl online v angličtině. Komu se nechce, nemusí litovat. Horko těžko jsem se tím prokousávala, bylo to o ničem. Ale napíšu o čem zhruba byl třetí díl, pokud by někdo chtěl vědět. SPOILERY O TŘETÍM DÍLE: Garet se tedy dostane do současné Paříže s mladým Willem a nemá zrovna radost. Zatímco Will se ztratí a je uvězněn Mardukem spolu s Keplerem (nová postava, která nemá moc význam), Garet se setká s dalšími novými postavami - časoví chronologisté, takoví knihovníci, kteří kontrolují běh času a spolu s nimi zachrání Willa a Keplera. Je tam opravdu mnoho nezáživných kapitol o Deem a Mardukovi a o tom, jak se snaží proniknout do světa akcií, případně jak zabíjí nevinné civilisty. Mohl to být dobrý záporák a kapitoly z jeho pohledu zajímavé, ale bohužel... Dokonce se ke konci seznamujeme krátce s jeho "matkou", ale opět to nemělo žádný význam. Starý Will tedy zůstal v minulosti a prožil svůj život znovu a napravoval ho, takže mu bylo cca 800 let. Pokud bychom uvažovali o jedné časové ose, autorka vytvořila ohromný paradox, který jsem se snažila vyřešit a málem mi z toho vybuchla hlava. Bohužel to nevyřešila ani autorka a moc to nevysvětlila, jen, že čas z toho skutečně byl trochu popletený a zatímco mladý Will slábnul a stával se upírem, starý Will se stával člověkem, ale stále měl nějaké superschopnosti. Samy postavy na to měly více teorií a myslím, že nakonec nevysvětlily, proč se to tak dělo. Velkým cílem bylo tedy zničení Marduka, což se podařilo Willovi v jednom odstavci a já se jen ptala "to je všechno?" A také hledání institutu chronologistů v San Francisku, kam všichni cestovali i časem pomocí starých lístků na koncert. Dalšími nepřáteli byli "malefactors" což byli zkažení chronologisté a další, jenž uměli cestovat časem a pohybovali se v takové mimo dimenzi, jejich touhou bylo ovládat čas pro svá vlastní přání a jednali proti Mardukovi, chtěli zničit Garet a také instituty chronologistů. Ale kromě toho, že byli drobnou překážkou, neměli žádný další velký význam. Mimochodem Octavie (snad se tak jmenovala ta žena-chobotnice) byla v pořádku, ale asi se jí nepodařilo být smrtelná, nevím. Vůbec se to nerozvádělo. A SPOILER ohledně konce. Mladý Will se prostě rozplynul a starý Will byl s Garet. KONEC SPOILERŮ O TŘETÍM DÍLE.

04.08.2020 3 z 5

Napůl ztracený Napůl ztracený Sally Green

Každý díl byl snad lepší. Je to napsané tak neklasicky a poutavě, že mě tento příběh naprosto pohltil. U konce jsem si tedy velmi pobrečela, ale bylo to perfektní zakončení série s hlubokou myšlenkou. Myslím, že se ke knihám ještě vrátím, nutí mě hodně přemýšlet...

23.01.2020 5 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Všechny knížky Marissy Meyer se čtou samy a tahle nebyla výjimkou, měla jsem problém se od ní odtrhnout. Někomu to možná přišlo dlouhé, ale já byla ráda za každou stránku a zápletku, protože jsem se s příběhem nechtěla rozloučit za žádnou cenu (a to se mi nestává často). Miluju autorčin styl psaní.

04.09.2019 5 z 5

Interview s upírem Interview s upírem Anne Rice (p)

Musím se přiznat, že nejdřív jsem ani nevěděla, že filmu předcházela knižní předloha, když jsem to zjistila, byla jsem zvědavá. A kniha je úžasná! Naprosto mě pohltila, sice jsem postavy a místa viděla tak, jak byly ve filmu, ale nevadilo mi to. Přijde mi, že to je jedinečný, nádherný, originální příběh. Například díky Claudii, která mě neustále fascinovala. Tím, jak stále zůstávala dítětem, ale přitom už dávno byla dospělou ženou. Také mě fascinoval vztah mezi ní a Louisem. A film knihu pěkně dotváří.

14.07.2016 5 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Nádherné pokračovaní, které se mi zase hodně líbilo a poučilo mě. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

10.01.2016 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Dlouhá, ale pěkná, poutavá...