adnov adnov komentáře u knih

Wild: Příběh Shackletonovy expedice Wild: Příběh Shackletonovy expedice Reinhold Messner

Za mě zklamání. Příběh super, ale zpracování mdlé. Často se stále opakuje, co již bylo řečeno, přímá řeč násilná (ve smyslu že nepůsobí přirozeně. Je vidět že se tam dala, jen aby se zvýšila zazivnost). Nedávno jsem četla Terror, to bylo napínavé, podrobné ale čtivé. Zde tomu něco chybělo. Víc psychologie, víc popisu,vůbec jsem se nedokázala vžít do pocitů ani míst. Také jsem čekala, že kniha bude především o tom, jak Wild zvládl udržet na živu 21 mužů. Bohužel to zde bylo jen na pár stranách a jen se opakovalo jak je Wild super (což určitě byl) ale jak jsem již zmínila, mě to nudilo.
Také mě mrzelo, že nebyly popisky u fotek ani nebyla připojena nějaká mapka. Na druhou stranu mě to donutilo aspoň si spoustu věcí dohledat jinde.

16.02.2019 2 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Zklamání. Začátek super. Prostředek dobrý. Konec nepravděpodobny, přehnaný, nedotazeny. Skoda. Napínavé i čtivé to je, ale moc přitazene za vlasy, moc náhod, moc geniální i nebojacny profesor (i když sympatický a neotřelý) i genialni vrah. Spoiler: vrah je někdo o kom celou dobu není ani zminka. Takže žádný wou efekt. A co ten začátek? A co ten chlup z mrtvého medvěda?

07.02.2019 2 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Občas to mělo nějakou myšlenku, ale jinak mi kniha nic nedala. Postrádala jsem větší zápletku, prvek překvapení i humor. Běžné osudy obyčejných lidí. Většinou úspěšných. I kluk z dětského domova umí výborně anglicky, cestuje po světě, dokáže nejen surfovat a lyžovat ale i to učit v angličtině. Já mu to přála, ale nemohla jsem si pomoc, nesedělo mi to k němu . Pozitiva: dobře se to četlo a asi každý se v tom mohl najít (je zde mladá rodina bez peněz, bohatý podnikatel, starší žena bez dětí, puberťák i důchodci a samozřejmě nevěra a milenka a první lásky a dospívání a rozvod a svatba a tak). Prostě ze života. Ale o tom nepotřebuju číst, to vidím všude kolem (a když ne,mohu si pustit jakýkoliv seriál).

02.02.2019 2 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Jiří Votruba

Stručné jasné přehledné vtipne a hezky ilustrované. Dětem se to líbilo a ještě se něco nového dozvěděly a poučily se.

02.02.2019 5 z 5

Temné lesy Temné lesy Harlan Coben

Je to sice dost divoké (myslím asi ne moc reálné), ale neskutečně čtivé a napínave. Hlavní hrdina na mě přehnaně dokonalý, až mi vadilo že chce případ vyhrát za každou cenu. I když ublíží těm klukům. Kteří by to už nikdy neudělali a naopak by te poškozené zajistili finančním vyrovnáním jiný (lepší) život. Ale to je jen mala výtka. Kniha mě bavila, libili se mi vtipné dialogy i to, jak vše dopadlo.

24.12.2018 5 z 5

Země odpoledního slunce Země odpoledního slunce Barbara Wood

Taková lepší červená knihovna. Líbilo se mi, že jsem se dozvěděla více o USA před sto lety, o indiánech, emancipaci, manželství v té době apod.

29.11.2018 4 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Sice se to četlo dobře, je to napsáno jednoduše a napínavě, ALE příběh je tak moc přitaženy za vlasy, že nemohu než hodnotit velmi nízko.

04.11.2018 1 z 5

Mě to bavilo. Ty co to tu tak kritizují asi nemají smysl pro humor nebo nepoznají nadsázku. Jsou to prostě vtipné fejetony, na odreagování. Ne na přemýšlení. Tato kniha nemá umělecké ani naučné ambice a pokud to tak budete brát, zasmějete se.

31.10.2018 4 z 5

Jediný muž Jediný muž Andrew Gross

Nádherně napsané, napínavé, čtivé, dojemné, prostě téměř dokonale. Právě jsem dočetla. Nemám víc slov.

31.10.2018 5 z 5

Nikomu ani slovo Nikomu ani slovo Harlan Coben

Super čtivé napínave. Jediná výtka: proč posílala meily? Proc tak složité se nechala natočit na křižovatce? Napadlo mě spoustu jednodušších a snad i bezpečnějších variant jak říct co chci. Ale to by pak nebyla kniha tak zajímavá.

27.10.2018 4 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Sice čtivé, ale snad všichni se chovali tak nereálně. Jak mohla hl.postava tvrdit, že je ta kniha o ní? Jak mohla tak podrobně popisovat "pravdu"? Jak mohla C. odejít z domu, aniž něco řekla na svou obranu? Stále jsem se ptala proč? Ale nikoli kvůli tomu jak to bylo a jak to dopadne...to bylo (skoro) jasné.

24.10.2018 2 z 5

Sběratel ztracených věcí Sběratel ztracených věcí Ruth Hogan

Velké zklamání, nuda, spousta příběhu navíc, nepochopitelné jednání postav, trocha duchařiny (proč) a nakonec červená knihovna. Zbytečná kniha. I když psaná lehce, čtivě, příjemně.

14.09.2018 1 z 5

Závěrka aneb ztížená možnost happy-endu Závěrka aneb ztížená možnost happy-endu Miloš Urban

Nezáživné, neuvěřitelné, nesympatičtí "hrdinové", laciné, povrchní, rádoby tajemné, nudné, totéž fotky tj. obyčejné, jakože umělecké atd.
Nebavilo mě to, dočetla jsem v naději na překvapení, zajímavý závěr, ale čekala jsem marně.

28.08.2018 odpad!

Nejšťastnější dívka na světě Nejšťastnější dívka na světě Jessica Knoll

Dlouhý předlouhý úvod. Prvních 200 stran zkrátit na třetinu. Čtivé to bylo, napínavé trošičku.
Nelíbily se mi kapitoly z minulosti, naopak jsem hltala současnost, i když se hlavní hrdinka chová stále jak puberťák.

25.08.2018 2 z 5

Slepí Slepí Alex F. Brady

První a poslední třetina mi přisla nejlepší. Prostředek bych zkrátila a konec naopak rozvinula. Kniha se mi četla dobře, zajímalo mě, jak to bude pokračovat. Kdo je záhadný pacient dávaly poslední stránky dost najevo. Hlavní hrdinka mi byla sice chvílemi nesympatická, ale z toho, co se postupně dovidame, se to asi dá pochopit a já si ji vcelku oblíbila. I proto jsem spokojená s tím, jak to dopadlo. Ale jak jsem již psala výše, škoda že závěr nebyl propracovanější.
PS. Obálka se mi vůbec nelíbí. Říkám si jen "proč"? Od koupi knihy mě odradila. Tak jsem si ji půjčila v knihovně.
PS2. Ještě malá výtka a SPOILER: Není mi moc jasné, proč se R. rozhodl pro (podle mne) tak složitou cestu - proč se chtěl dostal do léčebny jako pacient? Proč se s ní prostě nejdřív nezkusil spojit bez toho? Je to jen z důvodu, aby vznikla zajímavá záhadná napínavá psychokniha?

23.08.2018 4 z 5

Babičky: Mrtvý kuchař Babičky: Mrtvý kuchař Minna Lindgren

Nejenže to nebylo vtipné ani napínavé, ale ani se nevyřešil žádný zločin. Škoda, potenciál to mělo.

25.07.2018 2 z 5

Jen aby, řekla moje žena Jen aby, řekla moje žena Michael Třeštík

Už dlouho jsem se nepobavila tak jako při čtení této knížečky. Já, člověk téměř vždy tichý, jsem se smála nahlas!

09.07.2018 5 z 5

Zajímavé, zbytečně dlouhé, chybí rady pro dospělé introverty. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, neb jsem pochopila i to, co mi dosud unikalo (hlavně mé chování v dětství) a také si uvědomila, že nejsem takový exot, jak jsem se dosud domnívala.

09.07.2018 4 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Čtivé, zajímavé, ale mně osobně iritovala neschopnost komunikace. Proč se David nevyjádřil jasně? Proč nevysvětlil dceři své chování. Proč ji nehledal dříve? Proč ho manželka odmítla? Řekla že je mrtvý? Možná jen neumím pořádně číst nebo prostě nerozumím mužům. Nedokázala jsem však pochopit jednání většiny postav.

23.01.2018 2 z 5

Šťastná kniha Šťastná kniha Barbora Šťastná

Spoustu věcí mám stejně, tudíž mě potěšilo, že "v tom nejsem sama", že mi někdo rozumí, že mě chápe, že jsem normální. Spoustu věcí mám jinak, ale to vůbec nevadí. Kniha byla čtivá, zábavná, oddechová a zároveň jsem se dozvěděla spoustu zajímavostí (viz výzkum dokázal že...)

14.01.2018 5 z 5