adnov adnov komentáře u knih

Vetřelec Vetřelec Tana French

(SPOILER) Z knihy mám podobné pocity jako Awča.
Líbilo se mi, že je to takové "normální" - žádný sadismus, vraždy jedna za druhou, ale naopak psychologie postav - i vtipné to občas bylo např. nedoslovná citace: Leda hovno "máš pravdu", sympatická detektivka (jakože ta žena ne žánr :) )
Bohužel později to začalo být stále stejné, nebavilo mě to a naše milá detektivka mě štvala čím dál víc. Nejvíc mi asi vadilo, že mrtvou kritizovala dost nehezkým způsobem. a když jsem si myslila, že by ji mohla i pochopit nebo aspon neodsuzovat (otec), tak to zhodnotila velmi nevybíravými slovy. A tak jak byla nepříjemná i na ty, co se snažily být na ni milí. Jasně, chápu, že mezi muži nemohla být citlivka, ale tohle mi přišlo moc .....SPOILER.....vážně jí bylo i jedno jak to bylo s jejím tátou? nechtela slyšet vubec nic? když už ji vyhledal a tvrdil že neměl jinou možnost? nebyla zvědavá na pohled druhé strany?
a uplne přes čáru mi přišlo, že by policisti nechali uplně klidně zavřít nevinného. Když už, tak snad by to mohli nechat jako nevyřešené nebo tak neco, ale odsoudit za vraždu slušného člověka???? .....konec SPOILERu a vlastně i celé knihy.

13.07.2020 2 z 5

Žít navěky Žít navěky Dara Horn

Za mě zklamání. Nejdřív jsem se nemohla začíst, pak zajímavé, ale trochu mi vadilo to střídání časových rovin. Konec také mohl být využit lépe.
Rachel je nesmrtelná, ale nechce být. I když se svět mění, lidé jsou v podstatě stále stejní. Také je unavující a smutné vidět své děti stárnout a umírat. Vnučka naopak chce najít lék na nesmrtelnost. Babička ví, že je to nesmysl a proč. Jenže to je právě ten problém, že je ona jediná (nebo téměř jediná), kdo neumírá. Pak je jasné, že to musí být šílené, když všichni stárnou a jen ona ne. Pokud by to tak měli i jiní, bylo by všecko jinak. Snad by lidé i zmoudřeli, poučili se ze svých chyb, ale na druhou stranu by se i vylepšovali zločinci a hlavně - planeta není nafukovací....no to je ale už na jinou knihu nebo úvahu. Tento příběh nám jen chce říct, užívejte si každou chvilku a buďte rádi, že vše jednou skončí.

30.06.2020 3 z 5

Kiki a Jax - Příběh o zázračné síle přátelství Kiki a Jax - Příběh o zázračné síle přátelství Marie Kondo

Dcera nadšená. I mně se líbilo spojení přátelství, úklid a hezké obrázky. Jen bych uvítala víc podrobné popisy jak na to. Je tam jen jeden návod na složení trička.

15.04.2020 4 z 5

Návrat odnikud Návrat odnikud Libor Hörbe

Milé překvapení. Autor opravdu umí psát. Povídky čtivé, napínavé a často překvapující. Výhrady bych našla, ale jsou to drobnosti. Plus jsem asi ne vše pochopila- více viz diskuse.
Nejvíc se mi líbil Poslední dobrý skutek a Návrat odnikud. U obou jsem měla své teorie, které se měnily, ale stejně nakonec bylo vše jinak :)

09.03.2020 4 z 5

Minulé životy Minulé životy Atasha Fyfe

Lidé v regresi vyprávějí, co zažili v minulých životech a toto ma být důkaz. Jako vážně? Nadváha jako dusledek hladovění v minulém životě. Ráda maluju, byla jsem malíř. Zajímá mě Egypt, žila jsem v Egyptě. A další nesmysly. Tato kniha snad může být až nebezpečná. Např.rakovina jako trest.
Žádné vědecké vysvětlení.
Žádny realistický pohled na věc.
Žádné pochyby.
Tak jak jsem si říkala, že na reinkarnaci něco může být, po přečtení této knihy tomu už nevěřím.

22.02.2020 odpad!

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Velké zklamání. Snad první kniha, u které jsem přeskakovala a přečetla si nejprve celou Tao. Spousta nejasností, nelogičnosti a ze všeho na mne akorát padal smutek. Nakonec jsem dočetla i vse ostatní. Přes optimicky závěr mi bylo všech líto. Nevím, třeba mám nějakou depresivní náladu, a proto mi to nesedlo. A vlastně mě to ani moc nebavilo.

08.02.2020 2 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Začátek super, pak se to zhoršovalo a nakonec až thiller, což mi tam nějak neseděli. Také moc postav, tudíž i přesto že všechny samy o sobě byly zajímavé, nešlo to tak do hloubky, jak by si zasluhovaly (a jak bych si o nich ráda přečetla).
Přesto se mi to líbilo a dobře se to četlo. Za mne spokojenost.

14.01.2020 4 z 5

Co Alice neřekla Co Alice neřekla T. A. Cotterell

Vzhledem k tomu, že se mi líbí psychologicky laděné knihy, byla jsem mile překvapena i touto. Čekala jsem něco jiného, ale začetla jsem se hned a byla nadšená. Do skoro poslední stránky (myslím to nadšení, konec mě zklamal). Nechápala jsem jednání Alice, čekala jsem různé konce (spoilery: např.jineho vraha, sebevraždu Eda, že nám řeknou co se stalo opravdu...) ale toto ne. Takže i když nebyl klasický wow efekt nebo twist (což k dobrému příběhu nepotřebuji), byla jsem překvapená. Bohužel negativně. Proto nedávám plný počet hvězdiček, i když jinak vážně dobré.
Napínavé, čtivé...za mě spokojenost. Jen ten úplný závěr. Proč Alice, proč!??

30.12.2019 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Čtivé, jen trochu rušila nit červené knihovny. Ale líbilo se mi to a opět jsem si říkala, jak mohli být nacisti tak kruti.

25.12.2019 4 z 5

Dobrá tak akorát Dobrá tak akorát Barbora Šťastná

Mě se to líbilo. Některé kapitoly sice moc dlouhé a ani moc nesouvisející, ale často jsem s Bárou souhlasila, zasmála se a ještě se (především díky informacím z různých výzkumu) něco zajímavého dozvěděla. Ale hlavně: zjistila jsem, že můj život je dobrý. Tak akorát. Stejně jako já sama. A naopak, že ani Bára Šťastná není šťastná pořád.

25.11.2019 4 z 5

Barevný závoj Barevný závoj William Somerset Maugham

Zpočátku mi to přišlo takové plytké, skoro červená knihovna, ale nechápala jsem Kitty ani Waltera. V polovině knihy se vše změnilo. Dochází k (pro mne) nečekaným zvratům. Zacetla jsem se a obdivovala hlavní hrdinku, jak dokázala prohlédnout. Spoiler: Já být zvyklá jako ona na luxus, tak bych to nejspíš psychicky ani fyzicky nedala - práci v klášteře, daleko od rodiny, bez někoho komu na vás záleží, v jiném stavu (a nevědět s kým), vnimat utrpení sirotků a cítit všudepřítomnou smrt...

30.10.2019 4 z 5

Frišta Frišta Petra Procházková

Díky knize jsem pochopila více chování žen i mužů v Afghánistánu. příběh čtivý, zajímavý. pro mě však neskutečne, že i vzdělaná žena původem z Ruska si tak rychle osvojila místní kulturu, snášela občasné bití od svého muže, nemožnost chodit ven apod.
Vadilo mi také že se v jedne kapitole prolínají současnost a minulost, aniž by to bylo alespoň odděleno prázdnou řádkou mezi odstavci. Také se často zacalo něco napínavého ale buď jsme se vůbec nedozvěděli jak a co se stalo, nebo až o hodně později, když už jsme (alespoň já) zapomněli že máme být zvědaví na další vývoj .
Myslím že tuto knihu by si měli přečíst všichni, kdo si myslí že ví, nebo naopak chtějí vědět, něco o životě lidí v této zemi.

02.10.2019 3 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Pozor! Ač anotace je v pořádku, ukázka na zadní straně knihy je vybrána velmi nevhodně. O příběhu řekne něco naprosto jiného, než o čem skutečně je. Navíc je to ukázka z poslední třetiny knihy.

Kniha se sice dobře četla, ale jinak dost mínusů.
Hlavní hrdinka je neskutečná - mladá, krásná, chytrá, empatická, silná (psychicky i fyzicky), odvážná, spravedlivá, odhodlaná....prostě superžena.
Vadilo mi i velké množství stylistických a gramatických chyb.

V knížce najdeme lásku, napětí, základní fakta z předválečného i válečného Německa (bohužel ne vždy úplně pravdivá či hodnověrná), jednoduchý styl vyprávění a známá (pro většinu z nás) fakta z 2.sv.v.. Naopak zde chybí explicitní násilí, detaily a větší psychologicke propracovani.

Proto je tato kniha vhodná především pro mladší čtenáře (nebo méně sečtělé).

20.09.2019 3 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Sice čtivé, ale to je tak všechno. Asi už jsem podobných příběhu přesycena - za vlasy přitaženy příběh, nereálné schopnosti hl.hrdiny, moc akčních scén.

21.06.2019 2 z 5

Zemřít dvakrát Zemřít dvakrát Leif G. W. Persson

Nedočteno. Nebavilo. Dostala jsem se na stranu 150 a nic mě nenutilo pokračovat ve čtení. Příběh bez napětí, psáno nezáživně, vyšetřovatelé mě také nazaujali a je mi jedno komu ta lebka patřila. Tudíž to vzdávám. Mám na seznamu spoustu jiných knih, nač tedy věnovat čas něčemu, co se mi nelíbí .
Pozor, neříkám že je to špatná knížka, myslím že někomu vyhovovat může. Plus: žádné krutosti, nesmyslné násilí a zbytečné prolévání krve, sympatický 10ti lety kluk a krátké kapitoly .

09.05.2019 2 z 5

Divoký kluk Divoký kluk Paolo Cognetti

Tato kniha nejspíš není můj "typ". Vůbec mě to nebavilo, číst o "ničem", nuda nuda nuda.
Byl jsem v horách, potkal toho a toho, jedl to, viděl to, nic se neděje, občas sníh, někdy déšť, stopy zvěře, zpěv ptáků. Osobně mi to nic nedalo. Jen vím, že takhle bych žít nemohla. Chápu ale ty, kteří utíkají z města a chtějí být jinde nebo i sami. Kdo je však ten, pro koho je kniha určená nevím. Podle doslovu bych řekla, že pro ty, kterým je podobný způsob života blízký - říkají sí: "jo, tak to mám také", "jo u mě také byla myš"...atd. Možná by to mohlo i někoho popostrčit, aby zkusil něco jiného. Fain. Ale jako literatura? za mě ne, to by to musilo být napsané jiným stylem.
Dle hodnocení je však zřejmé, že ostatní to oslovilo.

07.05.2019 1 z 5

Konec světa se prý nekonal Konec světa se prý nekonal Patrik Ouředník

Nějak jsem to nepobrala.

28.04.2019 1 z 5

Věštba Věštba Chloe Benjamin

Mě se to celkem líbilo. Ale občas trochu nudné. Kniha je rozdělena na pět částí, minulost a pak příběh dospělosti každeho ze čtyř sourozenců. Nejlépe se četl ten první. I když je mi tak vzdálený a dokonce přesto že nemám ráda, když se píše moc o sexu. Ale každý měl v sobě něco zajímavého, něco pro mne nového. Nejvíce mě dostalo, když jsem zjistila, že Román napsala spisovatelka ve svých 28letech. Musím uznat, že to měla dobře propracované, promyšlené a dokázala si zjistit spoustu věcí o spoustě oboru, což jedině oceňuji. Minus je, že jsem si k nikomu nestihla vytvořit pouto, když už se tak začalo stávat, tak bum konec a další na řadu. A nepochopila jsem - spoliler - , proč tak inteligentní Daniel jednal poslední den tak (dle mého) nelogicky. Proc Simon nenechal alespoň lísteček "odjíždím ale stále vás mám rád" nebo tak něco.

26.04.2019 3 z 5

Vyšlapaná čára Vyšlapaná čára Sara Baume

Nesedlo mi to tak, jak jsem myslela. Číst se to dalo, ale nic moc mi to nedalo.

22.04.2019 3 z 5

Nepouštěj se mé ruky Nepouštěj se mé ruky Michel Bussi

Četlo se to celkem dobře, ale přišlo mi to nelogické. A škoda, pozor spoilery, tolika zbytečných vražd. Bylo mi jich líto. Ještě že hl.hrdinove přežili. Proč se ale na ostrov vůbec vraceli. Proč se báli říct nač potřebují policejní ochranu? Proč po zmizení neřekl pravdu? Nehledě na to, jak ke zmizení vůbec došlo - to jako unoskyne čekala v převlečení před hotelem kdyby náhodou....

04.04.2019 2 z 5