adnov adnov komentáře u knih

Všechno jednou pomine Všechno jednou pomine Milena Busquets

Za mě zklamání. Možná jsem jen měla přehnaná očekávání. Ale dost mě vytáčelo množství sexu - na to že mi právě zemřela maminka mi to přišlo nepatřicne, na druhou stranu tuto zkušenost (naštěstí) zatím za sebou nemám, takže těžko říct, třeba to pomáhá....

12.01.2018 2 z 5

Hřbitovní hlína Hřbitovní hlína Máirtín Ó Cadhain

Tak nevím, asi jsem to nepobrala, ale žádný humor jsem v této knize nenašla. Hlavní postava je nepřejici závistiva zlá ženská, řeší se drby a nejdůležitější je majetek. Možná to má nějaké poselství nebo hlubší smysl a mě to uniká neb pod spoustou povrchnosti je těžké něco hledat. Možná jsem jen jednodušší čtenář beze smyslu pro humor.
Co na této knize obdivuji je překlad doplněny poznámkami a doslovem. Je vidět že si dal překladatel hodně práce.

16.12.2017 2 z 5

Kosmonaut z Čech Kosmonaut z Čech Jaroslav Kalfař

Zklamání. A ještě divný konec. Čekala jsem SPOILER jak se sejde s Lenkou a ono nic :(

03.11.2017 odpad!

Osm Osm Radka Třeštíková

Plus: čtivé
Minusy: 1. závěr
2. věty v cizích jazycích. Neumím ani jeden z nich, což by možná nevadilo, ale celý posledni odstavec?! Proč? Když už to musí být, proč nedat pod čarou překlad.
3. Asi je to moje mínus, ale nepochopila jsem proč zrovna osm?

15.10.2017 2 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Jedna z mnoha. Další zaměnitelna detektivka s lehce problémovým ale hodně chytrým detektivem s krutým detstvim a surovym drsným smutným příběhem. iritovalo časte "zvedla oči k nebi"

06.10.2017 2 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Vtipné, lehké, jiné, zajímavé, čtivé i naučné. Jediné, co mi chybělo,byly fotografie.

19.09.2017 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Nikdy bych neřekla, že takovou knihu budu číst. Nemám ráda ženské romány, zamilované knihy atpod. Ale asi se mi dostala do ruky v pravý čas. Alici jsem tak rozuměla, její sestru chápala, Nicka chvílemi milovala i neměla ráda. Nejdůležitější však bylo, že mě to donutilo se zamyslet. Nad sebou, svou rodinou, svým životem. Líbil se mi styl psani i konec. Pohodové pěkné čtivé romantické letní čtení s happyendem. Doporučuji.

30.07.2017 5 z 5

Návrat do kavárničky v Kábulu Návrat do kavárničky v Kábulu Deborah Rodriguez

Proti prvnímu dílu zklamání. Možná je to i tím, že na podobné téma jsem četla více knih, tudíž mě to už tak nezasahlo.

02.07.2017 2 z 5

Nepřítel, přítel, ctitel, milenec, manžel Nepřítel, přítel, ctitel, milenec, manžel Alice Munro

Nebavilo

18.06.2017 1 z 5

Jednooký králík Jednooký králík Christoffer Carlsson

Na idnesu měla recenze na tuto knihu 90%. nechápu. první čtvrtina nudná, pak se začíná něco dít, ale pak zas zmatek. Do toho divná mládež (incest, homosexuálové), chápu že je zajímá hlavně sex, že nechtějí pracovat, že zkouší drogy, ale vražda a žádné výčitky? Pochybnosti? Proč v detektivce nebo sociálním románu je králík jasnovidec? Jak to bylo s těmi mafiány? Spousta věcí jen nakousnutá a nedořešená. Proč tak častá citace písniček? Proč je alepson pod čarou nepřeložili? A ten konec, ten me dorazil. Dávám 3 hvězdy - dobře se to četlo, zajímavé to bylo, psychologie postav občas super, občas kulhala, a přesto, že jsme četli z pozice pachatele, bylo to napínavé.

23.04.2017 3 z 5

Běguni Běguni Olga Tokarczuk

Nelíbilo. Skáče se odnikud nikam a když se konečně začtu, tak zjistím, že pokračování je zase skoro na konci a dokonce nevím jak to dopadlo. Nebo jsem jen já nepobrala, kam se ztratila manželka se synem na ostrově? Jinak krátké postřehy, žádný dej, žádný závěr, žádný nápad, téměř žádné příběhy... No, nedočetla jsem.

21.03.2017 1 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

První třetina mne vůbec nechytla. Nechápala jsem, co by tam mělo být vtipného. Přišlo mi to naopak docela smutné. Pak jsem se sice začetla, ale nedokázala se s žádnou s postav ztotožnit. Časové skoky mi po chvíli přestaly vadit, ale byla škoda, že spousta témat tak nebyla dořešena, nebo jen povrchně. Zbytečné (ne proto že bych záviděla, ale protože to bylo dost nereálné) jak většina postav byla špičkami ve svém oboru, psalo se o nich v novinách, byly populární a bohaté. A bohužel hodně nevěrné. Sex a vulgární mluva se do knihy hodily. Akorát všeho moc škodí. Za mne takový průměr. Číst se to dalo, občas k zamyšlení, vůbec ne legrační, spíše depresivní, vše plynulo tak jak má, ale celkový dojem nic moc.

17.08.2016 2 z 5

Projekt potomek Projekt potomek Graeme Simsion

vtipné, čtivé, ale na jedničku to nemá.

24.12.2015 4 z 5

Zpátky ve hře Zpátky ve hře Michal Viewegh

Některé knihy od tohoto autora se mi líbily, jiné ne. Tato je pro mě nejhorší. A nejde o to, že by byla ufňukaná, jak tu někteří zmiňují. To by mi nevadilo, a dokonce, pokud je to autentický zážitek, tak je popis toho, jak se cítí, to nejlepší na celé knize. Spíš mi to přijde o ničem. Dlouhé popisování a žádný výsledek. Většina konců povídek mě až vytáčela. Kdybych to neslyšela na audioknize, určitě bych nedočetla. Ale jak to namluvil Dvořák, byl sam o sobě zážitek.

22.11.2015 odpad!

Kvazikrystaly Kvazikrystaly Eva Menasse

jedna z mála knih, které jsem nedočetla. není to špatné, ale mě to prostě nebavilo. když jsem se konečně začetla, přišla jiná kapitola a s ní jiné postavy. sice se tam prolínala Xana, ale vše klouzalo jen po povrchu.

30.05.2015 3 z 5

Krabice živých Krabice živých Norbert Frýd

Díky této knize, náhodně najité před 20ti lety u babičky v knihovně (a vzhledem k nudě a žádným jiným knihám) jsem začala milovat čtení a dozvěděla jsem se o hrůzách koncentračních táborů. Ač jsem pak přečetla ještě spoustu knih s válečnou tematikou, na tuto nezapomenu. Vím, že jsem ji četla jedním dechem, plakala jsem u ní a uvědomila si, co znamenalo být Žid v této době. Těžko říct, jak by na mne stejný text působil dnes, ale pro me osobně je to kniha číslo jedna!

27.05.2015 5 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Kniha se mi líbila, až na ty miniaturními písmenkami psané komentáře pod čarou, a závěr. Celou dobu jsem si přála, aby se Leonard zabil. Nikoli proto, že by mi byl nesympatický, ale právě naopak. Také mě mrzí, že ostatní hrdinové, především učitel, dostaly málo prostoru. A matka z toho vyklouzla moc lacino. Ale je to moc hezky psané, dobře se to čte, zajímavé myšlenky a prostě dobrá kniha je to.

02.05.2015 3 z 5

Nezlomný Nezlomný Laura Hillenbrand

Mohu potvrdit pocity které zde zminoval anb8, ALE v druhé polovině to už bylo lepší. A když si člověk uvědomí jak náročné to muselo být vše sepsat a dát dohromady, neb autorka se radila se spoustou (viz závěrečné poděkování) lidí včetně japonských překladatelů, tak klobouk dolů. Je to neobyčejný příběh silného muže a k tomu hodně faktů o válce v Pacifiku. Dozvědela jsem se opravdu dost nového. A nakonec jsem si zvykla i na styl psaní, který se k tomuto dílu přece jen hodí nejlépe.

05.04.2015 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

nejlepší díl. konečně se tam něco děje a aspon trochu to dává smysl. sice stále nejaké nelogičnosti, ale jinak dobrý. Jelikož mi hlavní hrdinka nesedla, tak mi konec ani nevadil. Ale těch mrtvých tam bylo fakt až moc.

30.03.2015 3 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Nechápu to nadšení. Vždyť se tam jen bojuje a řeší se: já mu to neřekla, ale měla jsem a on mi zas zatajil to a to. (proč si neříkali vše mi nebylo jasné). Tris je v ohrožení života, ale někdo ji zachrání nebo ona někoho zachrání. A spousta lidí zemře. A to vše stále dokola. Spousta nelogičností. Přečetla jsem to jen se sebezapřením. Byla jsem zvědavá jak to dopadne. BOhužel je nutné si přečíst ještě jeden díl, pokud chci vědět zda se vezmou :)

19.03.2015 1 z 5