Nezlomný ekniha

V roce 1943 se do Tichého oceánu zřítil americký bombard ér. Louis Zamperini, mladý poručík, havárii navzdory nepřízni osudu přežil. Kdysi problémové dítě, později skvělý atlet a účastník olympiády v Berlíně. Nyní má před sebou jedno z nejneuvěřitelnějších dramat druhé světové války – tisíce mil na otevřeném moři, uvězněný na potápějícím se nafukovacím člunu a těžké roky prožité v japonských zajateckých táborech. Zamperiniho osud, dotýkající se samotné hranice lidských možností a balancující mezi vítězstvím a tragédií, bude záviset na jeho vytrvalosti…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236929/big_nezlomny-236929.jpg 4.7192

Kniha Nezlomný

kacaabba

Že se do takovéhoto tématu pustila žena, mne překvapilo. Mé překvapení pokračovalo, když jsem si uvědomoval, s jakou zdánlivou chladností popisuje kruté momenty. Drsnost toho, co zažil hlavní hrdina je opravdu značná a asi jsem zatím nečetl příběh s větší strastí hlavního hrdiny. To ale pro mne není to hlavní, co rozhodlo o plném počtu. Vždyť autorčin styl není nijak úchvatný (byť nikoli špatný) a napětí v knize pravidelně rozvolňuje statistickými popisy (jsou skvělé pro určitou možnost porovnání a zasazení do širších souvislostí). To hlavní pro mne bylo, že autorka (na rozdíl od stejnojmenného filmu) neskončila válkou, ale popisovala pokračující příběh hlavního hrdiny, který, ač přežil nelidské zacházení za války, se postupně propadal hlouběji a hlouběji, až mu pomohl Bůh, kterému zasvětil zbytek svého života.

--Martin--
16.11.2021

Klobúk dole pred hlavným hrdinom. Je obdivuhodné čo všetko pretrpel a nezlomilo ho to. Jedna z mojich najobľúbenejších knih podľa skutočnej udalosti. Vrelo odporúčam.

ZuzaKoza
09.09.2021

Děkuji zdejšímu uživateli za inspiraci, o které ještě neví, že jsem díky němu knihu objevila. ️
Jsou knihy, příběhy, osobnosti, na které nezapomenu, a tento mezi ně patří a troufám si říct, že je na 1.miste...Pri četbě mi několikrát tekly slzy proudem. Opět, tak jako u koncentračních táborů, nechápu, jak může být "člověk" k člověku tak krutý, nelidsky a na druhé straně, co dokáže člověk, ponizeny, zbavený práv, lidskosti, atd přežít..Tento příběh mě hodně silně zasahnul...od začátku do konce jsem hltala každé písmenko, sice mám problém s pamatovanim jmen, názvu, čísel, ale jméno Louis Zamperini nezapomenu. Obdivuji jeho odvahu, vuli žít, a nejen jeho, ale všech, ktere potkal stejný osud, stejná bolest a utrpení.
Opět mi to dokázalo, že pokud vytrvate, věříte, doufate v něco, co se zdá nemožné, splní se to..

venda99
25.08.2021

Silný příběh. Výborně zpracované. Závidím lidem co knihu ještě nečetli, že to mají teprve před sebou. Hlavní hrdina byl jedním z lidí, který měl neskutečnou životní energii.

katerina.marko
19.02.2021

Výborně napsaná kniha! Moje nejoblíbenější. Zasela moji lásku ke knihám podle skutečných událostí

majanka
06.12.2020

Ďalší silný skutočný príbeh. Príbeh Loisa Zamperiniho. Najprv bežec, potom letec, ďalej zajatec, mŕtvy človek... A hlavne človek NEZLOMENÝ. Výstižný nielen názov knihy, ale hlavne charakteristika človeka, ktorý dokázal prežiť všetky útrapy života, ktoré mu priniesla druhá svetová vojna, dokázal nakoniec odpustiť a dožiť sa krásnych 97 rokov.

Jura Jurax
03.12.2020

Jenom takový detail - podle popisku létal hlavní hrdina na B-25 Mitchell, na obálce knihy je ale B-24 Liberator.

Ellinek
06.04.2020

Mimořádný příběh. Upřímně, nacistická zvěrstva jsou zobrazována všude a pořád. Málokdo vypráví příběhy japonského teroru, které leckdy převýšily ty německé.

Já si čtení "užívala". Bylo to skvěle napsané a pořád jsem potřebovala číst dál. Běžecké závody mě natolik dostaly, že jsem Zampimu fandila a byla tak vynervovaná, jestli to zvládne, i když jsem věděla, jak to celé dopadne. Adrenalin ale fungoval! Přečetla jsem už spoustu válečných příběhů a nikdy mi z toho nebylo tak zle, jako když se Zampi dostal do japonského zajetí. Některé pasáže byly natolik drsné, že jsem musela knihu opravdu odložit, rozdýchat to a snažit se na to nemyslet. Snad poprvé se mi něco takového stalo.

Je to skvěle zpracovaný a zachycený příběh, nad kterým zůstává rozum stát. Jak? Jak to mohl dokázat, přežít? K tomuto člověku chovám hluboký respekt a úctu za to, co dokázal. Jen mne velice mrzí, že film dopadl tak strašně špatně. Prý se Zampimu líbil, ale já se nemůžu zbavit dojmu, že zabil úplně celý potenciál jeho příběhu.

Kniha dokonalost, film hrozný podprůměr.