Ticho: Síla introvertů ve světě, který nikdy nepřestává mluvit

Kolik skutečných introvertů znáte? Odpověď vás možná překvapí. V kultuře, která nás od základní školy až po byznys vychovává k týmové práci, je vše nastavené pro úspěch extrovertů. Až díky této knize získali ti tiší svou mluvčí: Susan Cainovou. Její čtivý, důkladný a překvapivý text o tiché síle introvertů se stal velice rychle bestsellerem a autorka celebritou. Je to paradox, když sama o sobě prohlašuje, že je introvertem?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141794/big_ticho-sila-introvertu-ve-svete-kter-8KJ-141794.jpg 4.1241
Literatura světová, Literatura naučná, Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Jan Melvil

Quiet: the power of introverts in a world that can't stop talking, 2012

Kniha Ticho: Síla introvertů ve světě, který nikdy nepřestává mluvit

Pes Filipes
13.11.2021

"Zatímco extroverti s vyšší pravděpodobností přeskakují mezi jednotlivými koníčky či aktivitami, introverti se často toho, co je nadchne, drží. To jim, tak, jak rostou, poskytuje velkou výhodu, protože skutečný pocit sebeuspokojení vychází z toho, že něco umění, nikoliv obráceně." str 284

DreamerX9
11.02.2021

Od autorky jsem doposud znala jen přednášky a tak jsem neváhala a pustila se do knihy. Musím uznat, že informaci v knize bylo až příliš ale jsou to nové zajímavé informace a vyvrácení mýtů o introvertech. Také se mi líbí několik příkladů ze života a srovnání vztahů introverta s extrovertem. Obohacujíci je i kapitola jak podporovat své děti introverty a dodat jim kuráž. Autorce děkuji za tento příspěvek a knihu doporučuji

camelopardus
01.02.2021

Knihu hodnotím tak nízce především za její rozvláčnost, která mě odrazovala od čtení. Přidám se k tomu, co už bylo napsáno níže - přímo to čpí americkým, užvaněným stylem psaní a snahou o popularizaci, zábavu a odlehčení. Zbytečně to degraduje knihu na 3. cenovou skupinu, přestože obsahuje spoustu cenných myšlenek a rad. Kdyby byla kniha o polovinu tenčí, oproštěna od omáček pojednávajících tom, jaké měl dotyčný vlasy, ústa a sako, tak bych dala ráda plný počet.

Crozz
20.01.2021

Bohužel nedočteno, nebavilo, i když jsem introvert....

Dada077
29.12.2020

"Lidé, kteří nemluví, jsou vnímáni jako slabí, nebo nevýrazní."
Zaujímavá a príťažlivá téma knihy, dopodrobna spracovaná, prebratá, publikovaná. Jednu hviezdičku beriem len z dôvodu, že autorka celý problém introverzie a extroverzie (ak je vôbec nutné vnímať tieto typy ľudí ako problém) vidí cez prizmu vlastného povolania (právo). Bolo úsmevné predstaviť si, ako introvertný tesár zaťahuje žalúzie na svojom pracovnom priestore, aby v separé priestore vydoloval zo seba to najlepšie a vytrel tak konkurencii zrak.
Rôzne prezentované výsledky prieskumov a výskumov v Tichu sú zaujímavé a podnetné a posunú čitateľa k vlastným úsudkom, záverom, objasneniam spôsobov správania samého seba, či ľudí naokolo. K pochopeniu a tichému akceptovaniu toho, čo príroda stvorila - človeka v rôznych podobách nielen tváre, ale aj duševna a vôle.
Počas čítania som sa bála, že držím v ruke iba ďalší americký nanucovaný vzorec správania, kedy celý zmysel ľudského bytia spočíva v realizovaní sa a vyšpikovaných úspechoch vlastného vysneného povolania a každá iná cesta, originálna cesta, je chybná. Je mi totiž čudné, ale asi som sa s takým podobným introvertom nestretla, ktorý sa pretvárkou a lžou stáva extrovertom na presne určený a potrebný čas. Nevedela som sa zbaviť pocitu, že v tých prípadoch ide o iné, ťažšie psychické diagnózy. Ale záver ma milo prekvapil, nakoľko sme po strastiplnej ceste predsa len prišli do úplne jednoduchého bodu:
"Trvalo mi téměř desetiletí, než jsem pochopila, že právo nebylo nikdy mým osobním projektem, a dokonce se mu ani nepřibližovalo. Dnes vám mohu bez váhání říct, co jím je: můj manžel a synové, psaní a prosazování hodnot obsažených v této knize. Když se ohlédnu zpět na svá léta v pozici právníčky z Wall Streetu, mám pocit, že jsem žila v nějaké cizí zemi. Pohltilo mě to, bylo to vzrušující a potkala jsem spoustu zajímavých lidí, které bych jinak nikdy nepoznala. Ale pořád jsem tam byla emigrantkou. "
PS: Spojler na túto knihu snáď ani nemôže existovať. Je ako otvorená cesta, každý, kto po nej kráča je originál sám o sebe a tak ju aj vnímať bude.

lencin
02.12.2020

Kniha se mi líbila,téma je velmi zajímavé a dotýká se mě. Na druhou stranu mi místy vadila forma,jako by autorka příliš těkala. Rozhodně ale doporučuji shlédnout její vystoupení na ted.com

Kristy78
22.06.2020

Kniha mě nadchla. Dozvěděla jsem něco o sobě a svém okolí. Velmi inspirativní!

klara1550
16.05.2020

Důležité téma - mnoho lidí si po přečtení oddychne, že je normální. :-) Spousta zajímavých výzkumů - oceňuju poctivé citace, které ale neruší v textu miliony poznámkami pod čarou.
Na druhou stranu mi vadil způsob zpracování - autorka do jedné kapitoly vloží vždycky tolik příběhů, výzkumů a myšlenek, různě mezi nimi skáče, že jsem se v tom někdy ztrácela a pointa se mi pak v té hromadě vypařila.

introvert pozitivní myšlení motivační knihy kariéra rozvoj osobnosti, osobní rozvoj

Susan Cain
americká, 1968
2018  Tichá síla
2012  Ticho: Síla introvertů ve světě, který nikdy nepřestává mluvit

Kniha Ticho: Síla introvertů ve světě, který nikdy nepřestává mluvit je v

Právě čtených32x
dalších seznamech3x