Ticho: Síla introvertů ve světě, který nikdy nepřestává mluvit

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kolik skutečných introvertů znáte? Odpověď vás možná překvapí. V kultuře, která nás od základní školy až po byznys vychovává k týmové práci, je vše nastavené pro úspěch extrovertů. Až díky této knize získali ti tiší svou mluvčí: Susan Cainovou. Její čtivý, důkladný a překvapivý text o tiché síle introvertů se stal velice rychle bestsellerem a autorka celebritou. Je to paradox, když sama o sobě prohlašuje, že je introvertem?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141794/big_ticho-sila-introvertu-ve-svete-kter-8KJ-141794.jpg 4.1265
Žánr:
Literatura světová, Literatura naučná, Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Jan Melvil
Originální název:

Quiet: the power of introverts in a world that can't stop talking, 2012


více info...
Nahrávám...

Komentáře (58)

Kniha Ticho: Síla introvertů ve světě, který nikdy nepřestává mluvit

tomaaash
06. května

(+ SPOILER) Zpočátku jsem byl trochu zklamaný ze stylu ("příjmení toho hubeného kluka jménam Dale bylo Carnegie","ta ustrašené holka ze začátku kapitoly jsem byl já" - tenhle styl už mi v podobných knihách přijde jako ohrané klišé) a měl jsem pocit, že je to další nafouklá kniha o ničem. Ale nakonec musím říct, že jsem byl spokojený a dočítal jsem knihu s pocitem, že mi opravdu něco dala. Takže chválím.

Alma-Nacida
02. dubna

Knihu bych asi ocenila víc, kdybych ji četla v mladším věku. Je to v podstatě takové ujištění, že nejste občan druhé kategorie kvůli tomu, že jste introvert, a na to už jsem přišla zatím sama. Aby taky ne, když s tím žiju přes půl století. ;)
Hodnotím kladně pozitivní a klidný jazyk knihy, na druhou stranu korporátních příkladů bylo na mě příliš. Přeci jen je to tu jiné než v USA. Celkově hodnotím třemi hvězdami.


KajaProchy
23.10.2022

Kniha mě velmi nadchla a byla víc než jsem od ní čekala. Pohled na introverzi a eztroverzi z vědeckého hlediska i různých zkušeností se mi velmi libil, knize to dává něco navíc, co si člověk zapamatujete spíše než obecné popisy.
Líbila se mi podpora introvertů i rady, jak se lépe cítit v extrovertním světě a být stále sama sebou:)

Sylvanas
11.04.2022

Na knížku jsem se těšila a ze začátku mě chvíli bavila. Pak jsme v ní ale začala listovat a přeskakovat jednotlivé kapitoly, protože už se to zkrátka nedalo číst. Čekala jsem spíš, že se mohou dostane rady, jak být více extrovertní, nebo budu obohacena o několik zajímavých faktů, což se ale bohužel nakonec nestalo. Jak slibuje anotace vzadu na obálce, že mi "spadne kámen že srdce" a "změním pohled na sebe samu", tak to se opravdu nestalo.

K.O.
08.03.2022

Zvladla jsem 120 stran, pak uz jsem to odlozila. Nerada knizky nedocitam, ale musela jsem udelat vyjimku - prilis mnoho vyzkumu, teorii, popisu firemniho sveta v marketingu, ktery mi vubec nic nerika... Nope.

Pes Filipes
13.11.2021

"Zatímco extroverti s vyšší pravděpodobností přeskakují mezi jednotlivými koníčky či aktivitami, introverti se často toho, co je nadchne, drží. To jim, tak, jak rostou, poskytuje velkou výhodu, protože skutečný pocit sebeuspokojení vychází z toho, že něco umění, nikoliv obráceně." str 284

DreamerX9
11.02.2021

Od autorky jsem doposud znala jen přednášky a tak jsem neváhala a pustila se do knihy. Musím uznat, že informaci v knize bylo až příliš ale jsou to nové zajímavé informace a vyvrácení mýtů o introvertech. Také se mi líbí několik příkladů ze života a srovnání vztahů introverta s extrovertem. Obohacujíci je i kapitola jak podporovat své děti introverty a dodat jim kuráž. Autorce děkuji za tento příspěvek a knihu doporučuji

camelopardus
01.02.2021

Knihu hodnotím tak nízce především za její rozvláčnost, která mě odrazovala od čtení. Přidám se k tomu, co už bylo napsáno níže - přímo to čpí americkým, užvaněným stylem psaní a snahou o popularizaci, zábavu a odlehčení. Zbytečně to degraduje knihu na 3. cenovou skupinu, přestože obsahuje spoustu cenných myšlenek a rad. Kdyby byla kniha o polovinu tenčí, oproštěna od omáček pojednávajících tom, jaké měl dotyčný vlasy, ústa a sako, tak bych dala ráda plný počet.

1

Štítky

introvert pozitivní myšlení motivační knihy kariéra rozvoj osobnosti, osobní rozvoj

Autor a jeho další knihy

Susan Cain
americká, 1968
2018  Tichá síla
2012  Ticho: Síla introvertů ve světě, který nikdy nepřestává mluvit

Kniha Ticho: Síla introvertů ve světě, který nikdy nepřestává mluvit je v

Právě čtených34x
Přečtených366x
Čtenářské výzvě41x
Doporučených30x
Knihotéce195x
Chystám se číst521x
Chci si koupit146x
dalších seznamech4x