Adele02 Adele02 komentáře u knih

Záře nad pohanstvem nebo Václav a Boleslav Záře nad pohanstvem nebo Václav a Boleslav Josef Linda

Co byste chtěli od autora Rukopisů.

Ale jedna básnička se mi tam líbila:
Pili stále,
dál a dále,
hlava jim šla kol a kol,
neviděli,
neslyšeli,
byli opiti na mol.

29.02.2020 1 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

4,5*
OMG! Tak jestli jsem čekala cokoli, tohle rozhodně ne. Ten konec, to byla přesně ta Maas, jakou miluju.
Bylo to pomalé. A chápu to, po Říši bouří jsme si to rozhodně zasloužili. Bavilo mě to, ale trvalo, než se spustila pořádná akce, na kterou jsem u ToG zvyklá. Ale jak říkám, ten konec, to byl mazec.

13.12.2019 4 z 5

Čekání na Godota Čekání na Godota Samuel Beckett

Magnifique.

20.08.2019 5 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Něco mezi 3,5* a 4*, nemůžu se rozhodnout.

Prostě jen: omg. Prvních cca 160 stran pro mě bylo fakt utrpením a nechápala jsem, co na tom všichni vidí. Všechno mě štvalo. Ale pak to nabralo neuvěřitelný grády a udrželo si to až do konce, kde to teda vygradovalo ještě víc. Je teda fakt, že pár věcí jsem odhadla předem, ale pár taky ne, a Kristoffovi se povedlo dostat mě do fáze, kdy jsem nemohla přestat číst a jen jsem zběsile otáčela stránkami. Snad dvojka začne hned v tom samém duchu a nebudu zas 150 stránek trpět!

Překlad a korekce odfláknutý, jinak to asi neřeknu. Sem tam chyba v čárkách, ale bylo jich na poměr stran málo. Jenže je tam tuna překlepů, fakt tuna, a nejen takových, že si řeknete: „Jim asi vynechalo písmeno." Ne, slova jsou vyskloňovaná úplně jinak, že ta věta nedává smysl, ani když to přečtete nahlas. No jo.

19.08.2019 4 z 5

Projekt Kronos Projekt Kronos Pavel Bareš

Wow.

Je to skvělý. Celková promyšlenost, jak tam nic není náhodou. Nevadil mi ani ten přehršel postav, každá měla svou důležitou roli. Co mi ale opravdu neskutečně vadilo, tak chaos v časech. Ztrácela jsem se v tom, co se děje v přítomnosti a co už se stalo. Nevím, jestli to bylo kvůli tomuhle, ale několikrát se mi to vážně nechtělo číst. Zbývalo mi pár stránek do konce a jakmile jsem se začetla, šlo to, ale nebylo to tak, že by mě to vyloženě vábilo, ať to jdu číst.

26.06.2019 4 z 5

Adéla na svatbě královny Margot Adéla na svatbě královny Margot Silène Edgar

Snažila jsem se to brát jako pohádku pro mladší, jenže ani to mi na to nesedělo... Adéla se chovala pitomě, její rodiče se chovali pitomě, pitomě se chovali prostě všichni. Autorce jsem to jen těžko věřila, zvlášť když čtrnáctiletá holka na pohodu vyoperovala apendix. Nevím, kam to zařadit, kvůli určitým scénám bych to nedávala ani těm mladším. A ten konec byl totální wtf. Za mě dvě hvězdičky, protože tak strašné, abych to nedočetla, to nebylo, ale zas tolik s tím spokojená nejsem.

A pořád mě neskutečně štvou překlady jmen.

25.10.2017 2 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Dokonalost sama.

28.09.2017 5 z 5

Sonety Sonety William Shakespeare

28, 66, 129, 146 ♥

16.09.2017 5 z 5

No, řeknu to takhle - jestli uvažujete ve dvojsmyslech, moc se to číst nedá. :D

16.09.2017 4 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

4,99*, protože místy mě to fakt nebavilo, ale...
*řev* Lituju, že nemám hned po ruce další díl.

10.07.2017 4 z 5

Má bohéma Má bohéma Arthur Rimbaud

Miluju ho. Prostě ho miluju.

10.07.2017 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Fajn. Asi to beru jako průměr.
Jako jo, vím, proč z toho byli všichni odvázaní, protože ten žánr tenkrát ještě nebyl tolik rozjetý, ale teď jsem to četla už několikrát... a je dost poznat, že to je prvotina. I tak jsem ale zvědavá na pokračování. :)

10.07.2017 3 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

A ten konec, to bylo jako co?!
Bryn je postava na zabití, ale rozhodně to je lepší než Tryllové. Tak, jak jsem to nečekala. A autorka má obrovské plus za Tovea. ♥
Jasnej #teamkonstantin

02.03.2017 4 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

To je tak neskutečně sladký, toto :D Místy už jsem nad Larou Jean i Peterem vážně kroutila hlavou, ale furt se to čte tak hladce... A ten konec, maximálně vyvedený. Už teď jsem zvědavá na třetí díl.

26.02.2017 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

4,5*
Už si ani nepamatuju, jestli jsem někdy tak moc nevěděla, s kým chci, aby hlavní hrdinka skončila. Od začátku mě to chytlo a nepustilo. A jestli má být v dalších dílech ještě vražednější, jen se těším.

27.12.2016 4 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

To teda byla jízda. Překvapilo mě to, takovým tím zvláštním způsobem, a jsem spokojená. Jen ten konec se mi nelíbil, už to je ohraný...
A sakra se nemůžu rozhodnout mezi Zachem a Morfeem :D

03.11.2016 4 z 5

Mno. Autoři se nejspíš neshodli jen na vánoční tematice, ale i na tom, že žádný hrdina si nezaslouží mít sezdané rodiče. Co už, některé byly roztomilé.
Průměrně vychází přesně na 4*, hodnocení jednotlivých povídek:

Carter - Betlémská hvězda 4*
Taylor - Dívka, která probudila snílka 3*

24.09.2016 4 z 5

Stmívání: grafický román. Díl 2 Stmívání: grafický román. Díl 2 Stephenie Meyer

Stejně jak předchozí díl, 3,5*. Kresby jsou prostě pastva pro oči, co dodat - zvlášť posledních pár barevných stránek. Ale pořád to je Edward a Bella a ty ráda nemám...

11.05.2016 3 z 5

První První Kiera Cass

Páni. Prostě jen... páni. Vím, že se ten konec dal čekat, ale i tak jsem posledních deset stránek doslova valila bulvy. Perfektní, o dost akčnější než předchozí díly. Už teď mám chuť na čtyřku

28.12.2015 5 z 5

Isla a šťastné konce Isla a šťastné konce Stephanie Perkins

Sakra, já se asi rozpustím.
Původně jsem přemýšlela nad čtyřmi, ale když se tam objevili Étienne, Anna, Lola i Cricket a došlo k té úžasné scéně, nejde jinak. A dost mě mrzí, že už nebude pokračování.

20.09.2015 5 z 5