ADE138 ADE138 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

I když knížku jsem četla už před nějakou dobou, ráda jsem si poslechla její audioverzi. Načtení Lenkou Vlasákovou a Terezou Dočkalovou se mi moc líbilo, obě herečky se svými hlasy k postavám hodily. Krásný zážitek.

29.07.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Po nějaké době od přečtení románu jsem si poslechla audioknihu načtenou K. Suchou, která vyprávěla části Bohdanky a M. Hanušem, který četl Svatoplukovy kapitoly. Byl to krásný zážitek, možná se mi audiokniha líbila ještě víc než kniha.

11.01.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Krásný příběh. Paní Mornštajnová, děkuji za něj!

02.05.2019 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Poslouchala jsem audioknihu načtenou Veronikou Kubařovou. Volba herečky nemohla.být lepší, paní Kubařová se ke čtení deníku 19leté šlechtičny skvěle hodila.

27.04.2020 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Poslouchala jsem audioknihu načtenou Vladimírem Čechem. Úžasný zážitek.

15.03.2020

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Přečetla jsem si znovu po letech. Stále syrové, nepříjemné čtení. Děsilo mě, že Christina se, i když je téměř na dně, závislá, nemocná prostitutka, stále cítí děsně cool a hvězda. Naštěstí i díky těmto dětem se zlepšila osvěta a prevence.

02.02.2021 5 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Moc se líbilo. Atmosféra léta, Krumlova, uvěřitelnost příběhu. Možná je to i tím, že mám prostě ráda jižní Čechy...

18.10.2020 5 z 5

Misery Misery Stephen King

Výborně napsaný román. Za mě jeden z Kingových nejlepších. Ačkoliv se z počátku zdá celkem neškodný, atmosféra pěkně houstne a do poslední chvíle není jasné, jak to vlastně dopadne...

29.03.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Výborně napsaný obyčejně neobyčejný příběh. Téma, ze kterého mrazí a je mi hodně smutno. Přečteno za jedno odpoledne, navzdory tématu jsem nemohla tuto knížku odložit.

08.02.2020 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Příběhy o psích radostech a starostech vyprávěný očima psa. Takové milé a vtipné čtení. Škoda že nebylo delší. Třeba místo těch stránek s reklamou...

13.01.2021 4 z 5

Moc mile a laskavě napsaný román v dopisech. I když se odehrává krátce po druhé světové válce a řeší se v něm závažná a smutná témata, tak je to zábavné a vtipné čtení.

19.01.2020 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

V krátkých, stručných větách napsaný hutný příběh, na který asi nikdy nezapomenu. Film jsem neviděla a asi ani nechci vidět.

14.03.2021 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Po pár měsících od přečtení knihy jsem si poslechla audioknihu. Načetli jí P. Tomicová, J. Vyorálek, J. Dulava a další. Audiokniha se mi líbila snad ještě víc než tištěná. Ale ještě víc jsem měla hořký pocit a dlouho se ho nemohla zbavit.

09.06.2020 5 z 5

Holčička, která měla ráda Toma Gordona, je učebnicovým příkladem toho, že k napsání dobrého hororu není potřeba upírů, vlkodkaků, bestií z vesmíru, zombií a potoků krve. Úplně stačí jedna holka, co se ztratí v lese. A ačkoli King své dětské hrdiny obvykle nešetří, tak tentokrát to i celkem dobře dopadlo.

12.04.2020 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová jste skvělá vypravěčka. I když jsou životy členů Mánesovic rodiny méně vypjaté než třeba v Haně, tak knížka je dobře napsaná, čtivá a můžu doporučit. A těším se na Tiché roky!

22.03.2019 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Po několika měsících po přečtení knihy jsem si pustila audioknihu načtenou Pavlem Baťkem. Skvěle zpracováno. Jako by to vyprávěl sám Hynek Grábl ;)

02.09.2020 5 z 5

Liška Bystrouška Liška Bystrouška Rudolf Těsnohlídek

Poslouchala jsem audioknihu namluvenou Karlem Hogerem. To byla krása nesmírná. Jeho barva hlasu je nezaměnitelná a s tím, jak je kniha napsaná v nářečí, se skvěle popasoval.
A co říct ke knize...znám jí od dětství,Bystrouška tropila neplechu v mém rodném kraji. Těsnohlídek situoval děj na Blanensko, ale liška pobíhala v lesích kolem Loštic a žila na střítežské myslivně. V Lošticích je naučná stezka Lišky Bystroušky, doporučuji k navštívení.

20.03.2020 5 z 5

Díky čtenářské výzvě jsem si tuhle knížku znovu po letech přečetla a znovu se báječně bavila. Ale také na mě padla nostalgie...

20.12.2020 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Knížku přečtete tak za půl hodiny. Ale myslet na něj budete do konce života.

15.07.2019 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Skvěle napsaná kniha, která mě nadchla. Pustit se do tohoto tématu chtělo nemalou odvahu. Můj osobní dojem při debatách se čtenáři: nejvíce pomlouvají ti, kteří by se v Listopádovém světě měli nejlíp.

21.05.2021 5 z 5