Ada0004 Ada0004 komentáře u knih

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Krásné pohlazení po duši! Asi je nás hodně, kterým tato kniha mluví jejich řečí milé, teploučké, lidské ale i smutné, dotýkající se tolika špatností jistě má mnoho z nás po ruce svého knihonoše, někdy stačí se lépe porozhlédnout a hlavně dobře naslouchat

10.05.2023 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Opět prima detektivka, moc dobře se čte, napínavá až do konce, vřele doporučuji.

10.05.2023 5 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Prima detektivka. Moc hezky se četlo . Napínavé milé počtení. Doporučuji.

01.05.2023 4 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Historické romány nečtu, tak se mi do této knihy moc nechtělo - volba padla jenom díky ČV23. Jsem moc ráda, že se mi dostala do rukou a vydržela jsem. Krásný pohádkový příběh plný napětí, lásky, krutosti, zrady, odpuštění. Jako bonus se čtenář dozví jak se žilo v této těžké době a navíc i zakusí těžký život židů. Ač jsem Benátky několikrát navštívila, neměla jsem ponětí, že zde vzniklo první ghetto a že název pochází právě odtud. Při příští návštěvě si musím projít vřele doporučuji!

29.04.2023 4 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

To je strašné-detektivky Lisy jsou pro mne tak nebezpečné ! Když vezmu do ruky- mohu odložit až po přečtení ! Snad se z té závislosti vymaním opět skvělé napínavé, nepředvídatelné. Jenom mne mrzí, že zápletka, kvůli které vše začalo, byla nějak zametena do ztracena.

16.04.2023 5 z 5

Inspektor s velkým ptákem Inspektor s velkým ptákem František Niedl

Velice milé, úsměvné a sympatické setkání s inspektorem Prévitem. Moc jsem se pobavila- vřele doporučuji - příjemná oddychovka!

15.04.2023 5 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Prima detektivka. Přečtena na jeden zátah. Příjemná oddechovka od těžkých kousků. Sérii od autorky mám ráda, baví mne i rodinný život hlavních postav. Žádný krvák, trochu červená knihovna, napětí opět až do konce určitě doporučuji číst od prvního dílu postupně . Těším se na další.

10.04.2023 4 z 5

Batoh, medvěd a osm kartonů vodky Batoh, medvěd a osm kartonů vodky Lev Golinkin

Kniha se mi dostala do ruky díky ČV23- za což jsem velice ráda! Vřele doporučuji přečíst - zajímavé vyprávění o útěku židovské rodiny z Charkova - hmatatelně popsaná příkoří a těžký život jak v Rusku, tak i následně utečenců, díky autorovo podání si čtenář přímo prožije. Velký přínos knihy vidím v přiblížení pojetí židovství samotnými židy, ve vylíčení fungování celosvětové pomoci a v mnoha osobních vypořádání se s hrůznou minulostí formou následné bezejmenné, nezištné pomoci druhým.

09.04.2023 4 z 5

Panáček Panáček Tomáš Němčík

Přečtení v rámci ČV23. Co dodat? Ke knize- skvělá volba písma a povedené trefné fotografie. Je dobře, že takovéto knihy vznikají a bylo by asi dobré, aby se dostaly do rukou mládeži, snad by mohly alespoň někoho přimět k zamyšlení nad svým životem. Je strašné si uvědomit, kolik lidí zasvětí svůj život pomoci těmto zoufalcům - lékaři, sestřičky - mají můj velký obdiv! Snad se také setkají s uspokojením své práce a záchranou člověka. Životní partnerka autora je velice silná žena asi málokdo by toho byl schopen. Autorovi přeji, aby svůj boj vyhrál, už především pro jeho blízké, kteří při něm stojí a aby svůj velký dluh svému okolí a společnosti mohl splatit - alespoň nadějí, že je to možné dokázat!

30.03.2023 3 z 5

Závity ulit Závity ulit Martina Málková

Teda to bylo taaaak krásné počtení ! Naprosto mne nadchlo! Milé pohlazeni po duši . Příjemná oddychovka , která tak hladce, sametově plyne mezi prsty s lišáckým úsměvem skrytým v pravém koutku Tak tuto knihu asi budu muset mít po ruce, aby si člověk mohl udělat radost

28.03.2023 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Prima detektivka! Čtu detektivky jako oddechovky a tato série je super! Výborně se čte- má to jednu vadu- když vezmete do ruky - nemůžete přestat! Tento díl jsem přečetla jako poslední - tak se mi pěkně vše poskládalo, ale doporučuji postupně.

22.03.2023 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Skvělá detektivka! Strhující, napínavé - nenechá vás knihu odložit - na knize by mělo byt varování, že po přečtení první kapitoly už nemůžete přestat, dokud nestrávíte i poslední písmenka. Paráda - doporučuji - ideální číst knihy tak , jak jdou za sebou

19.03.2023 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Napínavá detektivka, která vás nenechá ani chvilku vydechnout.Ano je tam hodně postav a je to překombinované, ale čte se to výborně jedním zatajeným dechem.

13.03.2023 4 z 5

Moc zajímavé čtení, hlavně pro příznivce případů prvního oddělení. Čte se jedním dechem. Velice si vážím těžké a náročné práce policie, kolik to stojí úsilí dohledat a vše poskládat, mnohdy s pomocí velkého štěstí, aby dopadli zločince, kolik hrůz si nosí v sobě a jak to musí být zoufalé, když narazí na tak podlé a ostudné jednání některých zúčastněných. Děkuji autorům za provedenou knihu.

13.03.2023 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

No je to takový ženský román, ale zajímavě vyprávěný, pomalu odkrývající, dech beroucí příběh jedné rodiny, velice čtivý. Co mě hodně bavilo a přišlo mi naprosto skvěle podané, byla doba, ve které se odehrává - vřele doporučuji - čtenář si prožije atmosféru od počátku minulého století až po konec války, ale nejvíce kolem zrady našeho národa, intrik pomatence a fanatika, který rozpoutal peklo v Evropě, které by určitě nemělo tak děsivé následky, nebýt slabochů a pomýlených, kteří se nechali zatlačit do kouta a za každou cenu chtěli zachování míru, a že to bohužel byla cena přespříliš vysoká - jak aktuální v dnešní době!

06.03.2023 4 z 5

Zimní včely Zimní včely Norbert Scheuer

Velice zajímavá kniha. Některé pasáže se mi zpočátku nečetly snadno, ale nakonec vás kniha tak vtáhne do života posledního válečného roku Německa proloženého zápisky z 15.století s tak poutavým, zvláštním, originálním náhledem, že se nedá odložit. Opravdu stojí za přečtení ! Krásné čtení, pohled do obyčejného života v těžké době z druhé strany očima vzácné duše…,

02.03.2023 5 z 5

Na kopci Na kopci Jiří Březina

Musím souhlasit s komentáři níže, že se kniha cca prvních 100 stran táhla a také jsem už byla na vážkách odložit … vysvětluje se prvotinou… jsem ráda, že jsem vydržela - bylo to potom skvělé. Klasická detektivka to není, ale těžké téma, zajímavě podané se sympatickými postavami, krásným prostředím, od poloviny knihy nelze odložit… Myslím, že čtenář velice brzy pochopí, co ho asi tak bude čekat, ale je zvědavý, jak se s tím autor popasuje- a zde je to zajímavě podané. Za mne super a ke konci: jsem ráda když alespoň na stránkách knihy se může člověk s takovou zrůdou utkat…

25.02.2023 4 z 5

Tkaničky Tkaničky Domenico Starnone

Určitě výborně vykreslený rozpad rodiny z pohledu všech členů, ale já jsem se s autorem ani s knihou nepotkala.

22.02.2023 2 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

Příjemná detektivka, prima oddychovka, četlo se samo, žádný krvák, velice zajímavé rozuzlení a ještě k tomu smutný, ale trefně vykreslený život postižených. Mám velkou radost z šikovných českých autorů.

22.02.2023 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Velice pěkné vykreslení obyvatel dědiny i dobře propojené, ale mne to moc nechytlo, byla jsem ráda, že jsem dočetla.

22.02.2023 3 z 5