Ada0004 Ada0004 komentáře u knih

Hory, má panenko Hory, má panenko Andrea Jarošová

Završila jsem touto knihou vše, co se dalo o Radkovi J. Přečíst. Byl to zajímavý pohled dcery na život jejich rodiny, který byl opravdu neobyčejný. Intimní vhled do nich samých. Mnohdy vtipné, mnohdy k zamyšlení. Velice povedený počin.

01.03.2024 4 z 5

K2 - Poslední klenot mé koruny Himálaje K2 - Poslední klenot mé koruny Himálaje Radek Jaroš

To byla taková krása!!! Doporučuji naprosto všem i těm, kterým hory nic neříkají! Děkuji Radkovi a všem, kdo se na tom všem podíleli, že nám umožnili prožít všechny výstupy s ním a to tak intenzivně - člověk ani nedýchal hrůzou a napětím a prožíval obrovskou radost při úspěchu, rozčilovat se nad lidskou hloupostí a naprostou drzostí, nevěřícně zíral, čeho je někdo schopen! K tomu všemu překrásné fotografie- opravdu výjimečný zážitek, který přeji všem! Děkuji, děkuji, děkuji! Jdu honem hledat film a reportáže a ještě zažít tu krásu dalšími smysly. Radku BLAHOPŘEJI!

01.03.2024 5 z 5

Hory shora 2 Hory shora 2 Radek Jaroš

To je taková nádhera! V životě bych do hor nevlezla, na to nemám, ale s Radkem jsem slezla skoro celou korunu Himaláje už jenom na K2 - krásné, napínavé, obdivuji jeho výkony. Doufám, že se dostanu i k filmové verzi. Nádherné fotografie! Opravdu jedinečný zážitek!

27.02.2024 5 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Vůbec jsem netušila, že jde o pokračování Lososa v kaluži! A měla jsem velkou radost! Tak pro stejně neznalé doporučuji před vlaštovkou lososa . Bylo milé prožít Báry dospělý život, zajímavý náhled do nedaleké budoucnosti. Pěkně se četlo a sledovalo příběhy rodiny, ale nesedlo mi rozkrytí příčiny rozpadu.

27.02.2024 4 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Je to k neuvěření, že se mi tato kniha dostala do rukou až ve zralém věku! Jsem velice mile překvapená, jak se krásně čte příběh cca 180 let starý jak je poutavý a jak musel být na svoji dobu pro ženy převratný a odvážný! Vřele doputučuji.

20.02.2024 5 z 5

Tak nemožně zřejmé Tak nemožně zřejmé Robert Fulghum

Autora mám moc ráda, jeho povídky pro mne mnoho znamenaly, vážím si jeho nadhledu, ale série Opraváře osudů mi bohužel k srdci nepřirostla, i když jsem moc ráda, že RF našel zalíbení v naší zemi a je nám tak blíže.

11.02.2024 3 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Krásné! Myslela jsem, že si přečtu oddychovku, ale potřebovala jsem mít na knihu svůj nerušený čas. Je zde tolik dojemných a těžkých témat, mnohdy vás kniha pobaví, ale především vtáhne do smutných životů. Je to ale milá Backmanovská pohádka, kterou občas potřebujeme všichni.

03.02.2024 4 z 5

Tinnitus - řešení existuje! Tinnitus - řešení existuje! Markus Schwabbaur

Zajímavá kniha - bohužel asi s nepříjemným zjištěním, pěkně popsaný problém z mnoha úhlů a s praktickými rady, jak zmírnit vnímání tinitu. Doporučila bych i jako návod jak sám sebe lépe poznat, vnímat se a zklidnit i jak si zajít na kdejaké neduhy vč špatného spánku.

24.01.2024 4 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Milé příběhy s kočičí duší.

17.01.2024 4 z 5

Kdyby Kdyby Simona Votyová

Zajímavý nápad - jak by šel život kdyby bylo rozhodnutí jiné - zajímavé i sepsání matkou a dcerou. Mnohem více se mi líbilo zpracování Sabiny - propracovanější, více mne vtáhlo do života Nely. Těžké téma, ze kterého v životě lze velice těžko odejít bez obětí ! Tolik bolestné a kolika žen se dotýká! Kéž by se dostalo pomoci všem zlomeným duším a kéž by měly sílu vzít svůj život pevně do svých rukou.

14.01.2024 3 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Trochu jsem měla před čtením obavy, nechtělo se mi do čtení knihy z války, už jsem jich pár přečetla a nechce se mi znovu a znovu prožívat tu nepředstavitelnou a naprosto nepochopitelnou hrůzu, bezpráví a čeho je člověk schopen za zrůdnosti! Tato kniha je ale trochu jiná - uvítala jsem popis dlouhých bezstarostných roků před válkou - bohužel o to více bolí to, co přijde . Velice dobře vykreslený příběh jedné silné židovské dívky a temnotách nejen válečných.

08.01.2024 5 z 5

Byl jednou jeden svět Byl jednou jeden svět Ivan Wernisch

Krásné, nápadité. Již dlouho jsem se tak nenasmàla nad barvitými příběhy starých fotografií. Že bratři Kalouskové měli šroubovací hlavy, to každý ve městě dobře věděl.., musela být radost pro pány Wernische a Hrušku připravit tuto knihu.

06.01.2024 5 z 5

Vítězové Vítězové Fredrik Backman

Já nevím jak to ten Backman dělá, ale UMÍ! To byla tak pěkná pohádka! Prožila jsem s Medvědínem i Hedem několik životů. Kniha se nedala odložit - chvílemi jsem se smála nahlas, pak strachy nemohl člověk ani dýchat a o takové masáži srdce se vám ani nesnilo . Jdu hledat na HBO..

05.01.2024 5 z 5

Slavné vily Jihočeského kraje Slavné vily Jihočeského kraje Milan Šilhan

Děkuji autorům za krásnou procházku jižními Čechami a seznámení se s velice zajímavými stavbami, které mnohdy člověk téměř denně potkává a vůbec netuší, co je to za klenot. Nádherné - teď zbývá naplánovat výlety a poznat na živo. Tuto knihu je dobré mít doma.

01.01.2024 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

(SPOILER) Paní Mornštajnová bravoooo! Vynikajícně zpracované těžké ba nejděsivější téma, jaké si ani nelze představit a bohužel, je to tak děsivé, že mnozí, kteří se s něčím podobným setkají, tak před tím zavírají oči a je pro ně mnohem schůdnější, obvinit dítě ze lži a vštípit si, že se nic takového nestalo! Rozčilují mne komentáře níže , které by si přáli pěkný konec - paní Mornštajnová nepíše brak a každý, kdo se ve svém okolí s něčím podobným setkal, Vám potvrdí, že tady nic positivního neexistuje - příběh je tak reálný a pravdivý bohužel mohu potvrdit a ne z jedné zkušenosti ze svého okolí,, je mi moc a moc líto samozřejmě cácorky, její matky, ale také naprosto zničeného života Jakuba a jeho rodiny, je to tak smutné, ale i tady dokáže člověk pochopit pohnutky tak zničeného a celoživotně pošramoceného života dítěte snad zbývá jen doufat, že v tomto případě došlo k odhalení pravdy a odpuštění . Prosím nás všechny, mějme oči otevřené a buďme připraveni pomoci, pochopit, utěšit, odpustit.

24.12.2023 5 z 5

Vesmír v kostce Vesmír v kostce Stephen William Hawking

Kniha je krásně zpracována s mnoha poutavými fotografiemi, ilustracemi. Mnohdy jsem se pobavila vtipným náhledem a komentáři S. H., z kterého čiší radost ze života a hravost nic méně bohužel řada věcí je pro mne naprosto neuchopitelná - nejsem kosmický ani fyzikální typ :D . ale doporučuji.

18.12.2023 4 z 5

Cha cha chá, zasmál se Mordechaj Cha cha chá, zasmál se Mordechaj Klára Smolíková

Povedené nahlédnutí do života židovského obyvatelstva, jejich historie a kultury, která je protkána do světové h.i k., jejich zvyků a také vysvětlení pár nejznámějších výrazů. Vše velice zajímavou formou a nejen pro děti. Nádherné ilustrace! Vřele doporučuji - skvělé.

11.12.2023 4 z 5

Hory shora Hory shora Arnošt Tabášek

Ráda jsem s Radkem lezla po tak těžkých horách z tepla domova. Děkuji za zprostředkování s krásnými fotografiemi. Už se těším na další jeho knihy.

06.12.2023 4 z 5

Dobývání nebe Dobývání nebe Arnošt Tabášek

Z tepla a pohodlí domova se člověk může stát členy české expedice a zakusit těžkou dřinu, strádání, strach, zklamání, ale hlavně zasloužený úspěch a radost při zdolávání třech nejvyšších vrcholů světa. Mnohé se dozví ze života horolezců a vše si dokreslí nádhernými fotografiemi, které vám ukrojí trocha O2 moc pěkná kniha - děkuji za zprostředkování takového výjimečného dobrodružství!

27.11.2023 4 z 5

Zločiny na vrcholech Zločiny na vrcholech Michael Kodas

To bylo hodně těžké čtení ! Člověk se nestačí divit, čeho jsou někteří prevíti schopní! Je to hodně smutné až zdrcující- velice zajímavý náhled do nejčernějších lidských koutů, dobré varování jak být ostražití, s kým se může člověk potkat a hlavně komu může svěřit do rukou svůj život ! Nepochopitelné, jak může někomu tolik let procházet podvodné podnikání s kyslíkem a kolik to muselo stát životů! Kniha je poučná, velice smutná a trochu chaotická v přeskakování mnoha příběhů a veliké množství osob, ale jsem moc ráda, že se mi díky tipu čtenáře z Databáze knih dostala do rukou! Měl by si ji hlavně přečíst každý, kdo se chystá na takové dobrodružství! Poctiví, čestní horolezci si musí zoufat! Musí to být peklo se to takové divočiny hnát a denně se setkávat s takovou hrůzou !

17.11.2023 4 z 5