Vesmír v kostce

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jak vzniknul vesmír a kam směřuje? Co je to čas a může mít nějaký tvar? Tyto a jiné otázky řeší bohatě ilustrované pokračování fenomenálního bestselleru Stručná historie času, v níž autor, největší a nejcharismatičtější osobnost teoretické fyziky po Albertu Einsteinovi, uvádí čtenáře do fascinujícího světa obecné relativity a kvantové mechaniky, kde je čas úzce svázán s prostorem a kde se setkáváme s podivuhodnými objekty, jako jsou černé díry a elementární částice. Autor bere čtenáře na dobrodružnou pouť do samého nitra kosmu, kde hledá univerzální teorii všeho, onen svatý grál současné moderní vědy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15916/big_vesmir-v-kostce-Y0l-15916.jpg 4.4111
Žánr:
Vesmír, Přírodní vědy

Vydáno: , Argo
Originální název:

The Universe in a Nutshell, 2001


více info...
Nahrávám...

Komentáře (11)

Kniha Vesmír v kostce

rencovav
19.12.2020

Jeden z nejlepších vánočních dárků ever! Tahle knížka je sice o fyzice a napsal ji jeden z nejgeniálnějších vědců na světě (který před pár měsíci zemřel), ale stejně je úžasná. A zajímavá. A hodně naučná. Ačkoliv Hawking vysvětluje všechny možné objevy týkající se vesmíru v angličtině a používá nepřeložitelné termíny, docela jsem tomu rozuměla. Co víc, asi jsem i něco pochopila, něco si odnesla. Navíc je to opravdu pěkně ilustrovaná publikace, takže se snadno něco chápe, když to máte názorně ukázané. A taky se nemusíte tolik nutit otvírat knížku, v níž na vás čekají barevné obrázky vesmíru. A abych nezapomněla - Hawkingovo dílo je tak trochu (jeho vlastním příběhem), a příběhy mě prostě baví úplně nejvíc. ♥

misowi84
29.02.2020

Kniha je velmi zajímavá. Některé odstavce jsem musel číst dvakrát, či třikrát.
Některé jsem ani nepochopil :-D
Byly chvíle, kdy jsem si připadal jako Alenka v říši divů,
či Penny z Teorie velkého třesku.
Relativně jsem byl ale s knihou spokojený :)


los
18.12.2018

výklad o vesmíru přístupný i úplnému laikovi

preferoval bych více textu na úkor obrazového doprovodu

Meybe-
25.02.2018

Velmi náročná naučná kniha a přitom nepřináší nic nového. Přitom jsem se na přečtení opravdu těšil, protože kniha vypadá naprosto úžasně. Bohužel uvnitř už tak dobrá není. Mám v tomto směru raději Marcusu Chowna, který obsah umí lépe prodat.

BeyondHorizon
28.12.2017

Přečtení mě stálo velké úsilí. Je třeba mít nějaké ponětí o fyzice a znát pojmy a základy. Pro laika jako jsem já je třeba knihu přečíst vícekrát, abych něco vůbec pochopila. Bylo těžké si nové poznatky i jenom představit a to i s obrázky.. Pokud se ale v oblasti fyziky pohybujete více než já, tak doporučuji. I když už je dnes tahle kniha výrazně stará, myslím, že pokud se budete chtít těm tématům věnovat, poslouží jako dobrý úvod pro představu, do čeho se pouštíte :)

Dobročtenářka
03.08.2017

Tato kniha určitě stojí za přečtení.Provází vás od položení základů teorie relativity přes jiné poznatky přichází až do moderní doby kde vysvětluje různé principy.Vysvětluje zde funkčnost prohnutí v časoprostoru v závislosti gravitační síly-čím těžší je těleso tím větší je prohnutí časoprostoru.Líbí se mi popsání knihy.

negramota
19.04.2017

Nepřipadám si jako úplný blb, ale s pochopením této knihy jsem měl opravdu potíže.

wolun
18.12.2016

V niektorych momentoch sa mi iskrilo z hlavy!

1