Byl jednou jeden svět

Byl jednou jeden svět https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43259/bmid_byl-jednou-jeden-svet-dIf-43259.jpg 4 17 5

BYL JEDNOU JEDEN SVĚT. Anebo nebyl? Fotograf Petr Hruška a básník Ivan Wernisch si pohráli se sbírkou starých kabinetek a pohlednic, vybrali některé z nich a napsali k nim víc než stovku doprovodných textů. Vymysleli si řadu příběhů – bláznivých, veselých i smutných... Tak vznikla kniha ke koukání a ke čtení.

Ada0004
06.01.2024 5 z 5

Krásné, nápadité. Již dlouho jsem se tak nenasmàla nad barvitými příběhy starých fotografií. Že bratři Kalouskové měli šroubovací hlavy, to každý ve městě dobře věděl.., musela být radost pro pány Wernische a Hrušku připravit tuto knihu.

milamarus
17.03.2018 4 z 5

Jeden popisek za všechny:
,,Když se bigamisty Lachmanna tázali, jak je to možné, že při svých skrovných příjmech dokáže udržet dvě domácnosti, odpověděl: Snadné to není, mají se ty mé manželky co ohánět, protože já jsem všestranně náročný člověk. No to víte, že tři by to jistě zvládaly lépe."
- str. 97

jaryn
15.01.2016 5 z 5

Nádherná kniha pro každého, koho dojímají staré fotografie, resp. fotografie z doby Rakousko-Uherského mocnářství - a to od školních dítek v zimnících až po slečny, které se ještě nerozhodly, co si obléknout - a kdo navíc miluje poetiku a humor Ivana Wernische. Petra Hrušku jsem doposud neznal, ale jako by Ivanu Wernischovi (literárně) z oka vypad.

varanbooks
21.04.2015 5 z 5

Lovit kapry do sítě vlečené hydroplánem, to nebyl dobrý nápad.

WEIL
14.08.2011 4 z 5

Mám rád staré fotky, doklad o době a lidech, a když je to doplněno vhodnou poezií, což I. Wernich ovládá znamenitě, tak mi to dělá radost.

pohlednice poezie poezie a fotografie

Autoři knihy

Ivan Wernisch
česká, 1942
Petr Hruška
česká, 1949

Kniha Byl jednou jeden svět je v