99jana99 99jana99 komentáře u knih

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Obsahově kniha není vůbec špatná, jen dost smutná a depresivní, ale styl psaní mi vůbec nesedí a to zatím u každé knihy paní Soukupové.

03.10.2022 3 z 5

Co když žádné zítra nebude? Co když žádné zítra nebude? Dagmar Digma Čechová

Skvělá knížka, přečtena skoro jedním dechem. Asi potřebuju v této době takové pohádkové příběhy se šťastným koncem. Druhá kniha p. Čechové a zase super, těším se na další. Doporučuji

25.09.2022 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Kniha se mi líbila, četla se moc dobře, nenudila. Pachatele jsem neodhalila až do konce, o to to bylo pro mě napínavější. Určitě doporučuji a těším se na Vesnici.

21.09.2022 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Hodnotila bych i větším počtem hvězd, ale nejde to. Skvělá kniha, skvěle napsaná, ani chvíli jsem se nenudila. Měla jsem řecké spolužáky a nikdy jsem nepřemýšlela nad tím, že žijí zrovna u nás. Kniha mi mnohé objasnila, za což autorce děkuji. Určitě doporučuji přečíst.

09.09.2022 5 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Co všechno si nechá člověk líbit, když má nízké sebevědomí. Tři příběhy, každý psaný jinak, všechny tři se ale četly dobře. Za mě nejlepší kniha p. Dvořákové.

31.08.2022 4 z 5

Matčino vyznání Matčino vyznání Kelly Rimmer

Skvělá kniha, uprostřed čtení jsem si říkala, že by mohla být i kratší, ale když přišel na konci pro mě nečekaný zvrat, tak jsem pochopila, že kratší být nemohla. Určitě doporučuji, zatím jsem u žádné knihy nezírala překvapením jako u této.

25.08.2022 5 z 5

Mám rozporuplné pocity z této knihy, čekala jsem něco jiného, občas jsem měla problém se orientovat v myšlenkách. Mísilo se ve mě spoustu pocitů. Připomínalo mi to Malého prince.

10.08.2022 3 z 5

Provařená Provařená Simona Votyová

Tak tohle mě bavilo od první stránky. Za mě nejlepší kniha paní Votyové a je mi jedno, jestli je to uvěřitelný příběh nebo ne, rozhodně je to příběh čtivý. Doporučuji.

06.08.2022 5 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

Kniha se opět čte velmi dobře, ale dějově mě Promlčení bavilo víc. Určitě si přečtu další knihy pana Březiny.

01.08.2022 4 z 5

Když ptáčka lapají Když ptáčka lapají Magda Váňová

Moje první kniha této autorky a určitě ne poslední. Kniha se četla velmi dobře a skončila, tak jak jsem si přála a jak si hrdinové knihy zasloužili. Skvěle propletené životy několika rodin.

22.07.2022 4 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Tento třetí díl série mě bavil nejvíc. Je to čtivě napsané, má to skvělý příběh, zápletku, rozuzlení. Určitě stojí za přečtení a těším se na 4.díl.

13.07.2022 4 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Takový průměr. Nejdřív se čte kniha dobře, po půlce se to vleče, až jsem ráda, že jsem dočetla. I přesto si přečtu třetí díl.

10.07.2022 3 z 5

Bestie Bestie Dominik Dán

Tak to bylo něco. Kniha se nedala odložit, ikdyž popisy vražd byly….brrr. Zatím nejdrsnější moje “dánovka”.

03.07.2022 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Na začátku jsem si říkala, že po předešlé knize(Úzkosti a jejich lidé), je to jen na čtyři hvězdy, ale není. Opět nádherně napsané, dost mě to pobavilo, má to vtip, má to příběh, má to spoustu emocí a ke konci byly i “potoky” slz. Určitě doporučuji.

29.06.2022 5 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Moc hezky napsané, povedené. Všechno pěkně zapadá do sebe, minulost, současnost a vysvětlení vražd, četla jsem téměř na jeden zátah. Těším se na další knihu. Doporučuji

25.06.2022 5 z 5

Hořká vůně Orientu Hořká vůně Orientu Josef Klíma

Tuto knihu jsem si vybrala na základě čtenářské výzvy a nelituji. Nemohla jsem se od příběhu odtrhnout. Možná sáhnu ještě po další knize Josefa Klímy.

23.06.2022 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Nevím jak hodnotit, kniha je napsána skvěle, těším se na další od p. Hanišové, ale za mě by si zasloužila jasný konec, ať už špatný nebo dobrý a za to ubírám hvězdičku. Mám osobní zkušenost s adopcí z pozice dítěte a v příběhu bylo všechno špatně už od začátku. Asi bych toho mohla napsat hodně, ale stačí, že od začátku tam chybí hlavně láska k dítěti. Knihu určitě doporučuji.

22.06.2022 4 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Velmi čtivě napsaný příběh o přátelství dvou lidí. Smutný předvídatelný konec, knihu doporučuji.

19.06.2022 4 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Nádherná kniha, má první od pana Backama. Začátek byl pro mě trochu chaos, než jsem asi pochopila,jak číst tuto knihu. Potom jsem se zorientovala v postavách a začalo vše dávat smysl, kniha je plná vtipu, končí pohádkově a proto doporučuji.

17.06.2022 5 z 5

Chci tě mít ve skříni Chci tě mít ve skříni Simona Votyová

Další skvělá kniha paní Votyové. Příběh ze života. Co všechno dokázala Viola zvládnout . Psáno z pohledu Violy i Viliama. Určitě doporučuji a těším se na další knihy.

04.06.2022 5 z 5