3nitka 3nitka komentáře u knih

Vesmír versus Alex Woods Vesmír versus Alex Woods Gavin Extence

Na knihu som narazila náhodou a som nadšená. Príjemné, vtipné a dojemné čítanie. Alex je zaujímavý chlapec a jeho život, názory a konanie ma veľmi bavili.
A navyše som sa čo to dozvedela o vesmíre a fyzike:)

07.02.2024 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Oddychovka. Keď potrebujete romantiku, dokonalého chápajúceho muža, jednoducho relax, odporúčam.

01.02.2024 4 z 5

Vánoční kuchařka pro dceru Vánoční kuchařka pro dceru Jana Florentýna Zatloukalová

Výborná. Aj pre takého kuchynského tĺka ako som ja. :)
A blog je tiež výborný, praktické rady, a hlavne - dostupné suroviny.
Určite siahnem aj po Snídaně a Večeře pro dceru.

31.08.2020 5 z 5

Půlminutové horory Půlminutové horory * antologie

Niektoré naozaj výborné - Legenda o Alexandře a Róze, Červi - krásne názorne obrázková, Nožičky je dobrá - ešteže nezabíjam pavúkov :)
A niektoré slabšie - ako takmer vždy pri rôznych autoroch.

23.01.2020 4 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Fanatický otec, "detstvo", rozkazy, poslušnosť, jednotky....
Aký dokáže byť človek...

10.01.2020 4 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Pekne vyrozprávaný príbeh, rodinné vzťahy. Hanu by som občas prizabila, Viktorovi spočiatku jednu capla. Ale, každý sme nejaký, a až vekom prichádzame na to, čo je v živote dôležité.

14.09.2019 4 z 5

Zaklínač: Stříbrný meč Zaklínač: Stříbrný meč Andrzej Sapkowski

Tak tomu hovorím slušné navnadenie na autora, ktorého som zatiaľ obchádzala.
Humor, aký sa mi páči.
Krásne rozprávky.
"Řemeslo zaklínače je hodno veškeré úcty. Chrání nás nejenom před Zlem, ktoré na nás číhá v temnotách, ale také před tím, ktoré se skrývá v nás samých. Škoda, že jich je tak málo."

12.04.2019 5 z 5

Knihovna v noci Knihovna v noci Alberto Manguel

"Nemám žádný pocit viny ohledně knih, které jsem nečetl a možná nikdy číst nebudu, vím, že moje knihy jsou bezmezně trpělivé. Budou na mě čekat až do konce mých dnů."

"Když přichází večer, vracím se domů a jdu do své pracovny. Na prahu si svléknu své zablácené, propocené pracovní šaty a obléknu si šat vhodný do paláce a na královský dvůr starověkých národů, kde mě uvítají a kde ochutnávám stravu, ktorá jediná mi patří, pro kterou jsem se narodil. Zde si troufnu na ně promluvit a ptám se jich na motivy jejich činů a oni mi ve své přirozenosti odpovídají. A tak na čtyři hodiny opouštím okolní svět, zapomínám na všechny mrzutosti, nebojím se chudoby ani se netřesu před smrtí: vstupuji do jejich světa. "

10.03.2019 4 z 5

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Tak toto ma bavilo. Jednoduchá zápletka, sympaťák Lars, Jack Daniels, Metallica, vtip, dobré hlášky a skvelá čeština. Koniec a rozuzlenie výborné.
Na odreagovanie vrelo odporúčam.

19.02.2019 4 z 5

O tejto knihe som sa dozvedela z jedného časopisu, v ktorom bola naznačená pár vybranými ukážkami. A určite to nie čítanie pre každého. Ľudí, ktorí poskytli rozhovor, obdivujem. A závidím. Že našli odvahu odísť. Opustiť všetko. Fyzickej práce ani nepohodlia by som sa nebála. Príroda, zvieratá, sloboda a pokoj sú dostatočnou odmenou. Ale urobiť to rozhodnutie, a uskutočniť ho, na to treba odvahu.
Ps. Moc ďakujem K.

07.10.2018 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Som nadšená. Dlho som sa odhodlávala, ale prvý diel som dostala ako darček, nový preklad. Doslova som ju zhltla za tri dni. Seriál som nevidela a ani to neplánujem. Postavy sú vykreslené výborne, dej svižne napreduje. Druhý diel už je na ceste. Na ďalšie preklady budem asi musieť čakať.

03.01.2018 5 z 5

Krev prvorozených Krev prvorozených Juraj Červenák

Stein, Barbarič, Jaroš, Praha, výborná zápletka. Prečítané za jeden večer. Čítam v češtine, je to lepšie.

26.10.2016 5 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

No teda, pre mňa veľké sklamanie. Hlavná hrdinka nesympatická, hlúpa, ukričaná a naivná. Liezla mi neskutočne na nervy. Michael zamilovaný, dobre beriem. Jediný príjemný hrdina - pre mňa bol Robert. A ten koniec, no čo ja viem.

10.09.2016 2 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Nemala som potuchy, do čoho idem, knihu mi požičala kamarátka. Zo začiatku taký pomalý rozbeh. Ale potom bomba. Nedá sa odložiť, každú stránku priam hltáte. A postavy vymyslené dokonale. Chcem ďalšiu.

06.09.2016 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Veľmi pekná kniha. Najskôr som mala obavy, tá téma, vojna. Ale príbeh ma celkom pohltil. A ako už spomenuli iní, ten nápad - Smrť ako rozprávač…

21.02.2016 4 z 5

Muž menom Ove Muž menom Ove Fredrik Backman

Veľmi pekný príbeh muža, ktorý navonok pôsobí ako čudák, ale opak je pravdou. Vidím v ňom muža, ktorý nemusí rozprávať o svojom živote, lebo rozprávajú jeho skutky. Ove mi bol veľmi sympatický ako postava. Ale priznávam, že mi z knihy bolo smutno.

14.02.2016 4 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Jedna úžasná krásna múdra knižka.

02.01.2016 5 z 5

Míjím se s měsícem Míjím se s měsícem Miloň Čepelka

Milujem haiku, pár slov a toľko významu. Niektoré pobavia a nad niektorými sa zastavíme.

31.12.2015 5 z 5

Chýr Chýr Vasyl Stefanyk

Krátke novely, povedzme dosť drsné.

05.09.2023 4 z 5

Polícia v rukách mafie Polícia v rukách mafie Peter Šloser